UWAGA!

Horrendalne ceny studniówek (Napisali do nas)

 Elbląg, Horrendalne ceny studniówek (Napisali do nas)
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Może jesteście Państwo w stanie ustalić, jaki jest koszty studniówek w elbląskich szkołach? A może po wrzuceniu posta odezwą się Czytelnicy w komentarzach? Jestem ciekawa jako rodzic dziecka klasy maturalnej co o cenach bali przedmaturalnych myślą inni - napisała do nas jedna z Czytelniczek,

Pamiętamy, że kiedyś studniówka była organizowania w sali gimnastycznej czy auli i każdego było na nią stać. Teraz wszyscy szkolny parkiet zamienili na salę restauracyjną. Skromne, czarne sukienki zostały zamienione w balowe kreacje. Pozostał jedynie polonez i czerwone podwiązki na szczęście.

Pojawiły się z kolei nowe, niemałe wydatki. Absurdem jest cena za studniówkę (kilka godzin zabawy), która sięga ponad 700 zł (ok. 500 zł za 1 osobę i dodatkowo ok. 250 zł za osobę towarzyszącą). Na cenę składa się m.in. wynajem sali, dekoracja, jedzenie i picie muzyka, fotograf, kwiaty dla nauczycieli... Dodać do tego trzeba jeszcze koszt ubrań, butów... Pomijam już koszt fryzjera czy kosmetyczki. Droższy wieczór niż niejedno wesele za osobę. Cena balu maturalnego jest zdecydowanie za duża. Jedni rodzice zgrzytają zębami i płacą, bo „tradycja zoobowiązuje", drudzy z przykrością odmawiają swoim dzieciom i nie ma co się dziwić.

Odczuwam, że obecnie studniówka jest czymś luksusowym, a zaporowe ceny powodują, że część młodzieży nie doświadczy uroków tradycyjnego wieczoru, który celebruje się raz w życiu.

Pozdrawiam rodziców i młodzież klas maturalnych.

Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji)

 

Od redakcji: Co o cenach studniówek sądzą tegoroczni maturzyści i ich rodzice? Czy w tym roku szkolnym w związku z pandemią studniówki w ogóle się odbędą? Maturzyści, czy je planujecie? Zapraszamy do merytorycznej dyskusji w komentarzach.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pamiętam swoją studniówkę, na którą każdy przynosił coś do zjedzenia. Odbywała się w szkole, a poszczególne klasy jadły i piły w swoich salach, które wcześniej dekorowały. Same przygotowania do tego wydarzenia były przyjemne - wszyscy musieliśmy włożyć w to trochę wysiłku po to żeby następnie wspólnie się pobawić. Co się wydarzyło, że w ciągu 20 lat zaszły takie zmiany? Mamy więcej zajęć i mniej czasu, czy po prostu się rozleniwiliśmy? Maturzystom życzę niezapomnianej studniówki :)
 • I LO matura’97: sukienki różne, jednak przewaga czarnych bez szału, kanapki, koreczki i przekąski przygotowane przez rodziców, Strogonoff w garach zamawiany nie pamiętam gdzie. Dekoracje robione przez nas, sprzątanie dzień po z bólem głowy :-)). Dobra zabawa do rana w auli szkolnej i na korytarzach. Nie pamiętam, żeby koszty stanowiły problem choć z rodziny milionerów nie pochodzę. Tak było …
 • Niech nie narzekają na ceny, od 1 stycznia wraz z wejściem Nowego Polskiego Ładu studniówki będą całkowicie za darmo dzięki polityce Pana Kaczyńskiego, przyjaciela młodzieży wszechpolskiej.
 • Moja studniówka w 2003r. odbyła się w hali MOSiR na Kościuszki, koszt za parę wynosił 250 zł. Było cudownie, pamiętam fantastyczne tańce, jeżeli chodzi o jedzenie to jak dla mnie wystarczyłoby jedno syte ciepłe danie bo praktycznie nie schodziliśmy z parkietu. Uważam, że obecnie niepotrzebnie robi się menu jak na weselu bo to są koszta. U nas nie było fotografa a zdjęć mam kilkanaście (każdy wziął swój aparat), chyba faktycznie obecnie z tego balu robi się niepotrzebnie imprezę jak u Carringtonów.
 • Pazerni restauratorzy zdzierają z ludzi ponieważ nie mają żadnych oporów ani moralności a naiwne i otumanione społeczeństwo zrzuca winę na nasz rząd. To są właśnie ci cwaniacy których niedawno w swoim orędziu potępił nasz Pan premier Kaczyński.
 • Zgadzam się z autorką, u córki narazie 520 za osobę. Narazie bo cena wzrasta wraz ze zmiejszającą się liczbą chętnych.
 • Za samo jedzenie obecnie życzą sobie 500-600 zł od pary. A gdzie reszta. l??? Nie od dziś wiadomo, że na studniówkach bardzo oszczędza się na wszystkim. Jedzenie z piątkowej imprezy będzie w sobotę. A i tak ceny z kosmosu.
 • towarzyszu skorupa pisowski podnóżku wasz pisiorski premier to ma pojęcie o życiu jak wasz pisiorski minister błaszczak o wojsku
 • Kaczyński-"pan"hahaha dobre szczególnie po ubiorze jego widać tego"pana"skorupo wazeliniarzu pisowski
 • @TeofilSkorupa - Lepiej powiedz gdzie są respiratory od szum
 • Bardzo dobre, im drozej tym lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  PiesekLeszek(2021-11-05)
 • Może warto trochę pracy włożyć, aby w murach, ,alma mater, ,. .się bawić. Pozostaną wspomnienia chyba bardziej związane z tym wspólnym byciem przez lata w szkole i chyba o to chodzi. Powodzenia i wspaniałej zabawy.