Wtargnął na jezdnię i uszkodził pojazd
Policjanci interweniowali wobec młodego mężczyzny, który pijany chodził po ruchliwej ulicy. Zgłoszenia dokonał kierujący pojazdem, któremu nietrzeźwy pieszy uszkodził pojazd, rzucając w niego butelką po piwie. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia sprawca został zatrzymany i ukarany.
Jechali po pijanemu, staną przed sądem
Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy miał 2,46 drugi natomiast 2,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą przed sądem za jazdę autem po pijanemu. Za taki czyn prawo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Policja poszukuje świadka kolizji
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 24 grudnia o godz. 16:15 na parkingu supermarketu przy przy ul. Podgórnej 10.
Zgłosił interwencję, której nie było
Zgłaszanie policjantom interwencji skutkuje podjęciem przez nich natychmiastowych czynności. Każdy wyjazd do niezaistniałych zdarzeń, to późniejszy dojazd do tych, którzy potrzebują jej rzeczywiście. Zastanów się, zanim odbierzesz szansę na szybką pomoc innej osobie. Wywołanie niepotrzebnej lub fałszywej czynności jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 1500 zł.
Zatrzymano dwóch poszukiwanych
Funkcjonariusz policji zatrzymał dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Za jednym z mężczyzn wydano list gończy za oszustwa i długi alimentacyjne, za drugim nakaz w związku z nieuiszczeniem 100-złotowej grzywny.
Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia
Grupa 21-latków - trzech mężczyzn i jedna kobieta - usłyszała zarzuty kradzieży elektronarzędzi. Policjanci przedstawili w tej samej sprawie zarzut paserstwa dla 43-latka. Prowadzący sprawę kradzieży odzyskali skradzione przedmioty. Ich właściciel wycenił je na około 10 tys. złotych.
Piraci drogowi przyłapani na gorącym uczynku
Kamery w policyjnych radiowozach codziennie rejestrują niezgodne z prawem wykroczenia kierowców. Podczas minionych świąt dwa zdarzenia szczególnie mocno zaznaczyły się w policyjnych statystykach. Obydwa miały miejsce pod Elblągiem. W pierwszym przypadku kierowca mercedesa pędził ponad 200 km/h trasą s7, a w drugim przypadku młody kierowca bmw jechał pod prąd „krajową siódemką”. Zobacz film.
Pierwsze podsumowanie świąt w Elblągu, na drogach spokojnie
Od minionego piątku elbląscy policjanci odnotowali tylko 50 interwencji domowych. Funkcjonariusze wyjeżdżali do różnych zdarzeń 274 razy. Wśród nich były kolizje, nietrzeźwi na ulicy i zakłócanie porządku. Policjanci odnotowali 16 niegroźnych kolizji. Co ważne nie było żadnego wypadku. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednego po alkoholu, drugiego po narkotykach. Nie było poważnych zdarzeń kryminalnych.
Złapani dzięki monitoringowi
Pracownik jednego z obiektów handlowych na terenie Braniewa, przeglądając zapis z monitoringu, zauważył, jak mężczyzna bierze z półki sklepowej gry komputerowe, następnie mija kasy i opuszcza sklep. Na podstawie nagrania z kamer policjanci dotarli do, jak się okazało, dwóch podejrzanych i odzyskali skradzione mienie.
Biegał z nożem, rok posiedzi
Biegał półnagi po ulicy, z nożem w ręku, groził sąsiadowi, a ostatecznie zamknął się w mieszkaniu przy ul. Wiejskiej. Policjantkę, która próbowała go stamtąd wyciągnąć, ranił w rękę, a gdy rzucił się z nożem na jej partnera, został postrzelony w nogę. Po procesie, który trwał dwa miesiące sąd skazał 18-letniego Bartosza L. na rok więzienia.
Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna
Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił dziś (20 grudnia) wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Jerzego Małkowskiego. Sprawę będzie musiał ponownie rozpatrzyć Sąd Rejonowy w Ostródzie. Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Jednak jego obrońca, adwokat Marek Gawryluk przyznał, że jego klient odetchnął z ulgą: - Liczył na sprawiedliwość i nadal liczy.
Zawiniła bieda?
- Chcielibyśmy, by każdy piesek siedział w cieple, przed telewizorem, by bawił się z panem, ale tak nie jest. Państwo jest biedne i generalnie możemy dać komuś tylko tyle, ile sami mamy - mówił dziś (20 grudnia) w sądzie mecenas Stanisław Adamik, obrońca Radosława M., oskarżonego o znęcanie się nad psami oraz podżeganie do uśmiercenia jednego z nich. - Nie będę bronił sposobów działania, ale staram się zrozumieć, jak tam było. A było dramatycznie, psy mieszkały w opłakanych warunkach, były bite i głodzone. Inspektorom OTOZ Animals nie udało się uratować Psotki, ale Śnieżka ma dziś nowy, ciepły dom. - Jest mi bardzo przykro - mówił oskarżony. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony w czwartek.
Motorowerem na podwójnym gazie
Alkohol i motorower? Wykluczone! Policyjne przeczucie co do stanu trzeźwości motorowerzysty prowadzącego kolumnę pojazdów na drodze Braniewo-Frombork nie zawiodło funkcjonariusza z Fromborka. Policjant wracający z czynności służbowych ujawnił nietrzeźwego cyklistę. Kierujący miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Był pijany, kierował samochodem
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 25-letniego Karola O. Mężczyzna kierował osobową laguną. Badanie alkotestem wykazało, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w takim stanie Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
O trzy promile za dużo
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn którzy za kierownicę swoich aut usiedli po wypiciu znacznej ilości alkoholu. Pierwszym z nich był 88-latek, który kierował osobowym mercedesem, drugi z mężczyzn to 35-latek. Ten z kolei oprócz kierowania autem ma na koncie spowodowanie kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia.
Rodziła i dusiła dzieci. Ruszył proces Lucyny D.
Już po raz trzeci przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, oskarżonej o zabicie swoich trzech nowo narodzonych synów. Kobieta została dwukrotnie skazana na karę 25 lat i 15 lat więzienia, ale Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował, że sprawa musi zostać ponownie rozpatrzona. Obrońcy Lucyny D. konsekwentnie chcą, by zmieniona została kwalifikacja prawna czynu i by ich klientka odpowiadała za nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci.
Pijany 15-latek trafił do szpitala
Do szpitala w Elblągu trafił 15-letni chłopiec, który zatruł się alkoholem i stracił przytomność. Policjantów powiadomili lekarze, którzy przyjęli go na oddział. Funkcjonariusze badają okoliczności zdarzenia. Za sprzedaż alkoholu małoletniemu grozi kara grzywny, a także utrata zezwolenia.
Odpowie za zabicie jelenia i łosia
Policjanci z Fromborka zatrzymali mieszkańca gminy Frombork, który w domu i pomieszczeniach gospodarskich przechowywał mięso oraz poroże skłusowanego jelenia i łosia. Za nielegalny pozyskanie zwierzyny mężczyzna usłyszał już zarzut, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Podejrzany o pobicie 11-latka został aresztowany (aktualizacja)
30-letni Piotr U., który wcześniej usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała 11-letniego chłopca, nie stawiał się na zastosowany wobec niego policyjny dozór. Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali go na terenie Malborka. Nakaz doprowadzenia w tej sprawie wydała wobec niego kartuska prokuratura, która wystąpiła do sądu o aresztowania 30-latka. Dzisiaj sąd przychylił się do tego wniosku: podejrzany spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.
Zatrzymane audi
Wczoraj (8 grudnia) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali Audi A4 warte 30 tys. zł.























