UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: czy to jest kochanie, EOK i łyżwiarstwo

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: czy to jest kochanie, EOK i łyżwiarstwo

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek (18 marca) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Julią Wizowską i Grzegorzem Szymanikiem – autorami książki „Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce”. Start o godz. 18 w sali kinowej biblioteki (ul. św. Ducha 3-7). Wstęp wolny.
       Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie w Bibliotecznej Strefie Seniora Remedium pt. „Senior mądry przed szkodą”, które odbędzie się we wtorek, 19 marca o godz. 15. Wstęp wolny.
       Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Boguckiej Pudlis pt ”Fascynacje”, który odbędzie się 20 marca o godz.17 przy ul.Fabrycznej 22.
       W czwartek (21 marca) w Mjazzdze wystąpi Algorhythm. Zespół powstał w 2013 roku. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Segments” (2015) i „Mandala” (2017). W roku 2018 został nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategorii Jazzowa Płyta Roku za album „Mandala”. Jedyną stałą twórczości Algorhythmu są zmiany. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Początek koncertu godz. 20.
       Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 21 marca, o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/opiekunami na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa” zainspirowane książeczką pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna” Sama McBratney'a. Wstęp wony.
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Nad Jarem zaprasza w czwartek, 21 marca, o godz. 15.30 na zajęcia dla dzieci w cyklu „Kolorowa biblioteka”. Będzie można nauczyć się techniki origami płaskiego z koła. Obowiązują zapisy.
       Już w piątek, 22 marca rozpoczną się ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym - Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Elbląga 2019. Udział w zawodach zapowiedziało około 150 łyżwiarzy z całej Polski i z zagranicy. Wstęp na imprezę jest wolny. Impreza potrwa do niedzieli, 24 marca.
       W sobotę, 23 marca o godz. 9 w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39 odbędzie się Charytatywny Turniej Siatkówki oraz Tenisa Stołowego dla Ubogich.
       W sobotę o godz. 17 w sali koncertowej szkoły przy ul. Traugutta obędzie się koncert na 200–lecie urodzin Stanisława Moniuszki.
       Tego samego dnia Mjazzga zaprasza na koncert João de Sousa. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności. Jego trzeci krążek - „Ideal” balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake’a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead. Początek koncertu godz. 20.
       W sobotę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. W kategorii piosenka poetycka zobaczymy 23 występy (w tym duety i trio), natomiast w kategorii recytacji zaplanowano 24 prezentacje. Festiwal potrwa do niedzieli, 24 marca.
       W niedzielę, 24 marca o godz. 18 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wysłuchamy utworów, które, choć napisane przez Rossiniego „w najbardziej dziecięcym wieku” 12 lat, urzekają do dziś bogactwem inwencji, nadzwyczajnym poczuciem rytmicznym i logiką całości.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama