Porzuciła noworodka na plaży. Jest wyrok
Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał Sąd Rejonowy w Braniewie Katarzynę W., oskarżoną o nieumyślne spowodowanie śmierci swojego dziecka - informuje Polsatnews. Po domowym porodzie kobieta porzuciła zwłoki noworodka na plaży w Starej Pasłęce. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe, było jednak w bardzo ciężkim stanie i zmarło w ciągu kilku minut.
Ma być i kanał, i nowy most
W listopadzie 2018 roku ma się rozpocząć budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną – poinformował Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Ministerstwo obiecuje też, że wspólnie z władzami Elbląga i regionu rozwiąże problem z mostem pontonowym w Nowakowie, który utrudnia żeglugę.
Pseudokibice zaatakowali autobus z fanami Olimpii
Jak poinformowało radio RMF FM, duża grupa osób w koszulkach Lechii Gdańsk zaatakowała autobus z kibicami Olimpii Elbląg w miejscowości Szpęgawsk pod Starogardem Gdańskim. Trwa policyjna obława.
Skażone mięso drobiowe trafiło też do Elbląga i Pasłęka
Prawie 560 kg mięsa drobiowego skażonego fipronilem trafiło do 13 sklepów, w tym ośmiu na Pomorzu i w Elblągu. Ich adresy publikuje Państwowa Wojewódzka Inspekcja Sanitarna w Gdańsku – informuje Radio Gdańsk.
Naukowcy: Elblągowi grozi marginalizacja
Elbląg i Braniewo znalazły się na liście 122 miast powyżej 15 tysięcy mieszkańców, którym grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe. Listę opracowali specjaliści z Polskiej Akademii Nauk i dotyczy niemal połowy miast średniej wielkości w Polsce.
Zarzuty dla odwołanego szefa sztabu NATO
Robert O., odwołany z funkcji szefa sztabu wielonarodowej dywizji NATO w Elblągu, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia za nakłanianie do seksu 14-latki.
Umówił się z małoletnią, został zatrzymany
Wysoki rangą oficer Wojska Polskiego zatrzymany przez policję. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, mężczyzna umówił się z 14-latką. To pułkownik ze sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu - poinformowało radio RMF FM.
Książęca para na wyciągnięcie ręki
Książę William i księżna Kate rozpoczynają dzisiaj trzydniową wizytę w Polsce. We wtorek przyjadą do Sztutowa, by odwiedzić były niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Spotkają się też z mieszkańcami Gdańska. - Z informacji, jakie przekazała nam brytyjska ambasada wynika, że książęca para nigdy wcześniej nie odwiedziła żadnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Nasze muzeum będzie dla nich pierwszym takim miejscem — mówi Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof.
Książę William i księżna Kate zwiedzą muzeum Stutthof
18 lipca do Sztutowa przyjadą książę William i księżna Kate, by zwiedzić Muzeum Stutthof. To będzie jeden z głównych punktów pięciodniowej wizyty brytyjskiej pary książęcej po Europie. - Jesteśmy już po pierwszym rekonesansie. Wszystko wygląda na to, że para książęca odwiedzi placówkę 18 lipca. Wizyta ma charakter prywatny - mówi jeden z pracowników Muzeum Stutthof.
11-letnia bohaterka z Elbląga nagrodzona przez prezydenta RP
Antonina Martuszewska, 11-letnia uczennica z Elbląga, została dziś (12 czerwca) odznaczona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem za ofiarność i odwagę. Dziewczynka znalazła się w gronie przede wszystkim dorosłych osób, które narażając własne życie pomogły uratować życie innym - informuje Radio Olsztyn.
Sekretarz gminy Wilczęta podejrzany o pobicie swojego znajomego
Do pobicia doszło pod koniec lutego, ale teraz braniewska prokuratura postawiła zarzuty. Sekretarz gminy Wilczęta, były starosta braniewski Krzysztof K. wracał ze znajomym ze spotkania - informuje Radio Olsztyn. Pokłócili się o politykę i wtedy miało dojść do pobicia.
Znany piosenkarz ukarany
4 tysiące złotych grzywny oraz 400 złotych kosztów sądowych – to wyrok, jaki zapadł przed sądem w Brodnicy w sprawie znanego piosenkarza Ryszarda Rynkowskiego, honorowego obywatela Elbląga. Wyrok nie jest prawomocny. O sprawie informuje „Gazeta Pomorska”.
ZUS będzie pomagał przy składaniu wniosku o emeryturę
Wdrożenie ustawy, która obniża powszechny wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) spowoduje wzrost liczby wpływających do ZUS wniosków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już przygotowuje się do tych zmian, które wchodzą w życie 1 października.
Rosjanie będą badać skutki przekopu
"W obwodzie kaliningradzkim powstanie grupa robocza, która zbada ekologiczne skutki przekopu Mierzei Wiślanej" - informuje Gazeta Wyborcza Trójmiasto.
Kto przekopie Mierzeję Wiślaną? Jest kłopot
Sztandarowy projekt PiS-u - przekop Mierzei Wiślanej - praktycznie nie może zostać zrealizowany bez potentata robót podwodnych - firmy PRCiP z Gdańska. Jej właściciel jest jednym z największych dłużników skarbu państwa na Pomorzu. Niedawno akcje spółki zostały po raz kolejny zajęte przez komornika, co nie przeszkadza politykom PiS w lobbowaniu na rzecz firmy - informuje trojmiasto.wyborcza.pl.
Posłowie zagłosowali za budową kanału
Jak donosi serwis gazeta.pl ustawa o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną została przyjęta przez Sejm. Głosowało za tym 401 posłów, przeciwko było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu.
Internet. Swastyka symbolem Elbląga?
Po wpisaniu nazwy miejscowości w wyszukiwarkę Yahoo.com "wyskakują" zazwyczaj mapy i zdjęcia charakterystycznych obiektów. Jednak nie w przypadku Elblągu. Tu wynikiem jest ... faszystowska flaga ze swastyką - zwraca uwagę Polsat News.
Concordia ma poważne kłopoty
Spór prawny, jaki byli piłkarze Concordii Elbląg prowadzą ze swoim byłym pracodawcą może mieć poważne konsekwencje dla klubu z ul. Krakusa. Na razie drużyna Łukasza Nadolnego została ukarana odjęciem trzech punktów, co poważnie komplikuje sytuację w tabeli pomarańczowo - czarnych.
Nauczyciele z Elbląga poznają system edukacji na Gwadelupie
Od 30 stycznia grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 3 przebywa w Les Abymes na Gwadelupie. W spotkaniu uczestniczą oprócz Francuzów także nauczyciele z Anglii i Włoch. Projekt jest wynikiem poszukiwań przez nauczycieli „Dziewiątki” niekonwencjonalnych metod wsparcia umiejętności pisania wśród uczniów.
Krypta biskupa zostanie otwarta
Naukowcy otworzą kryptę biskupa Krzysztofa Andrzeja Jana Szembeka w kaplicy Zbawiciela archikatedry we Fromborku. Zbadają sposób pochówku, sprawdzą, czy krypta była wcześniej otwierana, i czy nie została sprofanowana w 1945 roku - informuje portal onet.pl.
To się czyta
FotoreportEl
