Środa 20-03-2019, imieniny Eufemii, Klaudii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2018-02-09 Kto odpowiada za smog?

  Elbląg. Kto odpowiada za smog?

  O sposobach poprawy jakości powietrza w Elblągu można debatować, informować a nawet odpowiednie organy mogą przedsięwziąć stosowne kroki. Jakiś czas temu w sali posiedzeń Rady Miejskiej odbyła się mini debata poświęcona jakości powietrza, podczas której można było dowiedzieć się o szkodliwości, a także sposobach i metodach walki ze smogiem. I o tej batalii słów kilka.

 • 2018-01-05 Kim naprawdę był Jan Amos Komeński?

  Elbląg. Kim naprawdę był Jan Amos Komeński?

  Wiele faktów historycznych podawanych jest nam jako prawda objawiona, z którą nie możemy polemizować. Z wieloma też półprawdami i przeinaczeniami musimy się zmierzyć. Publikacja Historia Elbląga sfinansowana przez mieszkańców (!) w ramach budżetu obywatelskiego, informuje nas między innymi o szpiegowskiej działalności Jana Amosa Komeńskiego.

 • 2017-12-27 Sprawa elbląska

  Elbląg. Sprawa elbląska

  Ktokolwiek chce dowiedzieć się o historii miasta, może znaleźć potrzebne informacje w Wikipedii lub na oficjalnych witrynach miejskich. Włodarze próbują tam przedstawiać historię jako ich dziedzictwo, niejednokrotnie ubarwiając prawdę legendami. Kto nie wierzy, niech sprawdzi. Niechlubnym wyjątkiem jest Elbląg, można by rzec: szewc bez butów chodzi.

 • 2017-10-25 Zamiast modlitwy polityka

  Elbląg. Zamiast modlitwy polityka

  Do czego służy kościół? Na pewno nie do rozpraw o polityce. Jest to miejsce modlitwy. Tymczasem w wielu kościołach odchodzi się od nauczania, które przekazano w najważniejszej księdze dla katolików, czyli w Piśmie Świętym. Smutne jest, że winę za to ponoszą księża.

 • 2017-10-03 Powtarzanie starych błędów

  Elbląg. Powtarzanie starych błędów

  Długo wyczekiwany ciąg pieszo-rowerowy do Krasnego Lasu jest wreszcie gotowy. Inwestycja jak najbardziej potrzebna, dobrze wykonana, ale jak zawsze są elementy, które można by zrobić lepiej.

 • 2017-10-02 Elbląskie schronisko dla zwierząt okiem zainteresowanego

  Elbląg. Elbląskie schronisko dla zwierząt okiem zainteresowanego

  Elbląskie schronisko codziennie wystawia ogłoszenia o zwierzętach, które poszukują swojego właściciela, jak i domu, tego ciepłego i pełnego miłości. Postanowiłam napisać ten artykuł, by przedstawić pewne problemy z punktu widzenia samego schroniska, a w szczególności przyszłych właścicieli czworonogów.

 • 2017-09-27 Tej powodzi można było zapobiec

  Elbląg. Tej powodzi można było zapobiec

  Nikt nie jest i nie był zdziwiony wylaniem Kumieli wskutek intensywnych opadów deszczu, jakie nawiedziły nas 18 września. Ta niepozorna rzeczka w ciągu kilkudziesięciu lat nieraz pokazała swoją siłę. Nic nie nauczyliśmy się z poprzednich doświadczeń, czego wynikiem było m.in. zbyt późno wydane zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego.

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Reklama