UWAGA!

Nareszcie weekend: piknik w muzeum i koncert w Bażantarni

2019-08-01
Aktualizowany 2019-08-02 12:00

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

W sobotę (3 sierpnia) zachęcamy do udziału w spacerze z przewodnikiem. Tym razem upłynie ono w duchu PRL-u. Start o godz. 10 spod Pomnika Solidarności, plac Solidarności.
       Miłośników rysunku zapraszamy do udziału w w popularnym cyklu spotkań w ramach Szkicologii, czyli warsztatów okołorysunkowych dla dużych i małych artystów. Odbędą się one w pracowni RYT Bogdana Kilińskiego, który poprowadzi je pod hasłem "Spotkanie z grafiką warsztatową". Start w sobotę o godz. 10.
       W sobotę i niedzielę w podelbląskich Karczowiskach po raz siedemnasty odbędą się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności. Dla wszystkich pszczelarzy, ekoturystów, konsumentów miodu i zdrowej żywności przygotowano moc atrakcji.
       W niedzielę, 4 sierpnia o godz. 12 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się piknik, podczas którego będzie można zobaczyć efekty pracy archeologów. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną najciekawsze odkrycia tego sezonu: ceramiczne i drewniane naczynia, średniowieczne i nowożytne monety, elementy ubioru, fragmenty szklanych naczyń czy dziecięce zabawki.
       O godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni jak co tydzień w wakacje zapraszamy na koncert. Tym razem będzie to wieczór piosenek poważnych i niepoważnych.
       W ten weekend na termometrach około 20 kresek. Nie zabraknie słońca.

 


      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama