UWAGA!

Oszustwo na jednym z portali sprzedażowych

 Elbląg, Oszustwo na jednym z portali sprzedażowych

Wystawiła na sprzedaż płaszcz – zamiast pieniędzy na konto za sprzedany towar, z konta „wypłynęło” 1800 złotych. Policja przestrzega przed nieautoryzowanymi transakcjami.

Korzystając z portali sprzedażowych musimy znać i zaakceptować regulamin, gdzie jasno jest zazwyczaj określone jak transakcja sprzedaży powinna się zakończyć. Oszuści bazują jednak na tym, że nie wszyscy wnikliwie czytają regulaminy, więc podsuwają sprzedającemu pewien formularz do wypełnienia. Z drugiej strony zapewniają, że zaraz po odesłaniu go otrzyma zapłatę na konto.

Formularz to zakamuflowany zbiór danych, których żąda od nas osoba do rzekomego zakończenia transakcji. Tak też stało się w elbląskim przypadku. Kobieta, która wystawiła płaszcz na portalu sprzedażowym, dostała formularz. Po jego wypełnieniu miała otrzymać pieniądze za sprzedany płaszcz. W formularzu podała jednak takie dane jak: login i hasła do konta bankowego oraz pin do aplikacji mobilnej banku. Po chwili gdy już odesłała zbiór danych, zorientowała się, że ktoś wypłacił z jej konta kwotę 1800 złotych. Sprawa trafiła na policję.

Za doprowadzenie drugiej osoby podstępem do niekorzystnego rozporządzania mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A co tylko Guty, Horbany mają monopol na oszukiwanie? Obiecywali że 2ga dawka będzie ostatnią prostą i wróci normalność a tymczasem im wiecej szczepień tym wiecej zakażeń w 2021.Przez cały poprzedni rok obiecywali że terapia genowa ma 95% skuteczność w redukowaniu transmisji. Zrobiłem analize danych dla dnia 10 LISTOPADA rok do doku. Wielka Brytania: rok temu tj. przed szprycami mieli 20 412 a obecnie po zaszprycowaniu całej populacji w dniu 10 lis 2021 mają 39 325 zakażeń (2-krotny wzrost zakażeń). Niemcy: rok temu 26 547 a obecnie 51 077 (dwukrotny wzrost i przy okazji te 51 tys to ich rekord wszechczasów). Austraia rok temu 6 120 a obecnie 11 398.Holandia rok temu 4 667 a obecnie 12 648 (prawie 3-krotny wzrost r-d-r); Singapur swiatowy lider w zastrzykach: rok temu mieli 9 zakażeń, obecnie uwaga 3 481 (czyli 38krotny wzrost). Już zrozumieliście jak bardzo Was okłamywano?
  • Brawo dziekujemy wam drodzy antyszczepionkowcy że niesiecie nam krużganek oswiaty.
  • miły człowiek podał Ci faktyczne (oficjalne)dane. .. , więc nie ma za co.
Reklama