UWAGA!

Ukradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Kryminalni zatrzymali podejrzanych 

 Elbląg, Ukradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Kryminalni zatrzymali podejrzanych 
fot. KMP w Elblągu

Policjanci z Pasłęka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kuwet z lodami o pojemności 10 litrów. Straty jakich dokonali były dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co właściciel lodziarni stracił dodatkowo 25 litrów tych smakołyków o łącznej wartości 2 tys. zł. Podejrzani przyznali się. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież miała miejsce z 9 na 10 maja, przy ul. Jagiełły w Pasłęku. Tam sprawcy okradli samochód-chłodnię, z którego zabrali dwie kuwety z lodami o wartości 600 zł. Podczas oględzin okazało się, że straty są dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co rozmroziło się jeszcze 25 litrów lodów. Straty jakich dokonali to w sumie 2 600 zł. Podejrzani zostali zatrzymani przez kryminalnych z Pasłęka. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch pasłęczan w wieku 19 i 21 lat. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Większość skradzionych smakołyków zjedli. Pozostałe litry porzucili w krzakach. Policjanci odnaleźli skradzione pojemniki i oddali je właścicielowi. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej notowani, między innymi za kradzieże sklepowe.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ale jaja, żeby lody kraść to już naprawdę inflacja w du%ę zagląda niedługo będą kraść wodę z kranu... szok a będzie jeszcze gorzej ah ten dobrobyt. przykro się na to patrzy bo wszyscy jesteśmy na tym samym wózku....
 • @inflacja - chleb też będą kraść - Polska się rozwija przecież - w TVP tak ciągle mówią.
 • Po chamsku się zachowali, mogli zjeść ile wlezie i grzecznie zamknąć po sobie. Nie narobiliby aż takich strat. Nie zachowali zimnej krwi więc zostaną chłodno potraktowani.
 • @SubZero - "mogli zjeść ile wlezie i grzecznie zamknąć po sobie" - Oni kradli cudzą własność! rozumiesz to, czy nie bardzo. Mogli, ale nie o tym myśleli. Mieli to gdzieś, to zwykli złodzieje i mają zostać solidnie ukarani.
 • za karę powinni zjeść na raz te 25 kg
 • Nie ważne czy tvp czy tvn czy trwam. prawda jest jedna muszą ludzie zacząć się łączyć chodzi o dobro Nas wszystkich. Kiedyś chleb o 0.50gr podnieśli były tłumy dziś są tłumy ale kolaborantów i szkodników niszczących ten piękny Kraj. Od lewej do prawej. Ale zwykły głupiec kowalski z lewicy czy prawicy dalej będzie murem za ideą partyjną zamiast być po stronie zwykłego człowieka pracy. Strach pomyśleć do czego to może dojść.
 • @ghjkl - @ghjkl - "za karę powinni zjeść na raz te 25 kg" - Oni kradli cudzą własność! rozumiesz to, czy nie bardzo. Gdyby zjedli 25 kg to mieliby to gdzieś na rzadko, to zwykli złodzieje i mają zostać twardo ukarani.
 • Ale o co się aż tak spinasz stary? Więcej luzu! Sprawcy zostali złapani, szkody zostały wycenione. Czego chcesz więcej? Chill!
 • Do @ghjkl - @ghjk, Czytaj ze zrozumieniem. Czy mówiłem, że nie powinni ponieść kary? Nie zauważasz subtelnej ironii w mojej wypowiedzi?
 • @inflacja - A na jakim Ty świecie żyjesz ? Wodę i prąd ludzie kradną od lat. Bo kWh to byt niewidzialny. Kabel obejście licznika i jazda do czasu wykrycia. A naukowcem nie trzeba być, żeby wiedzieć, że magnes zatrzyma licznik wody. A Ci tutaj to koneserzy lodów.
 • @inflacja - Te patusy co ukradły te lody nie mają nawet pojęcia co to jest inflacja, te dzbany ukradli by je nawet gdyby kosztowały po 50 gr za gałkę. Gwarantuję że to jakieś niedorobione ćpuny.
 • Vadim Petrov z Kaliningradu chce Niepodległości dla obwodu kaliningradzkiego
Reklama