16-latka została odnaleziona
Po ponad miesiącu odnaleziono 16-latkę z Pasłęka, której szukała rodzina i policja.
Zderzenie z busem na Konopnickiej
Około godz. 15 doszło do zderzenia auta osobowego z busem na ul. Konopnickiej. - Jedna osoba poszkodowana, uwięziona w pojeździe - informują strażacy. W jednym z aut wyciekło paliwo.
Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego
84 lata temu w Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – pierwsza organizacja niepodległościowa, która miała podjąć walkę podczas okupacji. Pod elbląskim pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego uczczono rocznicę tamtych wydarzeń. Zobacz zdjęcia.
Kim jest Andrzej Śliwka
Medialnie zaistniał w Elblągu w lipcu 2022 roku. Od tego czasu recenzuje politykę prezydenta Elbląga, składa obietnice i propozycje w imieniu rządu, zabiera głos w ważnych sprawach dla miasta i regionu. Skąd wziął się Andrzej Śliwka, nowa twarz Prawa i Sprawiedliwości w regionie?
Zniczodzielnia na Dębicy
Na cmentarzu Dębica (tzw. dolnej) powstało miejsce na znicze, które można ponownie wykorzystać. Szafka, znajduje się przy wejściu do nekropolii, a wykonała ją 107. Żeńska Drużyna Harcerska Hesperia. - Pozwoli ona na zmniejszenie liczby odpadów, a także przyniesie oszczędności osobom odwiedzającym groby. Zamiast kupowania nowego znicza, wystarczy mieć nowy wkład i włożyć go do jednej z wyczyszczonych obudów, które ustawione są na regale - informuje phm. Magdalena Wiatr z drużyny „Hesperia”.
Miejski rzecznik konsumentów: pozywam prezydenta Elbląga o mobbing. Co na to prezydent? (aktualizacja)
Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik konsumentów i kandydat Lewicy w wyborach do Sejmu, złożył we wtorek (26 września) w Sądzie Rejonowym w Elblągu pozew „dotyczący łamania praw pracowniczych, które noszą znamiona mobbingu”. Jak twierdzi otrzymał już drugą naganę, tym razem za „służbowe wyjście na Dni Seniora 2023”. Przypomnijmy, że Paweł Rodziewicz już wcześniej złożył zawiadomienie do prokuratury przeciw prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Chodziło wówczas, jak podkreślał rzecznik, o utrudnianie prowadzenia kampanii wyborczej i grożenie utratą pracy.
Monika Falej: mieszkanie ma być prawem, a nie towarem
Temat budowy tanich mieszkań zdominował wtorkową (26 września) konferencję posłanki Lewicy Moniki Falej. - Nasza propozycja to budowa 300 tysięcy mieszkań na tani wynajem. Koszt tego projektu to około 20 mld zł. Część tych pieniędzy pochodziłaby z Krajowego Planu Odbudowy - mówiła m.in. Monika Falej.
Elbląskie Dni Zdrowia - bezpłatne badania profilaktyczne
Już w najbliższą sobotę (30 września) zapraszamy Państwa do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, ul. Królewiecka 146, w godz. 8-14, gdzie podczas Elbląskich Dni Zdrowia, będą wykonywane badania profilaktyczne w ramach Światowego Dnia Serca:
Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta
Warto zarezerwować sobie czas i w najbliższy weekend odwiedzić Stare Miasto. W sobotę (30 września) przez trzy godziny będzie można tu poznawać tajniki królewskiej gry, czyli szachów. Z kolei w niedzielę (1 października) każdy chętny będzie mógł odkryć sekrety elbląskiej starówki, biorąc udział w grze terenowej.
Charytatywny zlot dla Wiktorii
W najbliższą sobotę (30 września) odbędzie się Specjalne Granie dla Wiktorii. Będzie to wieczór zabawy i muzyki dla Wiki, która walczy z rzadką chorobą krwi - zespołem mielodysplastycznym z anemią aplastyczną. Jedyny ratunek dla niej to przeszczep szpiku, potem jeszcze leczenie, rehabilitacja... i Wiktoria wróci do swojej ukochanej piłki ręcznej!
Chciał wziąć go "na stopa", a stracił auto
Mężczyzna udający autostopowicza napadł na kierowcę forda i ukradł mu samochód. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Karczowiskach Górnych. Sprawca jest już w rękach policji.
Za co lubimy Elbląg
Każde miasto jest wyjątkowe, każde ma w sobie coś pięknego, co mieszkańcy cenią i z czego są dumni. Co takiego jest w Elblągu, co mieszkańcy lubią?
Zapisz się! Wielki Test Wiedzy o Elblągu już 11 października
Nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych czekają na uczestników V Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą się wykazać swoją wiedzą. Na zgłoszenia czekamy pod adresem wielkitest@portel.pl lub telefonicznie. Zapisz się i wygraj!
Sprawa beczek zakończyła się mandatem (aktualizacja)
Jedna z naszych Czytelniczek zgłosiła nam sprawę beczek z nieznaną substancją, pozostawionych pod oknami jednego z budynków na Zatorzu. Miał się z nich unosić nieprzyjemny zapach. Na miejsce zostały wezwane służby - policja, straż pożarna, straż miejska. Jak się dowiedzieliśmy, sprawą zajmuje się prokuratura.
Zbigniew Ziejewski - polityczny James Bond dba o Elbląg w Sejmie
O najważniejszych punktach programu politycznego, roli samorządów lokalnych oraz receptach na rozwój Warmii i Mazur rozmawiamy ze Zbigniewem Ziejewskim, znanym przedsiębiorcą i posłem na Sejm z okręgu elbląskiego.
Działka za złotówkę... w ramach dobrej współpracy
Nadleśnictwo Elbląg ma otrzymać od samorządu elbląskiego za złotówkę działkę leśną przy ul. Fromborskiej. Uchwałę w tej sprawie będą głosować radni na czwartkowej sesji, ale już dzisiaj sprawa budziła spore emocje na obradach komisji gospodarki miasta.
Weekendowa pomoc dla chorej Wiktorii
7-letnia Wiktoria z Elbląga zmaga się z rzadką chorobą krwi. Dom Rektora i Fabryka Dobra serdecznie zapraszają na imprezę charytatywną, która odbędzie się w sobotę (30 września).
Jak poszło maturzystom?
Ci z maturzystów, którzy zdecydowali się kontynuować naukę na studiach powoli przygotowują się do rozpoczęcia roku akademickiego. My przypatrujemy się średnim wynikom matur w elbląskich liceach i technikach.
Zimowa apteczka ziołowa. Warsztaty zielarskie w CSE „Światowid”
Klub Aktywnego Seniora „Światowid” zaprasza na warsztaty zielarskie „W zgodzie z naturą”, które odbędą się 27 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Tematem spotkania będzie „Zimowa apteczka ziołowa”. Wstęp wolny!
Potrzebna pomoc pogorzelcom z Jegłownika
W pożarze budynku mieszkalnego w Jegłowniku, który wybuchł nocą 20 września poszkodowanych zostało aż dziewięć osób. Cztery z nich trafiły do szpitala, a wszyscy stracili dorobek życia. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim prosi o rzeczowe wsparcie pogorzelców.























