UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Dni Elbląga, plener fotograficzny i wernisaż

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Dni Elbląga, plener fotograficzny i wernisaż

Jest poniedziałek (19 czerwca), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

We wtorek (20 czerwca) o godz. 18 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się Koncert Galowy BROADWAY 2023. Podczas gali będzie można podziwiać występy w wykonaniu młodszych i starszych tancerzy w różnych formach tańca, takich jak: Balet, Acro Dance, Taniec ze wstążką, Latino, Taniec towarzyski, Taniec Nowoczesny, Taniec Współczesny.

 

W środę (21 czerwca) z okazji minionego Święta Muzyki w Przystani Grupy Wodnej o godz. 19:30 odbędą się warsztaty z robienia wianków, zaś o godz. 22 wystartuje EŚM na wodzie (pływająca muzyka, puszczanie wianków na rzekę). Uwaga!!!! Z powodu zapowiadanych burz impreza została przeniesiona na czwartek, 22 czerwca. Godziny bez zmian.

 

„Żuławskie Inspiracje” to wystawa będąca materializacją artystycznego zachwytu. Jest hołdem dla urzekającej przyrody i mało znanej historii Żuław. Zobaczymy rysunki, obrazy i tkaniny artystyczne, wykonane przez utalentowaną grupę ośmiu artystów. Wernisaż wystawy rozpocznie się w czwartek (22 czerwca) o godz. 18 w Galerii Laboratorium.

 

23-25 czerwca to czas kolejnych Dni Elbląga. Wystąpią m. in. Marek Piekarczyk, Kalwi & Remi, Martyna Gąsak, Oskar Cyms czy EOK. Sporo ma dziać się na wodzie, między innymi wyścigi smoczych łodzi. Szczegóły zbliżających Dni Elbląga można znaleźć na plakacie.

 

Tegoroczna, jubileuszowa 10 edycja Dni Otwartych Żuławskich Zabytków odbędzie się w sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca). Wśród licznych atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy, będzie można odwiedzić m.in. jedne z najpiękniejszych domów podcieniowych na Żuławach w Trutnowach i Marynowach.

 

Jeszcze w weekend 24-25 czerwca, w trakcie tegorocznych Dni Elbląga na elblążan i turystów odwiedzających Bibliotekę Elbląską czekać będzie cała masa atrakcji. Sprawdźcie grafik i zaplanujcie czas na wizytę w bibliotece.

 

W ramach wystawy RETROWERSJE: SOBIE MIESZKANIA – MIASTU STARÓWKĘ Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki razem z Centrum Sztuki Galerią EL zapraszają niedzielę (25 czerwca) o godz. 12 na Retrowersyjny plener fotograficzny z Dominikiem Żyłowskim. Plener wystartuje spod Galerii EL.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu Na Wynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dzisiaj "Męskie Granie" w Szczecinie. Sponsor Grupa Żywiec. Dlaczego nikt nie potrafi "załatwić" takiej imprezy w Elblągu? Przecież mamy browar tej grupy w Elblągu. Mieścina Żywiec ma taką imprezę. Skandal!
  • Uwaga ==> > Koncern General Dynamics Land Systems organizuje serię spotkań, mających na celu zapoznanie się z możliwościami udziału w łańcuchu dostaw dla czołgów Abrams. ---- Co prezydent Elbląga robi by rozwinąć zdolności produkcji w Elblągu Jak zachęce FIRMY do inwestowania w naszym mieście ? Jak pozyskuje inwestorów ?
  • Męskie granie to impreza biletowana, normalny koncert, Metallica też nie gra w Elblągu.
Reklama