UWAGA!

DPS w Tolkmicku objęty kwarantanną

 Elbląg, DPS w Tolkmicku objęty kwarantanną

U jednego z pracowników Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku stwierdzono koronawirusa. Placówka została objęta kwarantanną. W środku przebywa ponad 100 pensjonariuszy i personel. 

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, na miejsce jadą pracownicy Sanepidu, by przeprowadzić testy na obecność koronawirusa u wszystkich pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej. Do czasu uzyskania wyników wszyscy zostali objęci kwarantanną. Wyniki testów mają być znane w sobotę. Informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach.

- Nie możemy wypowiadać się w tej sprawie. Tylko przedstawiciele wojewody udzielają oficjalnej informacji - powiedział nam jeden z samorządowców.

- Nie podajemy tak szczegółowych informacji - poinformował nas Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, gdy wysłaliśmy mu SMS-em pytania o szczegóły. Po południu rozesłał do mediów komunikat, w którym czytamy "na dzisiejszym spotkaniu wojewody warmińsko-mazurskiego ze starostami nie było żadnego polecenia wojewody odnośnie zakazu podawania informacji o stanie epidemiologicznym. Bieżące informacje dotyczące sytuacji na terenie województwa podawane są każdego dnia na profilu społecznościowym Urzędu Wojewódzkiego" (tam są podawane tylko ogólne dane liczbowe, szczegółów urzędnicy wojewody nie chcą zdradzać - red.)

Domem Pomocy Społecznej w Tolkmicku zarządza Starostwo Powiatowe w Elblągu. Korzysta z niego na co dzień ponad 100 pensjonariuszy, którymi opiekuje się około 20 osób. - Moja mama przestała chodzić do pracy, jak tylko pojawiły się pierwsze objawy. Jest w szpitalu w Ostródzie, ma wysoką gorączkę, źle się czuje. Każdy z nas może nosić wirusa w sobie i o tym nie wiedzieć - mówi syn chorej na koronawirusa pracownicy DPS, który do nas zadzwonił po publikacji artykułu. 

 

Od redakcji: Publikujemy tę informację nie dla sensacji, ale po to, by po raz kolejny przestrzec mieszkańców, by zostali w domach i nie narażali siebie i innych na ryzyko zakażenia koronawirusem.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama