Kradł rowery i kolorowe metale
Pasłęccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden kradł rowery, drugi przewody elektryczne i kolorowe metale. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za swoje czyny.
Fatalna pomyłka na polowaniu
Ta wyprawa na polowanie zakończyła się dla dwóch myśliwych dramatycznie. Jeden z nich, zamiast dzika, ustrzelił ... kolegę. Na szczęście, rana nie okazała się śmiertelna. Jednak pechowy myśliwy odpowie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Elblągu przygotowała akt oskarżenia w tej sprawie.
Chciał seksu z 12-latką. Wpadł w pułapkę
Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który umówił się na seks z nastolatką w Pasłęku. Nie wiedział, że to pułapka, bo w rzeczywistości wpisy od 12-letniej dziewczynki były autorstwa dorosłego internauty-prowokatora, który przygotowywał pułapkę na pedofila. Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat więzienia.
Podpalał samochody i okradał sklepy, złapali go policjanci
27-latek z Morąga, którego zatrzymali policjanci w Elblągu, jest podejrzany o poważne przestępstwa przeciwko mieniu. Śledczy zarzucają mu podpalenie dwóch samochodów w Elblągu oraz bankomatu. Miał na swoim koncie liczne kradzieże i groźby, między innymi w Gdańsku i w Olsztynie. Co ciekawe - nie był w przeszłości karany. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
Pijany mężczyzna omal nie wjechał „pod prąd”
Nie wiedział, dokąd jedzie oraz jak znalazł się na ul. Warszawskiej. Chwilę później przypomniał sobie, że jechał po alkohol. 69-letni mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali go przy ul. Warszawskiej. Tam próbował skręcić na drogę S7 tyle, że pod prąd. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.
Podpalił auta i bankomat. Trafił do aresztu
Trzy miesiące na ostudzenie emocji ma teraz 27-letni mężczyzna, który tydzień temu podpalił dwa auta, a następnie bankomat. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
„Trzeźwy Poranek” na elbląskich drogach
Dziś rano na elbląskich drogach policjanci prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi skontrolowali 493 kierowców. Pięciu z nich kierowało „na podwójnym gazie”. W porannych działaniach niechlubnym rekordzistą okazał się 48-latek, który miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Jechał seatem po pijanemu
30-letni mężczyzna kierujący seatem ibizą usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany po zgłoszeniu innego kierującego, który jechał za nim i widział jego niepewną jazdę. Przypuszczenia, że jest pijany okazały się słuszne.
Miał przy sobie amfetaminę
Policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Teraz odpowiedzą oni przed sądem za posiadanie środków odurzających. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kobieta została pobita w parku Kajki. Przed sądem odpowiada jej partner
Przed Sądem Rejonowym w Elblągu toczy się proces 35-letniego Michała G., oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki. Do tragedii doszło we wrześniu ub. r. w parku Kajki. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.
Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w ciągu minionej doby sześciu nietrzeźwych kierujących. Czterech z nich miało powyżej pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Podpalał samochody w drodze do domu
Spalone bmw oraz nadpalony ford fiesta - to efekt działania 27-latka, który w trakcie powrotu do domu … podpalał zaparkowane samochody. Mężczyzna zabierał z nich emblematy i tablice rejestracyjne. Po kilkunastu minutach od pierwszego zgłoszenia mężczyzna został zatrzymany. Miał przy sobie komplet tablic rejestracyjnych z podpalonych pojazdów.
Miał w mieszkaniu 2 kilogramy narkotyków
Ponad 1,8 kilograma amfetaminy oraz 180 gramów marihuany. Tyle narkotyków zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań w centrum Elbląga. Do tej sprawy został zatrzymany 27-letni mężczyzna. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Garażowi włamywacze zatrzymani
Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kilkunastu kradzieży z włamaniem. Za cel obrali sobie garaże. Działali na terenie Elbląga oraz okolicznych miast i miejscowości. W celu gromadzenia pozyskanych z kradzieży przedmiotów wynajęli nawet garaż. Sprawcami zajęli się policjanci.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
Mieszkaniec Elbląga uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 57-letni kierujący fordem został przekazany policjantom. Okazało się, że to kierowca zawodowy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Pobił kobietę na śmierć. Ruszył proces Michała G.
Uderzał pięściami po głowie, kopał, szarpał i popychał Monikę, aż ta wpadła do strumyka płynącego w parku Kajki i uderzyła głową w drewniane paliki. Tak ją zostawił i uciekł. W efekcie nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala, gdzie następnego dnia zmarła. 35-letni Michał G. odpowiada przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki oraz za nieudzielenie jej pomocy.
O 50 km/h za dużo
38-letni mężczyzna, toyota avensis i ograniczenie do 40 km/h – powodem kontroli drogowej była zbyt duża prędkość. Zmierzona przez policjantów toyota jechała 95 km na godzinę. Jej właścicielowi zatrzymano na trzy miesiące prawo jazdy.
Sprzedawał papierosy i alkohol własnej produkcji
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę trudniącego się sprzedażą papierosów własnej produkcji. Oprócz tego rozrabiał on również alkohol i także sprzedawał. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany na przejściu w Grzechotkach
Wczoraj (18 listopada) na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.
Tragiczny finał niechcianej ciąży. 17- latek usłyszał wyrok
Trzy miesiące więzienia oraz rok prac społecznych - taki wyrok usłyszał dziś (19 listopada) 17-letni Karol B. za pomoc i nakłanianie swojej dziewczyny do usunięcia ciąży. Karę zaproponował prokurator, ponieważ oskarżony przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia i żałował tego, co się stało. Z kolei dziewczyna ma odpowiadać za zabójstwo. Jest niepełnoletnia więc na proces poczeka w ośrodku wychowawczym.
To się czyta
To się komentuje
Bądź na bieżąco, subskrybuj newsletterFotoreportEl























