UWAGA!

Znalazł się kupiec na działki przy Szańcowej

 Elbląg, Na tej działce ma powstać osiedle mieszkaniowe
Na tej działce ma powstać osiedle mieszkaniowe (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Pierwszy inwestor wycofał się z transakcji kupna kompleksu działek między ul. Warszawską, Szańcową i Kupiecką. Dzisiaj (20 czerwca) w ratuszu odbył się więc ponowny przetarg. Zwycięzca – firma Inpro z Gdańska - wylicytował teren za 5 mln złotych netto.

Teren między ul. Warszawską, Szańcową i Kupiecką ma powierzchnię 1,1 hektara, znajdują się na nim pozostałości po budynkach gospodarczych, które czeka rozbiórka. W najbliższych latach ma tu powstać osiedle mieszkaniowe. Działka już raz była wystawiona na przetarg z ceną wywoławczą 4,1 mln zł, ale poprzedni zwycięzca licytacji (na kwotę aż 14 mln zł) wycofał się z transakcji przed podpisaniem aktu notarialnego, tracąc wadium.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyła się ponowna licytacja, w której wzięły udział dwie firmy. Cena wywoławcza pozostała bez zmian, a zwycięzcą została firma Inpro z Gdańska, która zaoferowała za nieruchomość 5 mln zł netto. To kolejna działka nabyta przez tego dewelopera. Półtora roku temu kupił 1,5-hektarowy teren przy ul. Malborskiej, na którym również ma powstać osiedle mieszkaniowe. Inwestor ma już pozwolenie na budowę pierwszego etapu.

Działki między ul. Warszawską, Szańcową i Kupiecką są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, przewidującym w tym miejscu mieszkaniową zabudowę wielorodzinną z podziemnymi i naziemnymi parkingami.

Nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 r. Z uwagi na lokalizację działki wysokość zabudowy nie może przekroczyć 5 kondygnacji (maksymalnie 25 m), zabudowa działki nie może przekroczyć połowy jej powierzchni, a co najmniej 30 procent ma zająć zieleń.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama