Porwali, pobili, teraz posiedzą
Było ich dwóch. Przyjechali autem, do którego wpakowali znajomego Piotra M. i wywieźli go na ul. Warszawską. Tam bili, kopali po głowie, aż w końcu jeden z napastników wyciągnął nóż i ugodził ofiarę w klatkę piersiową. Elbląski sąd wydał wyrok w sprawie uprowadzenia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jeden ze sprawców trafił do więzienia na pięć lat, na drugiego oko będzie miał kurator.
Kto i dlaczego strzelał?
W tym roku nie zakończy się prokuratorskie postępowanie w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło w kwietniu na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Nadal trwają przesłuchania świadków, konieczne są także opinie biegłych m.in. z zakresu badań broni palnej oraz daktyloskopii. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch braci 35-latek przebywa w areszcie. Na pewno za kratkami spędzi czas do stycznia 2018 r. Wpływ na to, co dalej, będą miały ustalenia prokuratorów.
Fatalne zauroczenie
O tym, że odrzucenie awansów zalotnika może przynieść przykre konsekwencje przekonała się pani Małgorzata z Elbląga. Niepogodzony z jej decyzją pan Jan nachodził swoją wybrankę w domu i w pracy, nękał telefonami, śledził, zostawiał pod drzwiami kwiaty, aż w końcu - po wielu kategorycznych odmowach układania sobie życia we dwoje - zaczął jej grozić śmiercią. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Potrącił rowerem kobietę i odjechał
Policjanci z Elbląga poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło 11 września o godz. 16.30 w Elblągu przy ul. Lotniczej. Rowerzysta potrącił 78-latkę. Kobieta trafiła do szpitala ze złamaniem ręki.
Kto jest właścicielem roweru?
Policjanci z Elbląga zatrzymali 27-latka, który przyznał się do kradzieży trzech rowerów na terenie Elbląga. Jeden z nich mundurowi już znaleźli w okolicach dworca PKP. Szukają teraz jego właściciela.
Awanturnik trafił do celi więziennej
Na najbliższe trzy miesiące do zakładu karnego trafił 46-letni mieszkaniec gminy Lelkowo, który wszczął awanturę domową i groził spaleniem mieszkania wraz z rodziną. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie przez dzielnicowego, który kontrolował rodzinę w ramach procedury Niebieskiej Karty.
Jechali za szybko i stracili prawo jazdy
Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował volkswagenem, drugi dostawczym fiatem. W obydwu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy na trzy miesiące.
Aresztowano wandala
Policjanci z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie samochodu volvo pod jedną z elbląskich dyskotek. Pijany i agresywny wandal został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnej celi. Był wcześniej karany za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Rzucił się z bagnetem na policjantów
Pijany mężczyzna wymachiwał dzisiaj bagnetem na ul. Malborskiej. Policjanci, by go obezwładnić, musieli oddać strzał ostrzegawczy. 42-latek został zatrzymany, trwają czynności w tej sprawie.
O trzy promile za dużo
Trzy promile alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca volvo, zatrzymany wczoraj (27 września) przez policjantów z drogówki. Nie dość, że jechał na podwójnym gazie, to spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Poszukiwane bmw x5 zatrzymane w Grzechotkach
26 września na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się obywatel Niemiec. 43-latek podróżował osobowym bmw x5 o szacunkowej wartości 75 tys. zł na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu okazało się, że auto figuruje w bazach danych jako utracone na terytorium Rumunii.
Opinia, od której dużo zależy
Sekcja zwłok nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co spowodowało śmierć 33-letniej kobiety pobitej w parku Kajki. Śledczy czekają na opinię biegłego. Ta jest o tyle ważna, bo może spowodować zmianę zarzutu już postawionego partnerowi zmarłej.
Po piwie kierował motorowerem
23 września w godzinach wieczornych patrol SG w pobliżu miejscowości Gronowo zatrzymał do kontroli drogowej motorower na braniewskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 21-latek. Funkcjonariusze podczas rozmowy z mężczyzną wyczuli woń alkoholu.
Zatrzymany za jazdę po pijanemu
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 24-latka, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Kara za przekroczoną prędkość
Policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem była to 40-letni kobieta, która jechała w miejscowości Sawity 116 km/h, a w tym miejscu obowiązywało ograniczenie prędokości do 50 km/h.
Kolejny złodziej rowerów zatrzymany
Klatki schodowe, piwnice oraz inne miejsca sprawdzał regularnie 32-letni Robert R. To właśnie z tych miejsc zabierał pozostawione tam rowery. Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł ukraść nawet 10 rowerów. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.
Kłótnia w parku ze śmiertelnym finałem
W sobotnią (16 września) noc imprezowali, pili razem alkohol i bawili się. Podczas powrotu do domu, w parku Kajki, doszło między nimi do kłótni. Mężczyzna zadał kilka silnych ciosów swojej partnerce i w efekcie kobieta, nieprzytomna, trafiła do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, zmarła. Jej partner został tymczasowo aresztowany, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
Proces jednak w Elblągu
Nie ma podstaw, by inny niż elbląski sąd rozpoznał sprawę przeciwko Zbigniewowi S., kontrowersyjnemu biznesmenowi i działaczowi społecznemu, któremu zarzuca się m.in. znieważenie prokuratora rejonowego w Elblągu. Takie postanowienie wydał Sąd Najwyższy. Nie wiadomo jednak, kiedy proces ruszy, bo najpierw na temat stanu zdrowia oskarżonego muszą wypowiedzieć się biegli lekarze.
O 55 km/h za dużo
Prawo jazdy zatrzymane na 3 miesiące, mandat oraz 10 pkt. karnych to kara, jaka spotkała 41-letniego mężczyznę, który jechał przez Maciejewo z prędkością 105 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 55 km/h.
Obywatel Białorusi posłużył się fałszywą polisą OC
15 września na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili podczas kontroli fałszywe ubezpieczenie OC, którym posługiwał się obywatel Białorusi.























