UWAGA!

IV LO: Bal, który powinien zostać w pamięci

IV LO: Bal, który powinien zostać w pamięci

2018-01-20 01:47

Nie na darmo mówi się, że to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Jest bramą do dorosłości, pierwszym zakrętem, który pamięta się przez wiele lat. Bal studniówkowy to czas beztroskiej, choć uroczystej zabawy, ostatni taki moment przed wytężoną nauką. W piątek (19 stycznia) swoje "sto dni przed maturą" świętowało IV Liceum Ogólnokształcące. Zobacz więcej zdjęć i film.

Zanim odliczanie do matury, czas na zabawę

Zanim odliczanie do matury, czas na zabawę

2018-01-20 00:33

- Wasze dni w tej szkole są policzone - zaznaczyła dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym Krystyna Brinkiewicz. - Bo już za sto dni podejmiecie decyzję na przyszłość i na tę przyszłość życzę wam, byście mieli mnóstwo okazji do świętowania, do radości takiej, jak dziś. Maturzyści "Plastyka" będą bawić się do białego rana w klimacie lat 50. Zobacz więcej zdjęć.

ZST: Ten bal zapamiętają na długo

ZST: Ten bal zapamiętają na długo

2018-01-19 23:20

- Znam was i wierzę w was. Życzę, byście dokonali w swoim życiu dobrych wyborów – mówiła do maturzystów Zespołu Szkół Technicznych podczas studniówki dyrektor szkoły Hanna Mierzejewska. Na 104 dni przed maturą na balu bawią się uczniowie dwóch klas. Zobacz zdjęcia i film.

Studniówka II LO: To była ich noc

Studniówka II LO: To była ich noc

2018-01-13 08:07

- Szaleństwa studniówkowe są wprost proporcjonalne do wyników matury - tymi słowa tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zachęciła do zabawy dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz. Jagiellończyk świętował 100 dni do matury w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Zobacz fotoreportaż i film.

Tak się bawi „Ekonomik”

Tak się bawi „Ekonomik”

2018-01-13 00:13

W Elblągu rozpoczął się sezon na studniówki. Jako pierwsi przedmaturalną zabawę rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Zobacz więcej zdjęć i film.

Studniówki czas zacząć

Studniówki czas zacząć

2018-01-11 07:00

Już tylko godziny dzielą maturzystów od pierwszych w tym roku studniówek. Dziewczęta robią ostatnie przymiarki, chłopcy wyciągają z szafy garnitury. Jeszcze tylko fryzjer i kosmetyczka i można ruszać na parkiet. Jako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Zobacz zdjęcia z próby poloneza w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.

O czym należy wiedzieć, wybierając sukienkę na konkretną okazję?

O czym należy wiedzieć, wybierając sukienkę na konkretną okazję?

2017-10-25 12:05

Szukanie odpowiedniej kreacji na przyjęcie to zmora wielu pań, którym często zajmuje to bardzo dużo czasu. Znalezienie czegoś odpowiedniego nie jest takie proste, dlatego powinno się wiedzieć o kilku kwestiach.

70 lat I LO. "To kuźnia charakterów i talentów"

70 lat I LO. "To kuźnia charakterów i talentów"

2017-10-14 19:30

Tu kształtowały się sumienia i intelekt. Tu zdobywano wiedzę i umiejętności. To była kuźnia charakterów. To szkoła wyższej wrażliwości – tak podczas jubileuszu 70-lecia wspominali I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu jego absolwenci. A wśród nich są politycy, naukowcy, prawnicy, inżynierowie, lekarze, artyści. Zobacz zdjęcia z jubileuszowych obchodów.

Jubileusz elbląskiego "Ekonomika”

Jubileusz elbląskiego "Ekonomika”

2017-09-01 13:37

To 70 lat kształcenia i wychowywania młodych pokoleń. To także 70 lat istnienia na rynku edukacyjnym. Elbląski ekonomik będzie świętował swój jubileusz 6 października. A jak szkołę wspominają nauczyciele?

Tak się bawi ZSTI

Tak się bawi ZSTI

2017-02-11 02:00

Ostatni polonez w tym roku zabrzmiał wczoraj (10 lutego) w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Kościuszki, a zatańczyli go maturzyści Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu. Książki odłożyli na półkę, bo tej nocy najważniejsza jest zabawa. I to dobra zabawa. Zobacz zdjęcia i film.

