Wpadł podczas kontroli drogowej
14 czerwca funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili podczas kontroli drogowej papierosy z przemytu. Kierowca audi przewoził 24 600 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.
Zabrał lekarzowi pieczątkę i chciał sfałszować skierowanie
Policjanci badają okoliczności dość nietypowego zdarzenia, jakie miało miejsce w elbląskim szpitalu. Pewien mężczyzna chciał wymusić na lekarzu, by ten wypisał mu skierowanie na rezonans magnetyczny. Gdy lekarz odmówił, zwyzywał go, chwycił pieczątkę lekarską i wybiegł z gabinetu. Został zatrzymany przez ochronę a na miejsce wezwano policję.
Ukradł 6 rowerów - teraz odpowie za to przed sądem
Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem zatrzymali 20-latka trudniącego się kradzieżami rowerów. Mężczyzna na przełomie maja i czerwca ukradł i sprzedał 6 rowerów. Teraz odpowie za to przed sądem.
W pudełku po papierosach miał amfetaminę
Wezwani na ul. Różaną policjanci zatrzymali 37-latka, który podczas legitymowania odrzucił pudełko po papierosach. Jak się okazało, wewnątrz była amfetamina.
Śmierć w areszcie
W nocy z 11 na 12 czerwca w Areszcie Śledczym w Elblągu zmarł mężczyzna. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok i bada, czy nie doszło do przestępstwa - czy ktoś nie doprowadził mężczyzny do targnięcia się na własne życie, namową lub nie udzielając pomocy.
Oskarżony twierdzi, że to nie zemsta, a obrona własna
Po trwającym dwa lata śledztwie ruszył proces w sprawie strzelaniny przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu, w wyniku której ranni zostali dwaj bracia. Prokuratorzy zarzucili 37-letniemu Rafałowi Sz., że z chęci zemsty oddał kilka strzałów, a jego partnerce Dominice, że udzieliła pomocy w usiłowaniu zabójstwa. Oskarżeni nie przyznają się do winy, twierdzą, że działali w obronie własnej.
Podejrzany o pobicie żony trafił do aresztu
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi, który jest podejrzany o pobicie swojej żony. Z ustaleń kryminalnych wynika, że pijany mężczyzna uderzał pokrzywdzoną w twarz oraz kopał po całym ciele, groził jej także pozbawieniem życia. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi.
Tragedia w parku Kajki. Wyrok o połowę mniejszy
Dwa lata i cztery miesiące więzienia - taką karę orzekł Sąd Okręgowy w Elblągu wobec Michała G., który nieumyślnie doprowadził do śmierci partnerki w parku Kajki. To mniejszy wyrok niż wcześniej zasądzony, bo zmieniła się kwalifikacja prawna czynu.
Był poszukiwany, miał przy sobie amfetaminę
Policjanci kryminalni zatrzymali wczoraj (10 czerwca) 40-latka, który był poszukiwany przez sąd. Przy mężczyźnie znaleźli foliowe zawiniątko z amfetaminą.
Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo
Policjanci z braniewskiej "drogówki" pracowali na miejscu kolizji spowodowanej przez pijanego kierowcę. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek, który przewoził trzech pasażerów, uderzył pojazdem w drzewo, a następnie uciekł do pobliskiego lasu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy podróżujący samochodem byli pod wpływem alkoholu, a 23-letni kierowca dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem.
Podrzucił opony pod samym okiem kamery
Dziś (7 czerwca) do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o podrzuceniu opon w okolicy jednego z supermarketów. Pracownik ochrony poinformował strażników, że ok. godz. 8 mężczyzna podjechał samochodem i zostawił przy ścianie budynku jednego ze sklepów dwie zużyte opony.
W czasie jazdy zapalił się samochód
Wczoraj (6 czerwca) na drodze S7 w okolicy Elbląga doszło do groźnego zdarzenia. Na wysokości Bogaczewa zapaliło się audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Konieczna była interwencja straży pożarnej oraz policji.
Tytoniowy interes zamknięty
Domową wytwórnię nielegalnych papierosów zlikwidowali 6 czerwca w Elblągu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej. Zabezpieczyli przeszło 40 kg krajanki tytoniowej i prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich łączną wartość szacuje się na blisko 38 tys. zł.
Obywatelska czujność zapobiegła tragedii na drodze
Czujność jednego z mieszkańców Pieniężna uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Mężczyzna, gdy tylko wyczuł od 26-latka alkohol, postanowił powstrzymać go od prowadzenia auta, a potem natychmiast wezwał policjantów. Chwilę później funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia obywatela. 26-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie i trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
Za szybko na motocyklach
Podczas wczorajszej (4 czerwca) kontroli prędkości policjanci zatrzymali dwa sportowe motocykle, których kierowcy pożegnali się z prawami jazdy. Przekroczyli tzw. 50+ w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają przed brawurą, która jest przyczyną tragicznych wypadków drogowych.
Na barce z węglem przemycali papierosy
Kapitan i jeden członek załogi statku, który przypłynął do Elbląga z Kaliningradu, odpowiedzą za przemyt. Na statku miał być tylko węgiel, a podczas przeszukania funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej znaleźli ponad 300 paczek papierosów.
Policjanci odnotowali oszustwa "Na Blika". Przestępcy udawali znajomych z Facebooka
Policjanci z Elbląga odnotowali wczoraj (3 czerwca) dwa oszustwa metodą „Na Blika”. Przestępcy wykradli dane do kont na profilach społecznościowych, zalogowali się do nich, a następnie potencjalne ofiary, które znajdowały się w grupie znajomych przejętych kont, prosili o szybką pożyczkę na zakupy z wykorzystaniem kodu „Blik”. W jednym przypadku oszust wyłudził tysiąc zł. Policjanci ostrzegają przed tego typu manipulacjami i opisują mechanizmy działania przestępców.
34-latek uszkodził auto
Policjanci z prewencji zatrzymali 34-latka, który przy ul. Konopnickiej miał uszkodzić zaparkowany samochód. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia.
Policjanci podsumowali weekend
Miniony weekend minął pod znakiem różnego rodzaju imprez, które zabezpieczali policjanci. W ciągu weekendu odnotowano 183 interwencje.
Zatrzymany za narkotyki
30-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany przez kryminalnych z elbląskiej komendy policji współpracujących z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie. W trzech mieszkaniach, z których korzystał podejrzany, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, marihuany, elektroniczne wagi oraz 12 tys. złotych. Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.























