UWAGA!

Miasto nie poszalało z szaletem

Miasto nie poszalało z szaletem

2017-09-14 15:13

To miał być sześcian pierwszej potrzeby. Dość luksusowy - z podgrzewaną podłogą, z elewacją w kolorze drewna, a nawet z podświetlanym oknem reklamowym. Luksus kosztuje więc na toaletę wolnostojącą - bo o niej mowa - miasto zamierzało przeznaczyć 100 tys. zł. Chętni do realizacji zadania zgłosili się, jednak przetarg został unieważniony bez podania przyczyny. - Mieliśmy takie prawo i z niego skorzystaliśmy - ucinają urzędnicy. I w ten sposób elblążanie z toalety, która już zdążyła wzbudzić emocje, nie skorzystają. Taka toaleta to hit czy kit?

Garażowiec w sercu starówki

Garażowiec w sercu starówki

2016-11-10 10:23

Na starówce ma powstać wielopoziomowy garażowiec. By to było możliwe, prezydent Elbląga chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na listopadową sesję Rady Miejskiej. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Dzwonnica w kolorze perły

Dzwonnica w kolorze perły

2016-11-09 12:08

Betonowa dzwonnica kościoła przy ul. Robotniczej już jest po remoncie, który kosztował 280 tysięcy złotych i w całości był sfinansowany z datków parafian. Wieża zmieniła kolor na perłowy. Jak Wam się podoba? To hit czy kit?

Grafiki sposobem na wandali

Grafiki sposobem na wandali

2016-09-05 12:00

Na donicach na bulwarze Zygmunta Augusta pojawiły się grafiki z elbląskimi zabytkami. - Premierę miały na Święto Chleba. To nasz pomysł na uatrakcyjnienie tego miejsca i walkę z wandalami – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego, który administruje tym terenem. To waszym zdaniem hit czy kit?

Sąd odsłonił swoje oblicze

Sąd odsłonił swoje oblicze

2016-07-12 10:33

Budynek Sądu Okręgowego przy ul. płk. Dąbka ma być oddany do użytku w przyszłym roku, ale już teraz jest gotowa elewacja. To Waszym zdaniem hit czy kit? Warto dodać, że na wizualizacji sprzed kilku lat budynek był biały, w rzeczywistości jest beżowo-brązowy.

Kostka brukowa dla kierowców

Kostka brukowa dla kierowców

2016-07-05 13:47

Czerwona kostka brukowa położona wzdłuż chodnika oznacza zwykle ścieżkę dla rowerzystów. Ale nie na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Tutaj w ten sposób zaznaczono... miejsca do parkowania samochodów. To waszym zdaniem hit czy kit?

Święty Mikołaj patronem miasta

Święty Mikołaj patronem miasta

2016-04-21 15:30

Elbląg będzie miał swojego patrona – świętego Mikołaja. Taką decyzję przez aklamację mają podjąć władze miasta na uroczystej sesji 5 maja. - Odwoływanie się do uniwersalnych wartości, które reprezentuje ten patron – miłosierdzia, dobroci i dobroczynności – nie będzie pokazywało jakiegoś rozdźwięku między sacrum i profanum – stwierdził Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. Co sądzicie o tym pomyśle? To hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

2016-03-31 15:07

Historia tego budynku sięga XVIII wieku, a dzieje jego renowacji to dobrych kilkanaście lat. W 2001 r. pałacyk przy ul. Stoczniowej kupiła Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, która przez kolejne 15 lat, z przerwami, odnawiała go. Wygląda na to, że remont dobiegł końca. Zobacz więcej zdjęć.

Odpoczynek przy cmentarzu

Odpoczynek przy cmentarzu

2015-12-21 14:30

Największa trasa rowerowa w Polsce zahacza również o Elbląg. W mieście znajdują się trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, które mają być miejscem odpoczynku. Jedno z nich ulokowano tak, że widać cmentarz Agrykola. To hit czy kit? Zapraszamy do dyskusji.

Słupkiem w upartego kierowcę

Słupkiem w upartego kierowcę

2015-12-18 12:31

Co zrobić, by zniechęcić kierowców do parkowania „na dziko” na trawniku naprzeciw szpitala wojewódzkiego? Urzędnicy ratusza znaleźli sposób: postawili słupki ograniczające wjazd. Problem w tym, że to niewiele pomogło. To waszym zdaniem hit czy kit?

Kamienny krąg na Warszawskiej

Kamienny krąg na Warszawskiej

2015-05-11 11:37

Każdy kierowca, który wyjeżdża z Elbląga w kierunku Węzła Raczki, może odnieść wrażenie, że na środku ulicy Warszawskiej z ciężarowki spadły kamienne płyty. Uspokajamy. To drogowcy ustawili tutaj tymczasowe rondo, by udrożnić ruch na skrzyżowaniu z ulicą Żuławską. Waszym zdaniem hit czy kit? Zobacz zdjęcia. 

Kolorowy zawrót głowy

Kolorowy zawrót głowy

2015-04-22 17:11

Dobiega końca przebudowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Odsłonięto już całą kolorową elewację budynku, nawiązującą do nut na pięciolinii. Jak wam się podoba, szczególnie nocą? To Waszym zdaniem hit czy kit? Zapraszamy do głosowania.

Miasto szlabanami stoi

Miasto szlabanami stoi

2015-02-04 15:14

W Elblągu trwa szlabanomania. W ostatnich tygodniach tylko w okolicy ulicy Słonecznej zamontowano trzy szlabany, broniące dostępu do miejsc parkingowych. Zakładają je wspólnoty mieszkaniowe, którym nie żal na taką inwestycję kilkunastu tysięcy złotych. To hit czy kit? Oceńcie sami.

Nasze dwie nowe rzeźby

Nasze dwie nowe rzeźby

2014-11-27 14:08

- Rzeźba w przestrzeni zamkniętej, jak muzeum, jest wyłączona z naszego codziennego życia. Rzeźba usytuowana w plenerze, w przestrzeni publicznej, w mieście obcuje z otoczeniem, z życiem codziennym mieszkańców. I w tym tkwi właściwa jej wartość - mówił Kaoru Matsumoto, japoński artysta, który do Elbląga przyjechał na zaproszenie Galerii El i to właśnie tu postawił swoją jedyną jak dotąd w Europie rzeźbę kinetyczną. Tego samego dnia miastu przybyła jeszcze jedna forma przestrzenna, a pojawiła się w Parku Traugutta. Zobacz więcej zdjęć.  Czy nowe rzeźby to hit czy kit? Zapraszamy do dyskusji i głosowania.

Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro

Więc chodź pomaluj mój świat... na szaro

2014-09-22 16:48

Lato się skończyło, o czym przypomina nie tylko pogoda, ale także... tramwajowe barierki, które podobnie jak jesienne liście także zmieniają kolor. Z jasnożółtego na szary. Jak wam się to podoba?

Hit czy kit: Miasteczko reaktywacja

Hit czy kit: Miasteczko reaktywacja

2014-09-02 10:29

Ci, którzy spodziewali się, że obok wyremontowanej "503" stanie nowe miasteczko rowerowe, byli w błędzie. Powróciły dawne płyty chodnikowe, odrapane znaki. A wszystko zgodnie z literą prawa, bowiem wykonawca inwestycji drogowej został zobowiązany przywrócić miasteczko do ... stanu pierwotnego. Być może miasto na własny koszt poprawi infrastrukturę, ale muszą znaleźć się na to pieniądze.

Reklama