Studniówka w starym stylu

Studniówka w starym stylu

2017-01-22 10:40

Główny hol w niczym nie przypominał tego, co uczniowie "Mechanika" widują przez cały rok. Tym razem reprezentacyjny hol Zespołu Szkół Mechanicznych przypominał raczej salę balową. Taką, jaką wymarzyli sobie tegoroczni maturzyści z tej szkoły. Zobacz film oraz zdjęcia. 

Bal maskowy Liceum Plastycznego

Bal maskowy Liceum Plastycznego

2017-01-22 10:21

W ten piękny, zimowy, sobotni (21 stycznia) wieczór na swoim pierwszym balu tańczyli maturzyści Liceum Plastycznego. Tradycyjnego poloneza zatańczyło 16 z 21 uczniów czwartej klasy, którym w tych wyjątkowych chwilach towarzyszyło grono pedagogiczne i rodzice. Bal był wyjątkowy, prawie rodzinny, a towarzyszył mu, jak co roku, motyw przewodni. Tym razem uczniowie postawili na bal maskowy.

Tradycji stało się zadość

Tradycji stało się zadość

2017-01-21 23:51

To szkoła, która może się poszczycić wieloletnią, studniówkową tradycją. Zespół Szkół Gospodarczych opuszcza kolejny rocznik, ale zanim nadejdzie ten moment – studniówka. Ta sobotnia (21 stycznia) noc należy do młodych, pięknych kobiet i eleganckich, młodych kawalerów. Zobacz film i więcej zdjęć.

Nie rezygnujcie z marzeń

Nie rezygnujcie z marzeń

2017-01-21 13:03

To wielki dzień dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu. Maturzyści z Zamkowej po sześciu latach przerwy wrócili na parkiet i zatańczyli wczoraj (20 stycznia) uroczystego poloneza. Takim też krokiem wkroczyli w prawdziwe dorosłe już życie. - Nie mogę wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych, a o marzenia trzeba walczyć – taką naukę na nową drogę życia dała uczniom Barbara Iwona Ciechorska, dyrektor szkoły. - Mimo trudnych czasów, w jakich przyszło nam żyć, nie rezygnujcie z marzeń – dodała. Zobacz zdjęcia.

Słowacki na sto dni przed maturą

Słowacki na sto dni przed maturą

2017-01-21 01:39

A dokładnie 103 dni - tyle czasu pozostało maturzystom z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu do przygotowania się do pierwszego poważnego egzaminu w dorosłym życiu. W piątkowy (20 stycznia) wieczór to jednak nie matura była w głowach uczniów Słowackiego. Zobacz film i fotoreportaż. 

Oni kroku nie zmylą, bo muzykę mają w sercu

Oni kroku nie zmylą, bo muzykę mają w sercu

2017-01-21 00:40

Magda, Ola, Monika, Ada, Julia, Jakub, Arkadiusz. Ta siódemka na tę piątkową (20 stycznia) noc odłożyła swoje instrumenty i nuty na półkę i w eleganckich strojach rozpoczęła krokiem poloneza najważniejszy bal, czyli studniówkę. - Życzę szampańskiej atmosfery, wielu szalonych figur tanecznych, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy – mówił wzruszony Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

W tym tygodniu portEl poleca: Fotka Miesiąca, koncerty, spotkania z historią

W tym tygodniu portEl poleca: Fotka Miesiąca, koncerty, spotkania z historią

2017-01-16 16:00

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Tak się bawi „Jagiellończyk”

Tak się bawi „Jagiellończyk”

2017-01-15 00:20

Polonezem na salę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wkroczyli dziś przyszli lekarze, inżynierowie, fizycy – a na razie maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Za ponad 100 dni będą pisać najważniejszy w dotychczasowym życiu egzamin, dziś w nocy liczyła się jednak przede wszystkim dobra zabawa. Zobacz fotoreportażfilm i fotki z portElowskiej ścianki.

Orzeł zdobył Włocławek (siatkówka)

Orzeł zdobył Włocławek (siatkówka)

2017-01-14 11:55

Świetnie zawody rozegrały we Włocławku siatkarki II-ligowego Orła Elbląg. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego pokonały WTS 3:1, zapewniając sobie tym samym pewne miejsce w najlepszej czwórce.

IV LO: Studniówka w stylu Hollywood

IV LO: Studniówka w stylu Hollywood

2017-01-14 07:29

Eleganckie panie, w pięknych i dobranych sukienkach. Nie mniej szykowni panowie, którzy na ten wyjątkowy wieczór założyli dobrze skrojone garnitury. A do tego oprawa, w tym przypadku w hollywoodzkim stylu. Tak uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego świętowali swój bal studniówkowy. Zobacz film i zdjęcia.

Reklama