UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: wystawy, jarmark staroci i sprzątanie fosy

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: wystawy, jarmark staroci i sprzątanie fosy

Jest poniedziałek (25 kwietnia), a majówka zbiża się wielkimi krokami. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

Jeszcze dziś (25 kwietnia), po raz kolejny na profilu Facebook Żuławskiego Parku Historycznego odbędzie się Żuławska Kafejka Historyczna. Gościem Łukasza Kępskiego będzie dr Dorota Dias-Lewandowska z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. A temat rozmowy to alkohol na przestrzeni dziejów. Początek rozmowy o godz. 18:00.

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w czwartek (28 kwietnia) o godz. 19:00 na niezwykły wieczór przepełniony sensualnymi dźwiękami i wyjątkową muzyką. W trakcie wieczoru wystąpi Kinga Szarag, której na scenie towarzyszyć będzie instruktorka wokalna Urszula Zajko - Olejniczak. Koncert to kontynuacja cyklu „Spotkania z muzyką”. Wstęp jest bezpłatny - obowiązują wejściówki do odbioru w kasie CSE „Światowid".

 

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową – „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii”, która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Wernisaż odbędzie się 28 kwietnia (czwartek), o godzinie 11.00.

 

Elbląski Park Technologiczny zaprasza w maju i czerwcu na interaktywną wystawę popularno-naukową pt.: „Tajemnice koloru” autorstwa Krzysztofa Horodeckiego i Bogdana Zajdzińskiego. Otwarcie wystawy 28 kwietnia zapoczątkowane zostanie konferencją dla przedstawicieli elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych w Elbląskim Parku Technologicznym.

 

W sobotę (30 kwietnia) w godzinach 10 - 14, odbędzie się społeczna akcja sprzątania fosy miejskiej. Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy na godzinę 10 do przystani Grupy Wodnej, przy ul. Wybrzeże Gdańskie 12 w Elblągu. Po zakończeniu sprzątania na terenie przystani Grupy Wodnej odbędzie się piknik rodzinny dla uczestników akcji. Czekać będzie na nich poczęstunek oraz liczne atrakcje.

 

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej. Jarmark odbędzie się na terenie Muzeum Zamkowego na Wałach von Plauena w pierwszy weekend majowy (30 kwietnia - 1 maja), w godz. 9-19. Swoje towary wystawi wielu kolekcjonerów, miłośników starych przedmiotów i rękodzielników z całej Polski.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. Przypominamy również o nadchodzącej majówce. Więcej informacji o zaplanowanych wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Od 30 kwietnia do 4 maja Muzeum Elbląskie ma długi weekend. Jedna atrakcja z głowy
  • Muzeum zamknięte w te kilka dni wolne od pracy, a i atrakcja Elbląga - punkt widokowy w Katedrze prowadzony przez |Muzeum nieczynny. Tak wygląda oto promocja Elbląga.
Reklama