UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: spotkania autorskie i koncert wielkanocny

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: spotkania autorskie i koncert wielkanocny

Jest poniedziałek (28 marca), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

Po przerwie spowodowanej pandemią, swoją działalność wznawia Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Literackiej (ul. św. Ducha 3-7). Spotkanie odbędzie się we wtorek (29 marca), o godz. 16:30. Tematem rozmowy będzie biografia Kazimiery „Iłły” Iłłakowiczówny autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak pt. „Iłła.

 

Jeszcze we wtorek (29 marca) o godz. 17:00, zapraszamy na spotkanie online w ramach „Wirtualnej Regioteki” z dr Hanną Obracht-Prądzyńską, które odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę na temat potencjału i trendach architektonicznych małych miast, na przykładach miast pomorskich, poprowadzi Radosław Kubus.

 

Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. J. Piłsudskiego zaprasza w czwartek (31 marca) o godz. 17:00, na spotkanie z Ewą Lenarczyk, która opowie o swojej najnowszej książce „Przeklinam to miasto”, dwutomowej powieści historycznej z okresu wojen szwedzkich w stylu płaszcza i szpady. Wstęp wolny.

 

Kwietniowy wieczór z sopranem? Czemu nie, zwłaszcza gdy dołączy do niego mezzosopran – Iwona Lubowicz i Aneta Łukaszewicz udowodnią elbląskim melomanom, jaką siłą jest kobiecy głos. Dołączy do nich Elbląska Orkiestra Kameralna, a wszystko pod dyrygenckim okiem Adama Banaszaka. Artysty, który z takimi mistrzami, jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Piotr Czajkowski czy Stanisław Moniuszko zna się nie od lat, a od dekad. Koncertująca Wielkanoc już w niedzielę (3 kwietnia) o 18, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

 

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza na weekendowe warsztaty dla dzieci i opiekunów, podczas których wykonamy wielkanocne dekoracje. Wykonane na warsztatach dekoracje będzie można ustawić w różnych miejscach, np. na świątecznym stole, na szafkach czy też na komodach. Obowiązują zapisy.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach a jeżeli coś jeszcze wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama