UWAGA!

Dariusz Kaczmarczyk: Dziękuję (komentarze pomeczowe)

 Elbląg, Dariusz Kaczmarczyk (z lewej) nie jest już pierwszym trenerem Olimpii
Dariusz Kaczmarczyk (z lewej) nie jest już pierwszym trenerem Olimpii (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

- Klub szuka trenera i moja rola się zakończyła. Także dziękuję jeszcze raz zawodnikom – powiedział Dariusz Kaczmarczyk po sobotniej porażce żółto-biało-niebieskich z Górnikiem Polkowice. Żółto-biało-niebiescy przegrali 0:3.

- Zagraliśmy fatalny mecz, nie potrafiliśmy oddać celnego strzału. Z Górnikiem można było wygrać. Widać było jednak doświadczenie rywala, który wykorzystał nasze błędy – mówił po meczu Tomasz Lewandowski, kapitan Olimpii Elbląg.

- Chciałem podziękować chłopakom za walkę w tym meczu. Nie ustrzegliśmy się błędów, co kosztowało nas utratę trzech goli i trzech punktów. Na dziś Olimpia Elbląg nie może się podnieść. Klub szuka trenera i moja rola się zakończyła. Także dziękuję jeszcze raz zawodnikom – powiedział Dariusz Kaczmarczyk po sobotniej porażce żółto-biało-niebieskich z Górnikiem Polkowice.

Ostatnia przygoda Dariusz Kaczmarczyka w roli pierwszego szkoleniowca Olimpii zaczęła się 5 października, kiedy klub rozstał się z Łukaszem Kowalskim. Pod wodzą Dariusza Kaczmarczyka Olimpijczycy rozegrali dwa mecze: przegrali 1:2 z GKS Katowice i 0:3 z Górnikiem Polkowice. Wcześniej Dariusz Kaczmarczyk w roli pierwszego szkoleniowca Olimpii dokończył sezon 2019/20 w jego końcówce współpracując z Łukaszem Kowalskim. Wtedy udało się utrzymać Olimpię w II lidze wpuszczając na boisko dużą liczbę młodzieżowców.

Kolejny mecz Olimpia rozegra 29 października. We Wronkach rywalem żółto-biało-niebieskich będą rezerwy Lecha Poznań. Wg planu to spotkanie miało być rozegrane 17 października, zostało jednak przełożone ze względu na zakażenie koronawirusem w zespole Lecha. I tu pojawia się pytanie, kto poprowadzi Olimpię? Jedyną osobą, w klubie, która z prawnego punktu widzenia może usiąść na ławce jest... Dariusz Kaczmarczyk. Przypomnijmy, że do prowadzenia drużyny w II lidze potrzebne są uprawnienia UEFA PRO, a tych w klubie nie posiada nikt. Dariusz Kaczmarczyk może prowadzić drużynę, bo był asystentem Łukasza Kowalskiego. W klubie trwają poszukiwania trenera z uprawnieniami UEFA PRO.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama