UWAGA!

W tym tygodniu portEl.pl poleca: Bibliotekę w ogrodzie i spektakl w Bażantarni

 Elbląg, W tym tygodniu portEl.pl poleca: Bibliotekę w ogrodzie i spektakl w Bażantarni

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek, 3 sierpnia, w swoje progi najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zaprasza Biblioteka Elbląska. O godz. 17 na niedawno wyremontowanym dziedzińcu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Biblioteka w ogrodzie". Wystąpi Teatr "Katarynka" z Gdańska ze spektaklem "Księżniczka Rosa i Klimek". Wstęp wolny. 

Wtorek to czas dla miłośników rowerowych wycieczek. Na kolejną wyprawę szlakiem form przestrzennych zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zbiórka chętnych przy Galerii El, początek o godz. 17. Zresztą na każdy dzień MOSiR przygotował coś ciekawego dla lubiących sport i rekreację, wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj

Na nową wystawę w tym tygodniu zaprasza Centrum Sztuki Galeria EL. Tym razem będziemy mogli podziwiać prace Agnieszki Nienartowicz pod interesującym tytułem "Rozkosz i terror". To wizerunki kobiet z wytatuowanymi nań fragmentami obrazów starych mistrzów (np. Hireonymus Bosch czy Michał Anioł). Wernisaż odbędzie się w czwartek, 6 sierpnia, o godz. 18. A godzinę później do swoje sali - "U św. Ducha" zaprasza Biblioteka Elbląska. 6 sierpnia rozpoczyna się tu letnie kino, co tydzień (do końca lata) o godz. 19 będą prezentowane filmy-niespodzianki. 

Piątek, jak co tydzień, na nowy wernisaż zaprasza Galeria Pracownia przy ul. Stary Rynek 11. Swoim malarstwem pod hasłem "Obraz świata, który przemija" pochwali się Marta Wawrzynowicz z Gdańska. Wystawa potrwa tylko trzy dni, więc warto się zmobilizować i przyjść na godz. 19, by wziąć udział w wernisażu. A po wystawie można przejść na dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego, gdzie ok. 21 odbędzie się kolejny seans "Letniego kina pod chmurką". 

Sobota to już tradycyjnie dzień na spacer z przewodnikiem elbląskiego PTTK. Tym razem uczestnicy przejdą śladami sportowego Elbląga. Wycieczka rozpocznie się o godz. 10 spod Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Agrykola, a o historii elbląskiego sportu opowie Mirosław Kowalski. 

Po takim ładunku wiedzy warto zrelaksować się nad wodą. Do siebie zaprasza Frombork, gdzie w sobotę odbędzie się uroczyste otwarcie nadzalewowej promenady połączone z festynem pełnym atrakcji dla dzieci i dorosłych. Początek imprezy o godz. 12, otwarcie promenady zaplanowano na godz. 16. 

Weekend warto zakończyć teatralnie, do czego namawia Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. A. Sewruka. Tytuł sztuki, wystawianej w muszli koncertowej w Bażantarni, w ramach Letniego Salonu Muzycznego ("Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę") może "wakacyjny" nie jest, ale zapewniamy, że warto się wybrać, by w pięknych okolicznościach przyrody wysłuchać, co mają nam do przekazanie elbląscy aktorzy: Magdalena Bocianowska, Monika Łyżwa i Piotr Szejn. Początek o godz. 17, wstęp wolny. 

Na koniec parę zdań o inicjatywach Muzeum Archeologiczno-Historycznego. We wtorek, 4 sierpnia, w godz. 12-14 odbędzie się kolejne spotkanie z archeologią. Poprowadzi je Urszula Sieńkowska, która opowie o wystawie „Historia ukryta pod ziemią”. Ekspozycja ukazuje fragment wykopalisk archeologicznych do niedawna obejmujących całą elbląską starówkę. Jak wygląda odkrywanie średniowiecznego miasta? Co o jego przeszłości mówią odnajdywane artefakty? Poprzez prezentację często bardzo niepozornych znalezisk wystawa odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice dziejów. Z kolei w środę w godz. 15-18 na dziedzińcu Muzeum odbędzie się kolejne spotkanie z wikingami. 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.

Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama