UWAGA!

Nareszcie weekend: otwarcie kina, bieg charytatywny i planszówki

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych. Nareszcie nadchodzi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Piątek (14 października)

Już w piątek drzwi swoich sześciu sal otworzy pierwsze kino sieci Cinema City w Elblągu, które ulokowało się w Centrum Handlowym Zielone Tarasy przy ulicy Teatralnej 5. Kino blisko rynku oznacza tylko jedno - nowe filmowe centrum miasta, gdzie serca wszystkich elblążan będą biły mocniej. To 35 kino sieci, lecz pierwsze z wyjątkowymi, jeszcze wygodniejszymi fotelami, w których kinomaniacy będą mogli poczuć się jak prawdziwe VIP-y.

 

W piątek o godz. 17 na profilu FB Biblioteki Elbląskiej, gdzie odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnej Regioteki, poświęcone kształtowaniu się stosunków społecznych w powiecie Elbląskim po II wojnie światowej. Gościem dr Radosława Kubusa będzie dr Arkadiusz Wełniak.

 

Sobota (15 października)

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają na grzybobranie, które odbędzie się w nadchodzącą sobotę, w Krasnym Lesie - rozpoczęcie o godz. 9. W trakcie grzybobrania odbędzie się konkurs z nagrodami na najlepszego grzybiarza.

 

W najbliższą sobotę o godz. 16 w Bażantarni wystartuje „Bieg na krótko dla Bruna” oraz „Marsz w koszulce” dla osób, którym niestraszne są jesienne chłody, a jeszcze nie są zaawansowanymi morsami. Środki na wsparcie leczenia Bruna będzie można przelewać na konto fundacji siepomaga.pl lub do puszek na miejscu.

 

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? gorąco zaprasza w sobotę do Klubu Środowisk Twórczych "Krypta" na kameralne spotkanie i luźną rozmowę o polskiej muzyce punk i reggae dawniej i dziś. Gościem spotkania będzie m.in. Sławek Pakos - muzyk, promotor, wydawca, organizator elbląskiego koncertu grupy Kult.

 

Niedziela (16 października)

W weekend zapraszamy fanów planszówek w każdym wieku na drugą edycję El Festiwalu Planszówkowy Zawrót Głowy. W siedzibie Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha będzie można zagrać w planszówki, karcianki, gry bitewne i RPG. Odbędą się też warsztaty, wystawa figurek, turnieje. W szczególności jednak zapraszamy na wspólne rozgrywki, które mają być przede wszystkim dobrą zabawą. Wstęp wolny.

 

Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz to laureaci kilkudziesięciu polskich i zagranicznych festiwali, a ich artyzm poznali melomani od Padwy po Paryż. Do tego zaprzyjaźnieni z EOK, czego dowodem wspólna płyta „Mercandante Doppler Karłowicz”. W niedzielę przekonamy się, co wyniknie z tego muzycznego dialogu, a nawet dialogów, bo za pulpitem dyrygenta stanie niezawodny Marek Wroniszewski.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo będzie się działo również w ligowym sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama