UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: winylowa giełda i żeglarskie opowieści

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Tradycyjnie przedstawiamy wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

We wtorek (22 września) o 17 Biblioteka Elbląska zaprasza na prezentację albumu „Żeglarze Zalewu Wiślanego”.

- W albumie znalazło się aż 444 czarno-białych fotografii i 20 barwnych mapek zakątków Zalewu Wiślanego autorstwa Jerzego Kulińskiego, twórcy wielu żeglarskich locji, czyli opisów akwenów, wybrzeży i portów Bałtyku i okolic. Książka zawiera też wspomnienia dokładnie trzydziestu czterech zalewowych żeglarzy, o realiach Zalewu, morza i żeglowania w PRL-u – informuje Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej. Więcej tutaj.

W Światowidzie, 24 września kolejny ARTystyczny czwARTek: Galeria Na Balkonach – I piętro - Thomas Johansen, Michael Lindholm, Martin Kunzendorf – „Przebłyski natury” (Glimpses of Nature). Rozpoczęcie wydarzenia o 17. O czwARTkach więcej pod tym linkiem.

Piątek (25 września) to dzień kolejnej winylowej giełdy w Galerii EL.

- Czarna płyta przeżywa renesans. Coraz więcej artystów do wydań kompaktowych dodaje obowiązkowo szczególnie cenione edycje na płytach winylowych – zaznacza Wojciech Minkiewicz z CSG EL. - Elbląscy kolekcjonerzy mają okazję po raz trzeci znaleźć muzyczne perełki wydane na winylach podczas giełdy organizowanej w Centrum Sztuki Galeria EL. Ponownie inicjatorami wydarzenia są kolekcjonerzy działający jako „Matt’a Winyl’a” i „Winyle dla Ciebie”. Zapowiedzieli się wystawcy nawet z Krakowa. Spodziewamy się co najmniej kilku tysięcy czarnych krążków, ale też CD, kaset i gadżetów związanych z pasją muzyczną. Będą nowe i stare wydania, boxy, wydania okazjonalne i kolekcjonerskie wszystkich możliwych gatunków muzycznych – dodaje. Giełda odbędzie się w godzinach 16-20.

W sobotę (26 września) koncert Ghost Guest | Zgadnij kto? w Centrum Sztuki Galeria EL.

- Nie zdradzamy, kogo tym razem spotkamy na scenie 26 września o 20 w Galerii EL. Możemy jednak zdradzić, że muzykę inspirowaną kulturą żydowską w swoistych interpretacjach ci skądinąd znani artyści wykonują fenomenalnie – informuje Wojciech Minkiewicz z Galerii EL. Start o 20, więcej informacji pod tym linkiem.

W Centrum Sztuki Galeria EL można obejrzeć wystawy Bibeloty Natalii Magdalskiej i Ułamki. Krawędź wewnętrzna Ady Kamińskiej, a w elbląskim muzeum wystawę o Jaćwingach.

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama