UWAGA!

Władze Tolkmicka: zrobimy wszystko, aby mieszkańcy mieli tej zimy ogrzewanie

 Elbląg, Blok przy ul. Świętojańskiej w Tolkmicku,
Blok przy ul. Świętojańskiej w Tolkmicku, fot. Mikołaj Sobczak

Część mieszkańców Tolkmicka, a także tamtejsze dwie szkoły, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz ośrodek zdrowia mogą pozostać tej zimy bez ogrzewania. Lokalny przedsiębiorca, właściciel kotłowni, która dostarcza im ciepło, wypowiedział umowy o jego dostawę. Powodem jest brak węgla na rynku. Władze gminy Tolkmicko zapewniły nas, że robią wszystko, aby mieszkańcy nie zostali pozbawieni tej zimy ogrzewania.

Przypomnijmy. Część mieszkańców Tolkmicka otrzymała wypowiedzenia umów na dostawę ciepła przez przedsiębiorcę, który jest właścicielem kotłowni w tej miejscowości. Bez ogrzewania mogą pozostać lokatorzy 60 mieszkań, ale także dwie szkoły, ośrodek pomocy społecznej i ośrodek zdrowia. Właściciel kotłowni Michał Opałka wypowiedział umowy na dostawę ciepła, ponieważ brak jest węgla na rynku, a jeśli już jest, to cena jest bardzo wysoka. - Od 2009 roku prowadzę kotłownie i nigdy nie było takiego problemu. Musiałem wypowiedzieć umowy na dostawę ciepła, ponieważ nie mam w tej chwili możliwości zagwarantowania jego dostawy zgodnie z umową, którą ewentualnie bym podpisał. Węgla po prostu nie ma, nie mogę go kupić. W poprzednich sezonach miałem podpisane umowy z dostawcami już w maju i były one rozłożone w czasie. Byłem przygotowany do sezonu grzewczego, mogłem zagwarantować ciepło odbiorcom. Teraz takiej możliwości nie mam – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Tolkmicku 2 sieprnia.

O sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Władze gminy Tolkmicko zapewniają, że robią wszystko, aby mieszkańcy nie zostali pozbawieni dostawy ciepła tej zimy.

- Obecnie trwa analiza wszelkich możliwych rozwiązań, w tym m.in. wydzierżawienie od pana Michała Opałki kotłowni. Gmina dokona wszelkich starań, aby mieszkańcy nie zostali pozbawieni ciepła – poinformowała nas Katarzyna Paczkowska, sekretarz gminy Tolkmicko.

Do sprawy wrócimy.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Poważnie ? A Mateuszek kłamczuszek bez przerwy pie... że wungla nie zabraknie.
 • Nie ma to jak być bezkarnym(?) głupio-mądrym internautą.
 • To że Mateuszek-Pinokiuszek bredzi, to normalne, ale że są tłumy ludzi co w te brednie wierzą mając już DOWODY, że to brednie - to tragedia.
 • Ludu "jewropejski", spokojnie niebawem do koryta dorwie się rudy i jego ferajna i wtedy nastanie czas obfitości i błogiej beztroski. Proszę tylko ludu mój, aby od tego nadmiaru brzuchy do krzyża wam nie przyrosły.
 • Hipokryzja opozycji już nie zna żadnych granic. Najpierw szczuli, że nie będzie węgla na zimę. Nie dawno Tusk próbował wstrzymać import węgla do Polski. Platforma Obywatelska za swoich rządów chciała wygaszać kopalnie. Platforma Obywatelska powinna przeprosić górników i wytłumaczyć się dlaczego kazali do nich strzelać kiedy protestowali
 • kłamco pisowski skończ swoją podłą akcję socjotechniki. I tak głosuję na Tuska. Nie jest ideałem, ale też nie jest złodziejem jak wy. żegnam.
 • @Andronikus - Nie ma nic gorszego od PISu, tak, że nie będzie tak źle.
 • Jeszcze napisz że cukru nie ma bo Tusk wykupił by produkować wina. Pisior to szkodnik jak stonka, tyle że sterowany podprogowo z tvp
 • Może prądem będziecie swoje pisiorskie izby ogrzewać. Ha ha ha. Wszyscy Polacy płacą za to że wy pisiory jesteście chciwymi zabobonnymi prostymi nierobami
 • "Hipokryzja opozycji już nie zna żadnych granic. " - Hipokryzja opozycji, powiadasz? Jak wytłumaczysz słowa Mateusza Morawieckiego - Wirus już jest w odwrocie i nie musimy się go obawiać (po czym umiera na covid prawie 150 tysięcy ludzi), Węgla mamy na 200 lat - po czym okazuje się, że nie mamy, a ogromne pieniądze otrzymane od Unii na polską energetykę zostały wydane na..... Co byś wypisywał, gdyby Tusk tak powiedział i zrobił? To właśnie jest kolego prawdziwa hipokryzja! Twoja i tego rządu, razem z całą pisowską resztą. No, ale ty tylko trollem jesteś i jak zmieni się władza, będziesz zarabiał u nich i krytykował PIS.
 • Domyslam sie, ze tzw. przedsiebiorca, wlasciciel kotlowni nic nie zrobil w temacie zaopatrzenia w opal. Od marca mial czas, zeby zwracac sie o pomoc do roznych instytucji. Niech powie co zrobil w temacie. Rozumiem, ze to jest trudne, ale przedsiebiorca powinien zrobic wszystko, nawet z pomoca gminy, powiatu zeby zapewnic funkcjonowanie kotlowni, a nawet ja zmodernizowac. Sytuacja ta przypomina czasy PRL. Przywiezli zaopatrzenie i glowa nie bolala. Sluchajac wypowiedzi, nie nazwalabym wlasciciela przedsiebiorca. Najwygodniej zwalic wine na panstwo i ruine wydzierzawic gminie. Takich mamy krzykaczy. Najlepiej jak spada z nieba. Hashtagi: #ola
 • Na stronie są ograniczenia lajkowania. Podaję pisowski sposób lajkowania by ludzie myśleli, ze jest poparcie, jedna osoba może spokojnie to zrobić: 1 lajk) z komputera internet stacjonarny, 2 lajk) z telefonu komórkowego ( z internetu pakietowego, a nie przez wifi) 3 lajk) z telefonu żony 4 lajk) z telefonu 1 dziecka, 5 lajk) z telefonu 2 dziecka. i tak dalej i dalej. tak że 4-5 łapek i do 15 nierejestrowanych komentarzy może jeden ambitny człowiek zrobić. No a ambitnych tam nie brakuje.
Reklama