UWAGA!

Żołnierze uratowali życie pacjentowi

 Elbląg, Zołnierze otrzymali podziękowania od Centrum
Zołnierze otrzymali podziękowania od Centrum (fot. nadesłana)

Dzięki pomocy dwóch żołnierzy 16. Pułku Logistycznego lekarze uratowali życie mężczyźnie, który stracił przytomność przy wejściu do Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu Med. - Dziękujemy żołnierzom za wspaniałą postawę. Przyczynili się do przywrócenia krążenia i oddechu pacjenta – piszą pracownicy Centrum w mediach społecznościowych.

Do zdarzenia doszło w Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu Med przy ul. Królewieckiej. - Jeden z mężczyzn, schodząc po schodach, nagle stracił przytomność i upadł przed wejściem do naszego centrum - w miejscu, gdzie dyżurują żołnierze, mierzący temperaturę odwiedzającym nas pacjentom. Obaj żołnierze zareagowali błyskawicznie. Powiadomili personel medyczny, zabezpieczyli to miejsce i sami zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Szybko na miejscu pojawił się lekarz, który przywrócił krążenie i oddech pacjenta – opowiada Justyna Tomkiewicz, pielęgniarka koordynująca w Centrum. 

Za swoją postawę obaj żołnierze – szeregowi: Sebastian Tomczuk i Adam Konieczny - otrzymali podziękowania od dyrekcji Centrum, która również przesłała je do ich macierzystej jednostki – 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego, stacjonującego w Elblągu przy ul. Łęczyckiej

- Rzadko się zdarzają się takie reakcje. Dziękujemy. Szczególnie za czujność, natychmiastową reakcję i wyjątkową postawę, a przede wszystkim za uratowanie ludzkiego życia – mówi Anna Tybińkowska, pełnomocnik zarządu ds. operacyjnych w Centrum Radioterapii i Usprawniania.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama