UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Hulajnogowe show w skateparku

Hulajnogowe show w skateparku

2020-07-30 13:40

Manual to jazda na hulajnodze na tylnym kółku. Frontflip to salto. Dziś (30 lipca) do Elbląga przyjechali riderzy, którzy w parku im. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego zaprezentowali tricki na hulajnodze oraz spotkali się z sympatykami. Takich tłumów jeszcze tutaj nie widziano. Zobacz zdjęcia.

Strzyżeniem wesprą zbiórkę na protezę

Strzyżeniem wesprą zbiórkę na protezę

2020-07-30 07:30

- 25 czerwca 2020 roku los sprawił, że świat Tomka i jego partnerki Kasi zatrzymał się na chwilę. Wracając z długo wyczekiwanego i zasłużonego urlopu ulegli wypadkowi, w wyniku którego Tomek stracił prawą nogę, a Kasia doznała skomplikowanych złamań ręki i nogi – czytamy na stronie jednej ze zbiórek w portalu Pomagam.pl. Poszkodowany potrzebuje protezy prawej nogi i kosztownej rehabilitacji, a w pomoc dla niego włączył się salon Fryzjerstwa Męskiego Arkadiusz & Piotr.

Cztery złote i można popatrzeć na Elbląg z góry

Cztery złote i można popatrzeć na Elbląg z góry

2020-07-29 11:52

Od dziś (29 lipca) można już pokonać 366 schodów i popatrzeć na Elbląg oraz okolice z punktu widokowego zlokalizowanego na 67. metrze wieży katedry pw. św. Mikołaja.Zobacz zdjęcia. W tym roku za tę przyjemność trzeba będzie zapłacić 4 złote (dorośli). Dzieci zapłacą połowę mniej.

„Opiekują się nami anioły”

„Opiekują się nami anioły”

2020-07-29 08:25

- W tym całym nieszczęściu, które nas dotknęło, spotkaliśmy w hospicjum mnóstwo wspaniałych osób. To są anioły w ludzkiej skórze. Wierzę, że Bóg działa właśnie poprzez ręce takich ludzi - mówi pani Angelika, mama dwuletniej Marysi. Dziewczynka jest pod opieką domowego hospicjum. Urodziła się w zamartwicy, ma agenezję ciała modzelowatego, najprawdopodobniej jest też niewidoma. Zespół elbląskiego hospicjum w ubiegłym roku opiekował się w domach aż 503 pacjentami.

Biblioteka czeka na remont

Biblioteka czeka na remont

2020-07-28 14:18

Przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu filii biblioteki przy ul. Ogólnej ujawnil rozbieżności finansowe pomiędzy oczekiwaniami potencjalnego wykonawcy a kwotą przygotowaną przez miasto. Decyzję o dalszych losach przetargu podejmie prezydent.

Mieszkanka w obronie jerzyków

Mieszkanka w obronie jerzyków

2020-07-28 13:38

- Jerzyki nie mogą dostać się do swoich gniazd. Możliwe, że ekipa malująca mój blok zakleiła gniazda – twierdzi jedna z mieszkanek ulicy Pokornej, która zadzwoniła do naszej redakcji z interwencją. Zarządca budynku uważa, że prace przebiegają zgodnie z przepisami.

"Prosimy o to, żeby pandemia się skończyła". Ruszyła elbląska piesza pielgrzymka

"Prosimy o to, żeby pandemia się skończyła". Ruszyła elbląska piesza pielgrzymka

2020-07-28 09:40

Dziś (28 lipca) poranną mszą św. w elbląskiej katedrze rozpoczęła się XXVIII Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi "Bądź wola Twoja". Zobacz zdjęcia.

#Gaszynchallenge w Niezapominajce

#Gaszynchallenge w Niezapominajce

2020-07-27 14:48

 Personel Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka" w Elblągu podjął wyzwanie włączając się do akcji #gaszynchallenge, wspierającej dzieci chore na SMA. Nominacja otrzymana od DPS ul. Pułaskiego zmobilizowała nas do dołączenia do akcji #gaszynchallenge, pomaganie przez pompowanie. Dziękujemy za nominację.

Nie jest łatwo przejść przy banku

Nie jest łatwo przejść przy banku

2020-07-27 14:00

- Ogrodzenie przy banku na Teatralnej niejednokrotnie utrudnia przejście i przejazd przez to miejsce – twierdzi jedna z mieszkanek naszego miasta. - Wiele razy miałam sytuację, że musiałam przepuszczać ludzi jadących na rowerach – dodaje.

Marsz w bezpiecznych odstępach. Rusza elbląska pielgrzymka

Marsz w bezpiecznych odstępach. Rusza elbląska pielgrzymka

2020-07-26 07:00

We wtorek (28 lipca) wyruszy z naszego miasta grupa pielgrzymów uczestniczących w XXVIII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Uroczyste rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi o godz. 7 rano mszą św. w katedrze św. Mikołaja. Potem pielgrzymi wyruszą w drogę.

Na prawo most, na lewo most, a dołem Elbląg płynie

Na prawo most, na lewo most, a dołem Elbląg płynie

2020-07-25 16:41

Kolejna "Sobota z przewodnikiem PTTK" za nami. Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się nieco więcej o historii elbląskich mostów i nie tylko. Zobacz zdjęcia.

Kręci, aby zachęcić

Kręci, aby zachęcić

2020-07-24 14:16

Elbląg znalazł się dziś na trasie charytatywnego przejazdu rowerowego. W samotną podróż wybrał się Pan Janusz Kobyłka, który 3 lipca wyruszył z Lublina spod Pomnika Honorowych Krwiodawców.

Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez internet

Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez internet

2020-07-24 10:36

Od 23 lipca br. znowu możesz elektronicznie zarezerwować wizytę w naszych placówkach przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Zieleń, woda... i śmieci

Zieleń, woda... i śmieci

2020-07-23 14:39

Elbląg latem jest pełen uroku, zachęca do spacerów, kusi perspektywą przebywania na świeżym powietrzu. Można np. wybrać się nad rzekę, by w pobliżu naszej starówki odetchnąć świeżym powietrzem. Niestety, gdzieniegdzie te miejskie uroki skutecznie zakłócają śmieci, zostawiane przez niedopowiedzianych mieszkańców. Taki problem, dotyczący konkretnie ul. Warszawskiej - zgłasza nam nasz Czytelnik. Zobacz zdjęcia.

Drzewa pozostaną po remoncie drogi

Drzewa pozostaną po remoncie drogi

2020-07-23 11:50

Trwa remont drogi powiatowej pomiędzy Gronowem Elbląskim a Jegłownikiem. Mieszkańców gminy interesuje los drzew przy inwestycji.

Wymiana pieca z dofinansowaniem

Wymiana pieca z dofinansowaniem

2020-07-22 14:11

Myślisz o dofinansowaniu do wymiany pieca lub innych proekologicznych inwestycji? Na Twój wniosek czekamy do 31 października!

Budżet Obywatelski 2021: czas start!

Budżet Obywatelski 2021: czas start!

2020-07-22 09:14

Rusza kolejna, IX już edycja Budżetu Obywatelskiego. Na początek czekamy na dobre pomysły elblążan. Można je składać w Urzędzie Miejskim w formie papierowej od dziś do 7 sierpnia br.

Na Jasną Górę z intencją, maseczką i ozonatorem

Na Jasną Górę z intencją, maseczką i ozonatorem

2020-07-22 07:00

- Wyruszamy w pełnym poszanowaniu wytycznych epidemicznych. Nie będzie od nich żadnych odstępstw. Podjęliśmy decyzję, że organizujemy pielgrzymkę i wiedzieliśmy, że nie będzie ona łatwa logistycznie. Przecież z punktu widzenia pątnika ma on tym lepiej, im w drodze jest trudniej, lepiej duchowo - mówi ksiądz Waldemar Maliszewski, dyrektor Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 26 lipca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 26 lipca

2020-07-20 12:47

Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostało przedłużone do 26 lipca. Mogą z niego skorzystać rodzice, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie mogą zapewnić innej opieki swoim pociechom i muszą ją sprawować osobiście.

Spacerkiem szlakiem uczniowskim

Spacerkiem szlakiem uczniowskim

2020-07-18 14:08

Sobotni (18.07) spacer z przewodnikiem poprowadziła Benita Kończak. Tym razem mogliśmy usłyszeć garść ciekawostek o elbląskich szkołach. Pierwszym przystankiem na uczniowskim szlaku było I Liceum Ogólnokształcące. Zobacz zdjęcia.

Reklama