Przed policją schował się w szafie...
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 50-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd rejonowy w Elblągu. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.
Rozkręcili znak drogowy i zanieśli... na złom
Być może dwaj mężczyźni z Elbląga bardzo dosłownie wzięli sobie do serca pewne używane niegdyś hasło reklamowe: „Rozkręcamy Elbląg”. Dosłownie, ponieważ rozkręcili stojący przy ulicy znak drogowy, a jego elementy zanieśli do punktu skupu złomu. Obu sprawców zatrzymali policjanci. Teraz odpowiedzą oni za kradzież.
"Zły wnuczek" w areszcie
Policjanci z Elbląga zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w organizowanych oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta”. 43-letni mężczyzna miał odbierać pieniądze od oszukanych osób. Przedstawiono mu zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu.
Podsłuchiwał policjantów, wpadł w sklepie
Zatrzymany wczoraj (22 listopada) na kradzieży sklepowej 37-letni elblążanin miał przy sobie radiotelefon ustawiony na policyjny kanał. Nie tylko słuchał komunikatów, ale sam prowadził korespondencję z oficerem dyżurnym. Ponaglał nawet patrol, który miał przyjechać ... po niego.
Morderstwo w Jawtach, proces w Elblągu
Dziś (22 listopada) przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces 19-letniego Tomasza B., oskarżonego o podwójne zabójstwo. Mężczyzna miał zadać śmiertelne ciosy nożem 61-letniemu sąsiadowi, bo doszło między nimi do nieporozumienia, a następnie pozbył się jego 86-letniej matki, która była świadkiem zdarzenia. Tomaszowi B. grozi dożywocie. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
Kiepski żart, "słaby policjant"
Kontrola drogowa. Policjanci zatrzymują mężczyznę kierującego renault laguną na olsztyńskich numerach rejestracyjnych. 30-latek tłumaczy, że jest policjantem komendy wojewódzkiej i został skierowany do pokoju 105 elbląskiej jednostki. Ostatecznie trafia do komendy, choć nie do pokoju 105. W trakcie kontroli okazuje się bowiem, że to "słaby policjant", poszukiwany przez prokuraturę.
Znęcał się nad matką i ojcem, teraz odpowie przed sądem
Braniewscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie awanturnika domowego, który agresywnym zachowaniem nękał swoich najbliższych. Z uwagi na fakt, że nie jest to pierwsza awantura mężczyzny, policjanci wszczęli postępowanie dotyczące znęcania się nad rodziną. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.
Dwa lata więzienia za gwałt na tłumaczce
Kara dwóch lat więzienia za gwałt na tłumaczce dla byłego ratownika medycznego oraz uniewinnienie jego kolegi oskarżonego o tzw. inną czynność seksualną - taki wyrok zapadł dziś (20 listopada) przed Sądem Rejonowym w Elblągu. To drugie rozstrzygnięcie w tej sprawie, bo od pierwszego odwołały się obie strony.
Wręczył łapówkę, teraz poniesie konsekwencje
„To załatwi sprawę mandatu” powiedział 60-letni mężczyzna, po czym wcisnął policjantowi do ręki banknot o nominale 10 Euro. Funkcjonariusze zatrzymali 60-latka za próbę przekupstwa. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Zgłosił rozbój, którego... nie było
Rzecz miała miejsce w Parku Modrzewie. Na 24-letniego elblążanina napadło trzech sprawców: bili go, kopali a nawet popryskali gazem pieprzowym by ukraść mu telefon – tak zeznał zgłaszając sprawę na policję. Dziś wiemy już, że do niczego takiego nie doszło a telefon zwyczajnie… zgubił.
Pijani rodzice zajmowali się dzieckiem
Policjanci z Pasłęka interweniowali w jednym z mieszkań w podpasłęckiej miejscowości. To tam pijani rodzice mieli sprawować opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem. Interwencja potwierdziła zgłoszenie.
Jechał ponad 100 km/h
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Żurawcu 26-letniego mężczyznę, który jechał zdecydowanie za szybko. Policyjny miernik prędkości wskazał 106 km/h w miejscu ograniczenia do 50. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Złapany na gorącym uczynku
Policjanci patrolowo-interwencyjni podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki w saszetce, którą miał przy sobie kierujący autem mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili przeszukać również samochód, którym kierował 33-latek. W aucie również znaleziono narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany.
Sroga kara za jazdę po pijanemu
Braniewcy olicjanci zatrzymali pijanego 48-letniego mieszkańca gminy Wilczęta, który spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz mężczyzna poniesie srogie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.
Podwójna "wpadka" na Browarnej
Policjanci patrolowo - interwencyjni zatrzymali 26-letniego mężczyznę posiadającego przy sobie foliowe zawiniątko z amfetaminą. Wszystko zaczęło się jednak od zwykłej kontroli drogowej. 26-latek jechał autem jako pasażer.
Ciemno, ślisko na drogach, policja apeluje o ostrożność
57-letni mężczyzna prowadzący rower zginął wczoraj (13 listopada) na miejscu potrącony przez nadjeżdżający samochód. Dziś natomiast na drogach w okolicy Elbląga doszło do dwoch groźnych zdarzeń drogowych. Zmieniła się aura. Jest ciemniej a na drodze szczególnie rano może być ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.
Uwaga, piraci na drogach
W miniony weekend elbląscy policjanci interweniowali 154 razy. Zatrzymano jedną osobę poszukiwaną. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 20 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego wykonali ponad 300 badań trzeźwości kierujących. Od piątku obsługiwali także 30 zdarzeń drogowych. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego.
Skakali po aucie, bo wyrzucono ich z imprezy
Policjanci prewencji zatrzymali wczoraj (11 listopada) dwóch pijanych 17-latków, którzy są podejrzani o uszkodzenie osobowego opla. Straty, jakich dokonali oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Przyjmowała zwierzęta, a potem topiła je w rzece
32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do trzech lat więzienia.
Kara za znęcanie się nad zwierzętami
Niewykluczone, że 40-letni mieszkaniec Elbląga usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Mężczyzna przetrzymywał zwierzęta bez dostępu do wody i do pokarmu. Musieli interweniować policjanci i strażnicy miejscy. Dwie kozy, bo nich mowa, trafiły pod opiekę jednej z fundacji.























