UWAGA!

Zatrzymani za przekroczenia prędkości 

 Elbląg, Zatrzymani za przekroczenia prędkości 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu minionej doby skontrolowali prędkość ponad 50 kierujących. W jednym przypadku przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym było o ponad 50 km/h.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Mazurskiej wczoraj (19 kwietnia) około godz. 19.30. Tam, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pewnego 47-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Wcześniej zmierzyli prędkość jazdy i okazało się, że w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h, auto poruszało się z prędkością 104 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Nie zatrzymano mu natomiast prawa jazdy ponieważ... go nie posiadał. Funkcjonariusze skierowali oddzielny wniosek do sądu o ukaranie 47-latka za kierowanie bez uprawnień. W takim przypadku sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wspaniali Policjanci a za szybka jazda i poziom hałasu motorków i tuningów z amebami za kierownicą w nocy i wieczorami, was nie interesuje... Co?
 • Za brak nielegalnej maseczki terroryści w mundurach narazie nie mogą ścigać, to terroryzują kierowców za rzekome przekroczenie prędkości, a kto ustalał te nieżyciowe limity, jaki urzędas... pewnie mając nadzieję że nie da się stosować ich w życiu, dzięki czemu będą mogli łupać z kasy ludzi!!!
 • Za to powinni się zabrać, strasznie dużo takich pojazdów ostatnio się pojawiło.
 • Polska powinna wysłać policję do Kijowa na szkolenie co ważne w życiu. Niebiescy terroryści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Nie cierpię psów(2022-04-20)
 • Chyba musiał bym być idiotą aby taki wniosek zaakceptować. To jest prędkość auta policyjnego które jechało powyżej dozwolonej prędkości jako pojazd nieuprzywilejowany. Po drugie, facet z VW mógł jechać 98km/h, a oni z tak zwanego najazdu zrobili pomiar przy 104 co można wychwycić analizując ich nagranie. Po trzecie odległość od pojazdu nagrywanego jest za duża aby to nagranie mogło być dowodem. Po czwarte, odległość na jakiej dokonano pomiaru nie może być dowodem i wyrocznią. Co innego jak by jechali za kimś przez powiedzmy kilometr, uśrednili prędkośc gdzie widać by było że starają się jechać płynnie za ppojazdem kontrolowanym, to ok, rozumiem. Ale tu 100m pomiaru ? Ogarnijcie się z tej grupy spid bo naprawdę przeginacie i to mocno. Co bym zrobił ? Odwołał się do Sądu od tej decyzji, sąd rozpozna od początku, punkty karne i mandat i nie zapindalać tak. A policjantów sąd powinien ukarać za nieprawidłowo wykonany pomiar.
 • i jeszcze jedna sprawa. może policja zrobi porządek z dwoma przygłupami w ciemnych audi, którzy mają wybebeszone układy wydechowe i tak jeżdżą po mieście ? przecież to szlag człowieka trafia od tych durni pryszczatych.
 • @Znafca - Rzekome przekraczanie predkosc xddddd dzban roku
 • Szcerze mówiąc nie, bo nie ma z tego punktów do tabelki
 • a PO CO, jechał 98? Bardzo dobrze, karać morderców!
 • na Mazurskiej powinno być minimum 70 km/h, i jakie tam stwarzają zagrożenie że się tam ustawiacie??
 • gdyby miał prawko masz rację, za brak uprawnień powinni mu dowalić.
Reklama