Piesi potrąceni na pasach – policjanci apelują o ostrożność na drodze
W ciągu ostatniej doby na terenie Braniewa doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych na pasach. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze zwracają się zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku.
Zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków
Policjanci z Elbląga zatrzymali 22-letniego mieszkańca Morąga, przy którym znaleźli amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Przestawienie samochodowego licznika to przestępstwo
Policjanci z Elbląga podczas kontroli drogowych realizowanych w miniony weekend zanotowali trzy przypadki niezgodności stanu licznika samochodowego ze stanem podczas corocznego badania technicznego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby auta miały większy przebieg niż zapisany w badaniu. Tu się jednak okazało że kilometrów ubywało.
Podają się za policjantów i wyłudzają pieniądze
Policjanci z Elbląga odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy na ułożoną przez telefon historię o wypadku. Ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy dzwonią do starszych osób chcąc wyłudzić od nich pieniądze.
Kierował pod wpływem alkoholu
Policjanci z Pasłęka podczas realizacji interwencji w jednej z podpasłęckich miejscowości zatrzymali pewnego 40-latka. Mężczyzna po pijanemu kierował dostawczym renault masterem.
Domowi agresorzy odizolowani od ofiar
Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy funkcjonariuszami z Polski oraz Szwecji – agresywny mężczyzna nie zagraża już swojej partnerce. O tym, że kobiecie może dziać się krzywda, braniewskich policjantów powiadomił jej zaniepokojony syn. Funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali, a dzięki skoordynowanym działaniom za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP pomoc przyszła szybko.
Co grozi za jazdę po pijanemu – kolejne wyroki sądu
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Było to w lutym i w czerwcu tego roku. W grudniu decyzją sądu obaj zostali prawomocnie skazani za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Ukradli koronę z szopki
Szopka bożonarodzeniowa przy katedrze już drugi raz w tym roku padła ofiarą złodziei. Tym razem grupa młodzieży zabrała koronę jednego z królów. Szybko zostali zatrzymani.
Przechodził w miejscu niedozwolonym. Okazało się, że był poszukiwany
Policjanci prewencji zatrzymali mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze chcieli pouczyć pieszego. Okazało się jednak, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i ma do odbycia 5 miesięcy pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna trafi do aresztu śledczego.
Pracownicy sklepu zatrzymani pod zarzutem kradzieży
Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem włamań i kradzieży do sklepu, w którym pracowali. Trzeci z zatrzymanych odpowie za współudział w przestępstwie. Pomagał wynosić skradziony towar z magazynu. Mężczyźni przyznali się i złożyli wyjaśnienia.
Policja poszukuje Konrada Fijałkowskiego
Policja poszukuje 27-letniego Konrada Fijałkowskiego. Mężczyzna ma zasądzony 1 rok i 2 miesiące pozbawienia wolności za przestępstwa z art. 279 kodeksu karnego.
Podejrzany o posiadanie dopalaczy
Policjanci z Elbląga zatrzymali 20-latka, przy którym znaleźli dopalacze. Mężczyzna miał pięć zawiniątek z suszem. Trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej zatrzymywany za posiadanie tych zabronionych substancji.
Uwaga na wyłudzenia
Czas przedświąteczny to czas zamawiania różnego rodzaju prezentów przez Internet. Wiedzą o tym oszuści. Któż z nas nie czeka na przesyłkę? Można tu paść ofiarą oszustwa. Taki przypadek miała pewna elblążanka. Podajemy go, by ostrzec inne osoby przed takim samym lub podobnym działaniem oszustów.
Chciała wyłudzić pieniądze, ale się nie udało
Kolejna próba oszustwa w powiecie elbląskim. Kobieta podawała się za policjantkę i chciała 28 tysięcy złotych za załatwienie sprawy. Na szczęście mieszkanka Pasłęka do której dzwoniła oszustka nie dała się nabrać.
Złapał podejrzanego o kradzież
Pod jednym z elbląskich marketów policjant po służbie zatrzymał uciekającego ze skradzionymi elektronarzędziami mężczyznę. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Oszukali staruszkę sposobem "na wypadek"
90-letnia kobieta przekazała oszustowi 6 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.
Sprawca rozboju zatrzymany
Policjanci operacyjni zatrzymali 28-latka, który napadł na 60-letnią kobietę. Mężczyzna zabrał jej portfel, telefon oraz ją poturbował. Został zatrzymany kilka dni później. Ukrywał się na terenie Malborka. 28-latek został tymczasowo aresztowany.
Podała się za policjantkę – oszukała starszą kobietę
Policjanci z Elbląga prowadzą sprawę dotyczącą wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety. Oszustka zadzwoniła do niej i podała się za policjantkę. Poinformowała, że bliska jej osoba spowodowała wypadek drogowy i grozi jej odpowiedzialność karna. Starsza kobieta dała się nabrać.
Wcześniej był wilkołak, teraz zatrzymali batmana
Nie tak dawno elbląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który idąc na włamanie zakładał maskę wilkołaka. Teraz zatrzymano czwórkę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z terenu przemysłowej firmy, gdzie znajduje się monitoring. Podczas przeszukania samochodu sprawców wśród skradzionych, metalowych elementów policjanci znaleźli też maskę batmana.
Kolejny kierowca skazany za jazdę bez uprawnień
3 tysiące złotych grzywny oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 2 lat i sześciu miesięcy. To wyrok sądu, który skazał 36-latka z Elbląga. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a pomimo tego prowadził auto. Po raz kolejny policjanci ostrzegają!























