UWAGA!

Nareszcie weekend: Fotka Miesiąca, parkrun i "Kopciuszek"

 Elbląg, Nareszcie weekend: Fotka Miesiąca, parkrun i "Kopciuszek"

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych. Nareszcie nadchodzi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Do końca marca w Centrum Spotkań Europejskich Światowid można obejrzeć ponad 70 zdjęć Czytelników portElu, wyróżnionych w konkursie „Fotka Miesiąca”. Bez talentu, czasu i chęci naszych Czytelników nie udałoby się zgromadzić w jednym miejscu i czasie tak świetnych fotografii Elbląga i regionu. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło zobaczyć ich pracę, dlatego – mimo pandemii – zdecydowaliśmy się zorganizować wystawę Fotka Miesiąca w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Można oglądać ją do końca marca na dwóch piętrach wokół holu Światowida.

 

O tym opowie Wam też nasza niestrudzona Kasia :)

 

 

Neony, instalacje czyli nowa wystawa w Galerii El. Pierwsza i nietypowa. Wśród prac prezentowanych podczas wystawy Elżbiety Jabłońskiej zatytułowanej a wszystko co istnieje jest miłością” znajdują się między innymi neony. Wystawa potrwa od dziś (14 stycznia) do końca lutego.

 

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza już jutro (15 stycznia) na weekendowe warsztaty dla dzieci i opiekunów. – Podczas warsztatów wejdziemy do świata śnieżnej miniaturowej chatki. Opiekunowie wraz z dziećmi będą mieli okazję stworzyć małą makietę mroźnej chaty, gdzie znajdą się ozdobne drzwiczki, lampeczki, małe choinki i masę innych ozdób - zapowiadają organizatorzy. Obowiązują zapisy.

 

Elbląg jest jedną z ponad 70 miejscowości w Polsce, które organizują parkrun, czyli cykl cosobotnich spotkań dla osób, które lubią się ruszać i wspólnie spędzać czas na rekreacji. Do pokonania jest zawsze 5 km. Nieważne jak: biegiem, spacerem, z kijkami, z psem, z wózkiem. Nie liczą się rekordy, choć czas jest mierzony. Liczy się udział. W tę sobotę (15 stycznia) niezmiennie ruszy kolejny bieg. Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji.

 

Kino Światowid zaprasza na kolejną transmisję z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem fani opery przeniosą się w bajkowy świat Kopciuszka. To jedyna taka okazja, by zobaczyć ulubioną bajkę w niecodziennym wydaniu. Sobotnie widowisko trwające tylko 107 minut jest idealnym wstępem do zapoznania dzieci z pięknem operowego świata. Transmisja już jutro (15 stycznia) o 18:55. Bilety dostępne na stronie.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo będzie się działo również w ligowym sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama