UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: impreza country w Kadynach i aquathlon

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Jest poniedziałek (24 sierpnia), więc tradycyjnie przedstawiamy krótkie zestawienie wydarzeń nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

W poniedziałek (24 sierpnia) Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na spektakl "Morskie opowieści". Start: godz. 17, wstęp wolny. Przedstawienie odbędzie się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej, w razie niepogody w sali „U św. Ducha”.

"Morskie opowieści" to spektakl, który pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur" – piszą organizatorzy.

  Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: impreza country w Kadynach i aquathlon
Fot. Fundacja Country&Folk

W czwartek (27 sierpnia) również warto odwiedzić bibliotekę, bo odbędzie się tam spotkanie z dr Grażyną Kuczek zatytułowane "ABC dobrego życia".

- Jak uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi? Czy zmiana stylu życia jest możliwa? Jeśli tak, to co robić, aby być sprawnym i zdrowym? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas spotkania z dr Grażyną Kuczek, które odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia o godz. 16 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Wstęp wolny" – zaznaczają organizatorzy.

Tego samego dnia w sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej kolejny seans Letniego kina. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19. Więcej informacji o tej inicjatywie tutaj.

Piątek to dzień kolejnego wernisażu w Galerii Pracownia, będzie to ekspozycja "Fizys" Kingi Kosacz-Drozdek. Start: godz. 19, ul. Stary Rynek 11a.

- Na wystawie Kinga Kosacz-Drozdek zaprezentuje przegląd swoich działań z ostatniego roku. Są to poszukiwania, próby przedstawień portretów kobiecych. Wszystkie prace powstają w cyklach w technice odlewów gipsowych  oraz ceramiki - informują organizatorzy.

W sobotę o 10 MOSiR zaprasza na aquathlon.

– Aquathlon to zawody, które w zeszłym roku wypadły bardzo dobrze, a zainteresowanie imprezą było ogromne. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie to świetna zabawa – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Aquthlon, jako odmiana popularnego w naszym mieście triathlonu, to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie – dodaje. Więcej informacji o tych zawodach tutaj.

Ciekawa impreza zapowiada się w ten weekend w Kadynach. W sobotę 29 sierpnia odbędzie się tam Dzień Muzyki Country, a więc koncerty i piknik.

"Piknik rozpocznie się o godz. 15, natomiast od 16 będzie można posłuchać artystów związanych z muzyką country. Wystąpią Michael Lonstar, Alabama Band, Paweł Bączkowski i Teren C. Jakie atrakcje czekają na uczestników rodzinnego pikniku? Nie zabraknie m. in. spotkań z artystami, placu zabaw, możliwości przejażdżki na kucykach, nauki tańca i konkursów. Impreza wiąże się z "SyMfonią Serc", kampanią edukacyjną, która ma na celu podniesienie świadomości społecznej o stwardnieniu rozsianym" – informują organizatorzy.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają 29 sierpnia o godz. 15 do muszli koncertowej w Bażantarni na wernisaż wystawy fotografii Dominika Żyłowskiego pt. „Las”

"Wystawa składająca się z trzydziestu zdjęć prezentuje zarówno "klasyczne", statyczne fotografie krajobrazu, jak i impresje na temat żywej, rozedrganej gry świateł i cieni oraz nieco symboliczne obrazy mówiące o relacji między przyrodą i człowiekiem. Choć jednocześnie “elementu ludzkiego” jest tu jak na lekarstwo i obecny jest on dyskretnie i raczej w niedopowiedzeniach niż wprost. Przede wszystkim jednak tytułowy las potraktowany został jako przestrzeń o interesujących właściwościach formalnych, dająca szerokie pole do zabawy fotografią" informuje ETK. Przypomnijmy, że jedna z fotografii Dominika Żyłowskiego trafiła ostatnio na wystawę ICP na Manhattanie, o czym pisaliśmy tutaj.

Wystawa organizowana jest ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego „Bażantarnia 2020”, odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z przyczyn organizacyjnych wystawa będzie czynna 29 sierpnia w godzinach od 15.00 do 18.00.

W elbląskim muzeum na miłośników historii czeka ekspozycja "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy", a w Galerii EL nadal można obejrzeć wystawę "Rozkosz i terror" z pracami Agnieszki Nienartowicz.

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama