UWAGA!

Poszła na spacer, znalazła minę przeciwpancerną

 Elbląg, Wiktoria podczas spaceru znalazła minę, wezwała policję,
Wiktoria podczas spaceru znalazła minę, wezwała policję, fot. Mikołaj Sobaczak

Szesnastoletnia Wiktoria podczas spaceru po lesie znalazła minę przeciwpancerną. - Nastolatka zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczyna zareagowała prawidłowo. Niebezpieczną pamiątkę zabrali saperzy na poligon i zdetonowali – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Wiktoria mieszka z rodzicami w Rubnie, podczas spaceru po okolicznym lesie natrafiła na minę przeciwpancerną.

- Na początku nie byłam pewna, co to za przedmiot. Był przysypany liśćmi, poszłam po tatę i powiedziałam, że chyba znalazłam minę. Na początku nie dowierzał. Poszliśmy razem w to miejsce, tata odsunął delikatnie liście i oboje stwierdziliśmy, że to jest z pewnością mina – mówi nastolatka.

 

Wiktoria zadzwoniła po policję. - Szybko przyjechał policyjny patrol oraz pirotechnicy. Zabrali minę – mówi Wiktoria.

Jak wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, była to mina lądowa, przeciwpancerna.

- Nastolatka zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczyna zareagowała prawidłowo. Niebezpieczną pamiątkę zabrali saperzy na poligon i zdetonowali. Należy pamiętać, że relikty wojny są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu ich z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) mogą detonować - podkreśla Jakub Sawicki.
       Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

- Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione – dodaje Jakub Sawicki.
       Wiktoria jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Interesuje się tańcem, po skończeniu szkoły średniej chciałaby rozpocząć studia medyczne.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama