UWAGA!

Nareszcie weekend: Twórcze Spotkania i musical

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynają się studniówki. W Elblągu odbędzie się ich w sumie 12. Na większości z nich będzie ekipa reporterów Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Relację będziemy zamieszczać na stronie oraz naszych kanałach społecznościowych.

 

Sobota (14 stycznia)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza dorosłych oraz młodzież w wieku ponadpodstawówkowym na pierwsze Twórcze Spotkania w tym roku. W programie oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pawła Błęckiego oraz warsztaty, na które obowiązują zapisy.

 

„Bo to się zwykle tak zaczyna…” to spektakl, który zagości w elbląskim teatrze. To zjawiskowa opowieść, oparta z jednej strony na piosenkach, które podbiły serca melomanów w Polsce („Powróćmy jak za dawnych lat” czy „Dumka na dwa serca”), z drugiej na najpiękniejszych musicalach świata („My fair Lady”, „Chicago”, „Mamma Mia” itd.). W programie m.in najpiękniejsze piosenki musicalowe.

 

Warto zaplanować sobie wspólny czas i w razem z dzieckiem wpaść z wizytą do biblioteki. Można wypożyczyć coś do czytania na nadchodzący tydzień i wziąć udział w zajęciach. Zaś filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej Kostka na osiedlu Zawada zaprasza, aby wspólnie pograć w planszówki. Wstęp wolny.

 

W tę sobotę, jak co tydzień wystartuje parkrun, czyli cykl spotkań dla osób, które lubią się ruszać i wspólnie spędzać czas na rekreacji. Do pokonania jest zawsze 5 km. Nieważne jak: biegiem, spacerem, z kijkami, z psem, z wózkiem. Nie liczą się rekordy, choć czas jest mierzony. Liczy się udział. Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji.

 

Niedziela (15 stycznia)

Parafia św. Mikołaja zaprasza Elblążan na niedzielny wieczór kolęd. Wieczór kolęd rozpacznie się o godz. 19. Usłyszymy podczas niego łącznie kilkanaście utworów wykonanych w wielogłosie oraz instrumentalnie.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama