UWAGA!

----
Zniszczył drzwi, a w obawie o reakcję żony wymyślił włamanie

Zniszczył drzwi, a w obawie o reakcję żony wymyślił włamanie

2016-06-14 13:52

O tym, że kłamstwo ma krótkie nogi, przekonał się 29-letni mieszkaniec Braniewa. Pijany mężczyzna najpierw uszkodził drzwi do swojego mieszkania, a następnie w obawie o reakcję żony wezwał patrol twierdząc, że ktoś włamał się do środka. Funkcjonariusze przypominają – składanie fałszywych zeznań jest karalne.

Poszukujemy właścicieli tych przedmiotów

Poszukujemy właścicieli tych przedmiotów

2016-06-14 13:49

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, któremu zarzuca się dokonanie szeregu włamań do samochodów osobowych, parkowanych na niestrzeżonych parkingach. Z aut ginęły wartościowe przedmioty: sprzęt audio, ale także inne pozostawione np. na siedzeniu lub w bagażniku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszczął awanturę o papierosa

Wszczął awanturę o papierosa

2016-06-13 11:51

O tym, jak wiele konsekwencji może wyniknąć z awantury, przekonał się jeden z mieszkańców powiatu braniewskiego. Mężczyzna przyjechał na posesję sąsiada i zażądał papierosa, a gdy nikt nie spełnił jego oczekiwań, zaczął przewracać stół, ławki i parasol. Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci, którzy ustalili, że awanturnik kierował, mając 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Trafi do szpitala psychiatrycznego, bo głosy kazały mu zabić babcię

Trafi do szpitala psychiatrycznego, bo głosy kazały mu zabić babcię

2016-06-13 10:34

Kiedy 26-letni Daniel Z. zabijał babcię był niepoczytalny. Tak orzekli psychiatrzy. Oznacza to, że mężczyzna nie stanie przed sądem, a zostanie skierowany do zamkniętego szpitala psychiatrycznego na leczenie. Prokuratorzy przygotowują wniosek o umorzenie postępowania w tej sprawie.

Kierujący z promilami

Kierujący z promilami

2016-06-12 09:27

26-letni mężczyzna który kierował osobowym audi został podczas kontroli przebadany alkotestem. Była to formalność, ponieważ od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu. Pierwsze badanie dało wynik 1,6, drugie - prawie 2 promile. Oznacza to, że 26-latek wsiadł do auta zaraz po wypiciu przysłowiowego drinka. I bez prawa jazdy.

Zatrzymano grupę podejrzaną o kradzieże

Zatrzymano grupę podejrzaną o kradzieże

2016-06-10 12:40

Współpraca braniewskich policjantów z funkcjonariuszami z posterunku w Wilczętach doprowadziła do ustalenia i zatrzymania grupy osób, która od 2012 roku trudniła się kradzieżami oraz włamaniami do garaży, a także budynków mieszkalnych.

Wpłaty przyjmował, towaru nie wysyłał

Wpłaty przyjmował, towaru nie wysyłał

2016-06-10 11:43

20-letni Mateusz G., którego wczoraj (9 czerwca) zatrzymali policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej, usłyszał sześć zarzutów. Jego proceder polegał na wystawianiu w intrenecie ogłoszeń sprzedaży kosmetyków. W rzeczywistości mężczyzna nie zamierzał nawet wysyłać zamówionego towaru, ponieważ go nie posiadał. Przyjmował jednak za niego wpłaty.

Zatrzymali pijanego kierowcę

Zatrzymali pijanego kierowcę

2016-06-10 09:00

Wczoraj (9 czerwca) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę toyoty, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że jest poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa skarbowe.

Pijany kierowca za kółkiem

Pijany kierowca za kółkiem

2016-06-09 10:12

Policjanci ostrzegają - brak koordynacji ruchów, wydłużenie czasu reakcji, pogorszenie ostrości widzenia, a także błędna ocena odległości – to tylko przykłady negatywnego oddziaływania alkoholu na kierowców. Nie przemówiło to jednak do 57-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kółko swojego passata.

Znów awantura na Wiejskiej. Mężczyzna zraniony nożem

Znów awantura na Wiejskiej. Mężczyzna zraniony nożem

2016-06-09 09:59

Domowa awantura, która rozegrała się wczoraj (8 czerwca) w jednym z mieszkań przy ul. Wiejskiej w Elblągu zakończyła się zranieniem nożem 42-letniego mężczyzny. Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję zatrzymali 58-latka – prawdopodobnego sprawcę zdarzenia. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W przydomowej szklarni hodował konopie indyjskie

W przydomowej szklarni hodował konopie indyjskie

2016-06-08 13:49

Policjanci kryminalni zatrzymali dzisiaj (8 czerwca) 50-letniego mieszkańca podelbląskiej miejscowości Krzewsk, który uprawiał krzewy konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli pięć okazałych roślin i 51 sadzonek. Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej karany. Przyznał się do nielegalnej hodowli. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Włamywacz zatrzymany

Włamywacz zatrzymany

2016-06-07 11:18

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 65-latkowi. Policjanci zatrzymali go po tym, jak w nocy włamywał się do piwnic. Czynności w tej sprawie trwają, a funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

Ukradli renault i wystawili je w ogłoszeniu

Ukradli renault i wystawili je w ogłoszeniu

2016-06-06 14:16

Policjanci odzyskali skradziony samochód. Było nim dostawcze renault master. Złodziej, który ukradł auto z jednego z elbląskich osiedli, postanowił je sprzedać w dziale ogłoszeń ogólnopolskiego portalu. Na ogłoszenie odpowiedzieli… policjanci.

Areszt dla fałszywego technika „kablówki”

Areszt dla fałszywego technika „kablówki”

2016-06-06 14:11

Sąd Rejonowy w Elblągu podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla 32-letniego mieszkańca Gdyni, który podawał się pracownika telewizji kablowej i oszukiwał starsze osoby. Mężczyzna przyznał się do ośmiu przestępstw na terenie Elbląga.

Skazany za napad na placówkę bankową

Skazany za napad na placówkę bankową

2016-06-06 13:00

"Dawaj, k..., pieniądze, bo nie mam czasu!" - krzyknął do pracownicy placówki bankowej, a gdy ta przestraszona wydała mu ponad 20 tys. zł, spakował łup w reklamówkę i uciekł. Winy się nie wypiera i prosi o karę: 3 lata i 4 miesiące więzienia oraz zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia. Przy okazji wskazuje, że w skoku brał udział jego kolega. Ten z kolei do winy się nie przyznaje. Dziś (6 czerwca) przed elbląskim sądem zapadł pierwszy wyrok w sprawie napadu przy Pionierskiej.

Brawura nie popłaca

Brawura nie popłaca

2016-06-05 16:09

Policjanci z elbląskiej drogówki, praktycznie w jednym czasie, zatrzymali na terenie gminy Tolkmicko dwóch kierowców. Przewinienie - to zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym. 32-letnia mieszkanka Elbląga i 60-letni szczecinianin stracili prawo jazdy. 

Włamał się do piwnic, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze

Włamał się do piwnic, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze

2016-06-05 16:01

Dzisiaj nad ranem policjanci z Elbląga zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch piwnic. Sprawca miał już przygotowane do wyniesienia trzy roweru, elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny. Po zatrzymaniu przyznał się policjantom, że chciał to wszystko sprzedać, żeby mieć pieniądze na dopalacze.

Proces byłego prezydenta Olsztyna nadal bez finału

Proces byłego prezydenta Olsztyna nadal bez finału

2016-06-03 13:08

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpoznaje apelację w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, odpowiadającego za molestowanie kobiet i zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. Dziś (3 czerwca) okazało się, że konieczne jest uzupełnienie materiału dowodowego więc rozprawa została odroczona. - Od samego początku mówiliśmy, że sprawa jest skomplikowana, wielowątkowa, trudna - mówił adwokat Marek Gawryluk. - Niestety, Sąd Rejonowy w Ostródzie popełnił kilka błędów, które, miejmy nadzieję, teraz zostaną naprawione. Jedyny satysfakcjonujący nas wyrok to uniewinnienie - zastrzegał.

Areszt dla sprawców rozboju

Areszt dla sprawców rozboju

2016-06-03 11:39

Sąd aresztował na 3 miesiące 33-letniego Rafała M. oraz 34-letniego Łukasza J. Obaj mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na dwóch 15-latkach. Zdarzenie miało miejsce na ul. Marymonckiej. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Fałszywy technik „kablówki” zatrzymany

Fałszywy technik „kablówki” zatrzymany

2016-06-03 11:13

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 32-letniego mężczyznę pod zarzutem oszustw na starszych osobach. Mężczyzna podawał się pracownika telewizji kablowej. Chodził po domach i oferował sprzedaż produktów i usług, za które brał jednorazowo kilkaset złotych. Został złapany na gorącym uczynku.

Reklama