[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komentarze czytelnika admin

 • 12 lipca druga tura wyborów. Na kogo oddasz głos?

  admin @jachu - Ponad 80 tysięcy.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Czy to był może ten słynny ostry cień mgły? :) No to jednak pobrnę. Po pierwsze nasi Czytelnicy maja prawo wiedzieć, że ktoś próbuje nimi manipulować. Po drugie nigdzie nie pisałem na czyją korzyść ta farma troli pracuje. Po trzecie niczyja wolność słowa nie została nawet na chwilę zagrożona. Po czwarte niczyje dane osobowe nie zostały ujawnione. To że niektórzy zareagowali jak nożyce to ich problem.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Łaskawy Panie, płacąc za usługę przez system Przelewy24 zachowuje Pan całkowitą anonimowość. Ani Przelewy24,ani bank nie przekazuje nam żadnych danych osobowych. Dostajemy wyłącznie drogą elektroniczną potwierdzenie, że dana operacja została opłacona lub nie. Dlatego proszę nie wprowadzać w błąd naszych Czytelników.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Ok, proszę mi jeszcze dać jeden dobry powód, dla którego zamiast popijać drinki z parasolkami miałbym to wszystko robić. Powiedzmy, że po wielu zabiegach i stracie cennego czasu dojdę do tego, że mieszka Pan na ul. 1 Maja 1c (chociaż raczej nikt w ogłoszeniach swojego prywatnego adresu nie podaje)i ma Pan telefon o numerze 601 123 123,a do tego głosuje Pan na prezydenta Dudę. I co ja nieszczęsny z tą informacją mam zrobić? W dodatku jeśli zamieszcza Pan ogłoszenie albo post z komórki, to praktycznie za każdym razem ma Pan inne IP. Robi się wtedy niezła łamigłówka. Administratora serwisu internetowego obowiązuje tajemnica telekomunikacyjna, z której może go zwolnić tylko prokurator. Za jej naruszenie grożą poważne kary. A chyba nie wątpi Pan w niezależność prokuratury? Taki administrator jest trochę jak ksiądz, którego obowiązuje tajemnica spowiedzi. Dużo wie, ale z ambony mówi tylko ogólnikami, np. że w Warszawie strasznie cudzołożą. Czy narusza w ten sposób tajemnicę spowiedzi? Poza tym muszę Pana zmartwić, wszystkie serwisy internetowe robią dokładnie to samo - mają ustawowy obowiązek odnotowywać adresy IP. Takie czasy. Jeśli chce Pan zostać anonimowy, to radzę wyciągnąć wtyczkę od Internetu i zapewniam Pana, że portEl to Pana ostatni problem. Paradoksalnie, to nie Pan mnie, a raczej ja Pana powinienem się bardziej obawiać. To ja jestem jak na widelcu. Moje poglądy się Panu chyba nie bardzo podobają, zna Pan mój wizerunek, pewnie bez problemu może Pan zdobyć mój adres. Więc proszę nie robić z siebie ofiary portElu!
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin @Leex - Powiem Panu więcej, to było nawet kilkadziesiąt niezależnych osób korzystających z jednego komputera. Taka bieda w kraju. Sorry, że ujawniłem kolejną daną osobową. Nigdzie i nigdy nie pisaliśmy, że sondaż portElu odzwierciedla rzeczywiste preferencje wyborcze Polaków. Proszę sobie poczytać wstęp do sondażu. Sondaż przeprowadzony był bardzo rzetelnie, nie było praktycznie możliwości podwójnego głosowania. Pokazywał on jak będą głosować nasi Czytelnicy i nic poza tym. Wyniki mogą się Panu nie podobać, ale to Pana problem. Nie ma Pan prawa odbierać nam możliwości przeprowadzania takich sondaży i pouczać mnie odnośnie roli na moim portalu. W kwestii "ujawnienia częściowych danych IP" (cokolwiek to znaczy) proszę się zwrócić do prokuratury. Również pozdrawiam.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Jeśli myśli Pan, że odpowiedź na Pana pytania jest prosta, to proszę się zapoznać chociażby z tym materiałem maruta.pl lub archiwum.giodo.gov.pl . Administratorzy serwisów internetowych nie muszą mieć zgody na gromadzenie adresów IP, mają obowiązek je odnotowywać dla potrzeb odpowiednich służb w wypadku popełnienia przestępstwa! Ale IP z naszego punktu widzenia nie jest daną osobową, ponieważ nie mamy możliwości powiązać go z konkretną osobą. To że Pańskie IP jest np. 123.123.123.123, to nie znaczy, że wszyscy wiedzą iż nazywa się Pan Jan Kowalski. To nie takie proste jak Pan myśli. Można co najwyżej stwierdzić, że jest Pan z Elbląga. To tak jakbym opublikował zdjęcie Pana samochodu z numerami rejestracyjnymi, w których zamazane są tylko cyfry, a widać NE. To też nie narusza Pana prawa do ochrony danych osobowych. Wyobraża Pan sobie, że prowadzę od dwudziestu lat duży serwis bez odpowiednich zgłoszeń naszej bazy danych?! Na pytanie w jakim celu..., odpowiedziałem już wcześniej w innym wątku.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin @Leex - Akurat w tych wyborach najważniejsza była kolejność, a nie wyniki procentowe. Przy okazji ogłoszenia tego sondażu pisaliśmy, że nie jest on z różnych względów reprezentatywny i oddaje wyłącznie preferencje wyborcze zarejestrowanych użytkowników portElu. Rozumiem, że mogę liczyć na ułaskawienie i w "stosownym czasie" nie wróci Pan do tematu? :)
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin @dociekliwy - Z przyjemnością odpowiem. Lubię wiedzieć, co się dzieje na forum wydawanej przeze mnie gazety i sprawdzać czy nie jest ona wykorzystywana do manipulowania poglądami naszych Czytelników. Jeśli widzę dużo podobnych i jednostronnych komentarzy, to uważam, że uczciwie będzie poinformować czytających to forum, że poddawani są zorganizowanej operacji-manipulacji.
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin @Leex - Ma Pan błędne informacje - w Elblągu wg PKW 37,5 procent wyborców oddało głos na Rafała Trzaskowskiego, 36,36 proc. na Andrzeja Dudę. Szymon Hołownia uzyskał 15,25 proc. I taka była dokładnie kolejność w naszym sondażu. Odsyłam do strony PKW wybory.gov.pl
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin @Leeks - Szanowny Panie, w Elblągu wg PKW 37,5 procent wyborców oddało głos na Rafała Trzaskowskiego, 36,36 proc. na Andrzeja Dudę. Szymon Hołownia uzyskał 15,25 proc. I taka była dokładnie kolejność w naszym sondażu. Odsyłam do strony PKW wybory.gov.pl
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Droga Pani, nie zdradziłem ani jednej informacji, która naruszałaby ochronę danych osobowych czytelników. Z mojego wpisu nie wynika nawet, na rzecz którego z kandydatów pracuje ta farma troli. Jak widać z tych setek komentarzy można mieć zdanie zgodne z moimi poglądami (jakie by one nie były), jak i te zupełnie przeciwne. Proszę więc nie zachowywać się jak przysłowiowe nożyce. Zapewniam też Panią, że nie mamy zamiaru kasować żadnych komentarzy, które nie stoją w sprzeczności z netykietą, nawet wtedy kiedy będą nawoływać do głosowania na Donalda Trumpa, chociaż osobiście uważam go za (...).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  13
  admin(2020-07-04)
 • Prezydenci mówią jednym wyborczym głosem

  admin Czytelników przerażonych dużą liczbą komentarzy popierających jednego z kandydatów i postponujących jego przeciwnika pragnę uspokoić, że w większości pochodzą one z jednego warszawskiego IP. Farmy troli, to nie jest coś co występuje tylko za naszą wschodnią granicą :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  24
  admin(2020-07-04)
 • Młodzieżowy głos w sprawie wyborów (opinia nadesłana)

  admin @MariuszLewandowski-Fc - Raczej nie skorzystam z Pańskiej rady w sprawie niebieskich tabletek. Sadząc po Pańskich doświadczeniach z nimi, mają przykre skutki uboczne. Powodują jak czytam zaniki pamięci. Kto wie co jeszcze?! Poza tym z tego co pamiętam, to Benjamin doskonale sobie radził bez wspomagania :)
 • Młodzieżowy głos w sprawie wyborów (opinia nadesłana)

  admin @Czytelnik. - Wszystkim wielbicielom mojego talentu pragnę się samokrytycznie przyznać, że starcze zdziecienie czyni w moim przypadku zastraszające postępy. Tym niemniej wiek lat szesnastu planuję osiągnąć dopiero w przyszłej pięciolatce.
 • Fotka maja 2020

  admin @redrum - Jak się znam na teoriach spiskowych, to nie przekona żadnego ich wyznawcy :)
 • Fotka maja 2020

  admin @redrum - Sorry Redrum, też się trochę zdziwiłem. ale tak system przeliczył. Mimo wszystko bądźmy gotowi na niestworzone teorie spiskowe :)
 • Fotka maja 2020

  admin @loqs - Błagam, proszę się już nie pogrążać. VPN nie ma tu nic do rzeczy, a chwilowe konta, założone jak rozumiem po to żeby zawyżyć ocenę, są dokładnie tym na co nie pozwala regulamin. Jeśli chce Pan wmówić nam, że 60 różnych osób założyło sobie konta mailowe w kolumbijskiej albo malijskiej domenie żeby dać szóstkę Pańskiemu zdjęciu, to chyba próbuje Pan obrazić inteligencję fotkowiczów.
 • Fotka maja 2020

  admin Chciałem przeprosić wszystkich fotkowiczów, szczególnie Redruma. Nie dołożyłem wystarczającej staranności, żeby przeanalizować głosy oddane na to zdjęcie. Okazało się po głębszej analizie, że większość z nich oddana była z fejkowych kont e-mail założonych w Kolumbii, wyspie Man czy nawet Mali. Na mocy obowiązującego do tej pory regulaminu głosy te zostały usunięte a wyniki głosowania zaktualizowane.
 • Fotka maja 2020

  admin Postanowiłem dodać do regulaminu punkt o treści "Organizator może wycofać z konkursu zdjęcie w przypadku stwierdzenia zorganizowanego zawyżania jego oceny". Ponieważ jednak prawo nie działa wstecz (przynajmniej na portElu), to zdjęcie zostaje. Dotychczasowy punkt regulaminu o usuwaniu poszczególnych głosów zawyżających nie mógł być zastosowany ponieważ trudno było odróżnić naturalne szóstki od tych "zorganizowanych". Automat usunął tylko część z nich. Zastanawiałem się nad rzuconym tu pomysłem, aby ograniczyć prawo do oceny dla tych, którzy zamieścili w konkursie co najmniej jedno zdjęcie. Boję się jednak, że drastycznie to obniży liczbę głosów, których i tak nie ma za dużo.
 • Fotka maja 2020

  admin @redrum - Redrum - nie obrażaj się na konkurs, tylko na tych, którzy manipulują jego wynikami!

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama