UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Żołnierze uratowali życie pacjentowi

Żołnierze uratowali życie pacjentowi

2021-01-08 08:30

Dzięki pomocy dwóch żołnierzy 16. Pułku Logistycznego lekarze uratowali życie mężczyźnie, który stracił przytomność przy wejściu do Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu Med. - Dziękujemy żołnierzom za wspaniałą postawę. Przyczynili się do przywrócenia krążenia i oddechu pacjenta – piszą pracownicy Centrum w mediach społecznościowych.

ZKM o zmianach w komunikacji

ZKM o zmianach w komunikacji

2021-01-07 13:55

W związku z wieloma sygnałami ze strony pasażerów i mieszkańców miasta na temat wprowadzonych od 1 stycznia 2021r. zmian w komunikacji miejskiej, ZKM w Elblągu pragnie poinformować, że pozostawienie dotychczasowego układu linii oraz ich rozkładu jazdy nie było możliwe głównie z przyczyn niezależnych od elbląskiego samorządu. W obecnych warunkach, zachowanie przeważnie długich  tras linii które  bezpośrednio łączą odległe punkty miasta, oznaczałoby drastyczne obniżenie częstotliwości kursowania autobusów.

Zbliża się ważna data dla rocznika 1953

Zbliża się ważna data dla rocznika 1953

2021-01-07 11:30

Osoby urodzone w 1953 roku i pobierające wcześniejszą emeryturę mogą wystąpić o naliczenie nowej emerytury na korzystnych zasadach. Przeliczenie emerytury powszechnej oraz renty rodzinnej po takich osobach nastąpi z urzędu. Natomiast ubezpieczeni, którzy nie składali wniosku o emeryturę w wieku powszechnym, mogą go zgłosić najpóźniej do 11 stycznia 2021r.. Osób, które mogą skorzystać ze zmiany przepisów jest ponad 80 tys. w całym kraju

Święta w nowej cerkwi

Święta w nowej cerkwi

2021-01-07 10:32

6 stycznia w nowej cerkwi grekokatolickiej przy ul. Traugutta odbyło się pierwsze nabożeństwo. Od dzisiaj do soboty chrześcijanie Obrządku Wschodniego celebrują święta Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia.

Sukces elblążanina na fryzjerskich mistrzostwach świata

Sukces elblążanina na fryzjerskich mistrzostwach świata

2021-01-06 09:00

Dawid Kozłowski zajął czwarte miejsce na fryzjerskich mistrzostwach świata w konkurencji Classic Fade. - Jak na debiutanta to całkiem niezły rezultat - mówi elblążanin. Zobacz zdjęcia. 

Święto Trzech Króli bez orszaków

Święto Trzech Króli bez orszaków

2021-01-06 07:00

Dzień Objawienia Pańskiego, nazywany w naszym kraju Świętem Trzech Króli, zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Tego dnia wspominane jest wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, w którym mędrcy ze wschodu nazywani również królami lub magami, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi i ofiarować mu złoto, kadzidło i mirrę.

88. urodziny bohatera

88. urodziny bohatera

2021-01-05 14:47

Wczoraj (4 stycznia) żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, odwiedzili z urodzinowymi życzeniami Tadeusza Goldmanna - powstańca warszawskiego batalionu AK „Zaremba-Piorun" i przyjaciela całej 4W-MBOT. Warszawski powstaniec skończył 88 lat.

Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni

Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni

2021-01-05 13:24

W okresie niskich temperatur powinniśmy być szczególnie wyczuleni na los osób bezdomnych, apeluje o to elbląski samorząd i służby, które starają się pomóc tym osobom - informuje Urząd Miejski.

6 stycznia poznamy laureatów Nagrody Prezydenta Elbląga

6 stycznia poznamy laureatów Nagrody Prezydenta Elbląga

2021-01-05 12:19

Tradycyjnie już 6 stycznia w wieczór Trzech Króli poznamy laureatów Nagrody Prezydenta Elbląga za rok 2020. W tym roku uroczystość wręczenia nagród oraz Koncert Noworoczny nie mogą odbyć się z udziałem publiczności. Publiczność zapraszamy więc przed ekrany telewizorów i monitory.

Będą świętować Boże Narodzenie w nowej cerkwi

Będą świętować Boże Narodzenie w nowej cerkwi

2021-01-05 07:00

Święta Bożego Narodzenia już za nami, choć... nie do końca. Chrześcijański Wschód dopiero będzie celebrował to wydarzenie, bo Wigilia przypadnie tam 6 stycznia. Z tej okazji zajrzeliśmy do cerkwi budowanej przy ul. Traugutta. Zobacz zdjęcia.

Trwa rejestracja wolontariuszy WOŚP

Trwa rejestracja wolontariuszy WOŚP

2021-01-05 06:44

Jeszcze do 18 stycznia mogą się zgłaszać osoby, które chcą zostać wolontariuszami elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – z powodu pandemii – finał WOŚP odbędzie się w całym kraju 31 stycznia.

Zielony autobus ulicami miasta mknie... <em> (nasz raport z funkcjonowania miejskiej komunikacji) </em>

Zielony autobus ulicami miasta mknie... (nasz raport z funkcjonowania miejskiej komunikacji)

2021-01-04 15:40

Od 1 stycznia elbląska komunikacja zbiorowa jeździ zupełnie inaczej niż byli przyzwyczajeni mieszkańcy. Pojechaliśmy sprawdzić, jak działa w praktyce. Delikatnie rzecz ujmując nowa organizacja nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem elblążan. Zobacz zdjęcia.

800 tysięcy dla strażaków ochotników z powiatu

800 tysięcy dla strażaków ochotników z powiatu

2021-01-04 13:10

Dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości do strażaków-chotników z gmin Pasłęk, Tolkmicko, Markusy, Rychliki, Gronowo Elbląskie, Elbląg, Milejewo i Młynary trafi najnowszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, m.in. kamery termowizyjne, prądownice czy agregaty gaśnicze. 

Gmina Elbląg ma własną komunikację

Gmina Elbląg ma własną komunikację

2021-01-04 11:10

1 stycznia to początek nie tylko rewolucji w komunikacji dla mieszkańców Elbląga, ale też wiejskiej gminy Elbląg. Na trasy wyjechały autobusy linii od 41 do 45, a po feriach mają ruszyć kolejne od linii 51 do 56. Dowożą mieszkańców podelbląskich miejscowości do miasta oraz szkół.

Historyczne zdjęcia dla muzeum. Kolej na... kolej

Historyczne zdjęcia dla muzeum. Kolej na... kolej

2021-01-03 14:00

Niedawno pasjonaci historii miasta związani z grupą Zdjęcia Elbląga przekazali Muzeum Archeologiczno-Historycznemu album ze zdjęciami sprzed 100 lat. Elblążanie zapowiadali, że to nie koniec takich inicjatyw i bardzo szybko spełnili obietnicę, bo wylicytowali kolejne zdjęcia, tym razem związane z koleją.

Tak witaliśmy nowy rok

Tak witaliśmy nowy rok

2021-01-01 02:00

2021 rok już rozpoczęty. Sylwestrowa noc upłynęła tym razem bez miejskiej imprezy, oczywiście za sprawą pandemii COVID-19. Jak wyglądał nocny Elbląg ostatniej nocy starego i pierwszej nocy nowego roku? Zobacz zdjęcia.

Książkowo, dla młodzieży, przez internet

Książkowo, dla młodzieży, przez internet

2020-12-31 15:35

Obecny czas dla wielu młodych osób, w tym nas, jest bardzo trudny. Wielu nastolatkom brakuje kontaktu z rówieśnikami, wielu dotyka poczucie samotności. W związku z tym jako Młodzieżowa Rada Miasta Elbląg organizujemy niecodzienną akcję. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży związanym z obecnymi problemami nastolatków, postanowiliśmy utworzyć Dyskusyjny Klub Książki.

Prawie 6 milionów na Akademię wzorowej edukacji

Prawie 6 milionów na Akademię wzorowej edukacji

2020-12-31 12:10

Około 1800 uczniów z klas IV-VII, około 500 rodziców i 80 nauczycieli zostanie w Elblągu objętych unijnym programem „Akademia wzorowej edukacji”. Pieniądze na ten cel – ok. 5,3 mln złotych – pozyskało Centrum Spotkań Europejskich Światowid we współpracy z samorządem. Na czym polega to przedsięwzięcie?

Jakie plany na Sylwestra mają elblążanie?

Jakie plany na Sylwestra mają elblążanie?

2020-12-31 09:00

Sylwestrowa noc w kraju upłynie pod znakiem obostrzeń związanych z pandemią, nie odbędą się choćby miejskie imprezy z okazji powitania nowego roku. Zapytaliśmy elblążan, jak planują spędzić ostatni wieczór 2020 roku.

Nabór do Straży Miejskiej

Nabór do Straży Miejskiej

2020-12-30 16:48

Ogłoszono nabór na wole stanowiska w Straży Miejskiej w Elblągu. Na chętnych czekają cztery etaty.

Reklama