UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: ściganie w Ogrodnikach i to, co się dzieje w plenerze

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: ściganie w Ogrodnikach i to, co się dzieje w plenerze

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dobra muzyka, klimatyczne wnętrze i nieporównywalna z niczym atmosfera - tak wyglądają jazzowe wieczory w Klubie Środowisk Twórczych Krypta. Nie inaczej będzie i tym razem, tradycyjnie we wtorek (20 sierpnia) odbędzie się jam session. Zagrają pianistka Aleksandra Monko-Allen (po raz pierwszy w Elblągu), Filip Arasimowicz - kontrabas, Marcin Stefaniak - saksofon i Kacper Skolik - perkusja. Początek o godz. 20, wstęp bezpłatny. 
      
       Biblioteka Elbląska zaprasza w czwartek, 22 sierpnia, na warsztat kulinarny w ramach cyklu letniego cyklu "Rozsmakuj się w tradycji". Początek spotkania o godz. 16.30. W menu spotkania prowadzonego przez Barbarę Bukowską znajdą się tym razem klinki krajane, fuśka żuławska oraz jabłecznik z miętą i miodem.
      
       Ostatnie dwa tygodnie wakacji to okazja, żeby korzystać z weekendowych wydarzeń w plenerze. Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów sportów motocyklowych (i nie tylko). 24 i 25 sierpnia w Ogrodnikach odbędą się mistrzostwa Polski i Puchar Polski w super enduro. Dodatkową atrakcją będzie półtoragodzinny wyścig KTM, w którym jednocześnie może wziąć udział około 100 zawodników. Początek o godz. 10. 
      
       Wszyscy, którzy mają ochotę na dalszą wycieczkę mogą wybrać się do gminy Godkowo. Mieszkańcy wsi Podągi zapraszają na sobotni (24 sierpnia) piknik w stylu country, w programie m.in. pojedynek o tytuł zastępcy szeryfa, rzut lassem, rodeo. Rozpocznie się on o godz. 15. 
      
       Jeśli jednak nie chce się Wam wyjeżdżać z miasta - tu także będzie co robić. Sobotę (24 sierpnia) możecie zacząć od rysowania - o godz. 10 odbędą się bezpłatne, otwarte dla wszystkich warsztaty w ramach cyklu Szkicologia pod hasłem "Wyprowadź linię na spacer". Uczestnicy spotkają się w Galerii El, stamtąd ruszą w teren. Następnego dnia - w niedzielę (25 sierpnia) - również będzie okazja do tego, żeby porysować. Warsztaty, tak, jak w sobotę, rozpoczną się o godz. 10, a ich temat to "Płaszczyzna, kolor, linia - ku syntezie form". Tego dnia uczestnicy spotkają się na ul. Stary Rynek. 
      
       Sobota (24 sierpnia) to także Sjesta w parku Modrzewie. Tym razem możecie wziąć udział m.in. w rodzinnym marszu na orientację, festiwalu baniek mydlanych czy poćwiczyć jogę. Wszystkie informacje dotyczące godzin rozpoczęcia i szersze opisy atrakcji znajdziecie na powyższej stronie. 
      
       Ci, którzy lubią historię mogą wybrać się na Sobotę z przewodnikiem PTTK. Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta. Niepodważalnym atutem spacerów jest wyjątkowa okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek. W najbliższą sobotę (24 sierpnia) oprowadzał będzie Karol Wyszyński, który dokończy wycieczkę wzdłuż dawnej linii tramwajowej nr 2.  Początek o godz. 10, spacer zaczyna się na pętli tramwajowej przy ul. Marymonckiej. 
      
       Sobotni (24 sierpnia) wieczór to także jedna z ostatnich okazji, żeby obejrzeć film w plenerze. Tym razem w ramach cyklu Kolej na kino w mieście wyświetlony zostanie film "Daddy Cool", początek o godz. 20.30. 
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama