UWAGA!

Nareszcie weekend: koncert niespodzianka i przegląd kina dziecięcego

 Elbląg, Nareszcie weekend: koncert niespodzianka i przegląd kina dziecięcego

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Weekend proponujemy zacząć od wizyty w Galerii EL. Dziś (25 września) o godzinie 16 rozpocznie się tam już III Giełda Winyli. Można pooglądać, kupić czarne płyty A jak nie mamy w domu adaptera, to wizyta na giełdzie jest świetna okazją do tego, żeby pogadać o starych dobrych czasach i o dobrej muzie. III Giełda Winyli, Galeria EL, godz 16 – 20.

W sobotę (26 września) w Galerii EL kolejny już koncert – niespodzianka. „Żeby nie zdradzać za dużo – muzyka chasydzka podana free, na miękko i na twardo, z zadumą i z dzikością, kameralnie i tanecznie.” - możemy przeczytać na stronie www Galerii. Start: godzina 20, miejsce: prezbiterium w Galerii.

Młodych kinomanów zaprasza kino „Światowid”. W sobotę (26 września) rozpoczyna się  przegląd najlepszych produkcji nakręconych w ostatnich latach dla młodych widzów „Kino dzieci”. Wydarzenie potrwa do niedzieli (27 września). Szczegóły: tutaj.

Dla nieco starszych i zmotoryzowanych kinomaniaków przygotowano kolejny seans kina samochodowego. Tym razem, w sobotę (26 września) o godzinie 20:30 będzie można zobaczyć „Podatek od miłości”. Szczegóły tutaj.

W niedzielę (27 września) w kościele pw. Bożego Ciała o godzinie 19 odbędzie się przedpremierowy pokaz płyty zespołu Religion – nowego projektu Łukasza Geska. „Będzie to multimedialny pokaz, połączony z obrazem, dźwiękiem i światłami” - możemy przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.

A poza tym w Galerii EL można zobaczyć dwie wystawy: „Bibeloty” Natalii Magalskiej i „ułamki, krawędź wewnętrzna”. Teatr im. Aleksandra Sewruka grana Malej Scenie „Niejakiego Piórko”. Spektakle w piątek (25 września) o godzinie 19, w sobotę (26 września) o godzinie 18 i w niedzielę (27 września) o godzinie 17.

Co się dzieje w sporcie? Z kim i gdzie rywalizować będą elblążanie , przeczytacie w artykule "Sportowy weekend z portEl.pl".

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama