UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Granice będą ponownie otwarte

Granice będą ponownie otwarte

2020-06-10 19:34

Od soboty, 13 czerwca, Polska ponownie otwiera granice z państwami Unii Europejskiej – ogłosił dzisiaj premier. Trzy dni później mają być wznowione międzynarodowe loty. Kwarantanna po przyjeździe do kraju nie będzie już konieczna.

Prezes pyta sędziów o przerwanie rozpraw <em> (aktualizacja) </em>

Prezes pyta sędziów o przerwanie rozpraw (aktualizacja)

2020-06-10 06:59

Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu zażądał od przewodniczących wszystkich wydziałów w tym sądzie, czy posiedzenia lub rozprawy rozpoczęły się we wtorek niezgodnie z terminem – pisze Onet.pl Miała być to reakcja na działania Stowarzyszenia „Iustitia”, które apelowało do sędziów o przerwanie rozpraw na 30 minut w geście solidarności z sędzią Robertem Tuleyą. Po publikacji tekstu głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Przekop Mierzei: Kolejny raz odroczono decyzję w sprawach środowiskowych

Przekop Mierzei: Kolejny raz odroczono decyzję w sprawach środowiskowych

2020-06-04 10:02

Do 17 lipca Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odroczyła wydanie postanowienia ws. decyzji środowiskowej dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej. GDOŚ tłumaczy kolejne przesunięcie wydania decyzji tym, że musi zapewnić wszystkim stronom udział w postępowaniu - informuje Onet.pl

Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach <em> (aktualizacja) </em>

Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach (aktualizacja)

2020-05-12 16:07

W najbliższych dniach rząd ma podjąć decyzję o „odmrożeniu” restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Będzie też można organizować imprezy do 50 osób – wynika z wypowiedzi wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz dla portalu money.pl

Makabryczna zbrodnia, która wstrząsnęła Żuławami

Makabryczna zbrodnia, która wstrząsnęła Żuławami

2020-05-04 10:37

20-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego jest podejrzany o zamordowanie swojej byłej dziewczyny. Jej poćwiartowane zwłoki odnaleziono w polu. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu dożywocie.

Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

2020-04-12 07:37

Ciekawą inicjatywę w walce z koronawirusem przedstawili radni Nowego Miasta Lubawskiego. Część swoich diet przekazali na dezynfekcję miasta. Za te pieniądze udało się zdezynfekować 20 km miejskich ulic.

Policyjny taniec podczas kwarantanny

Policyjny taniec podczas kwarantanny

2020-03-28 14:04

Policyjna kontrola kwarantanny w Nowym Dworze Gdańskim okazała się hitem... Internetu. Para funkcjonariuszy wykonała przed mieszkańcami jednego z budynków taniec do znanej piosenki „YMCA”.

Co zawiera tarcza antykryzysowa

Co zawiera tarcza antykryzysowa

2020-03-28 13:50

Sejm w nocy uchwalił przepisy ustawy, wprowadzającej od 1 kwietnia „tarczę antykryzysową”, z której będzie mogła skorzystać część przedsiębiorców. Co zawierają?

Policja apeluje: #Zostańwdomu

Policja apeluje: #Zostańwdomu

2020-03-21 10:41

21 marca to pierwszy dzień wiosny i tradycyjny Dzień Wagarowicza. Mimo to policjanci apelują o to, żeby zostać w domu.

Kwarantanna w braniewskiej prokuraturze

Kwarantanna w braniewskiej prokuraturze

2020-03-21 09:22

Pracownicy Prokuratury Rejonowej w Braniewie zostali objęcie kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Prokuratura będzie zamknięta do końca marca.

Czy pandemia storpeduje przekop Mierzei?

Czy pandemia storpeduje przekop Mierzei?

2020-03-19 17:30

Takie pytanie w jednym z najnowszych artykułów stawiają dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Zwracają uwagę na opinie ekonomistów i ekologów protestujących przeciwko inwestycji. Co na to inwestor, czyli Urząd Morski w Gdyni?

Przerwa w szkołach będzie dłuższa?

Przerwa w szkołach będzie dłuższa?

2020-03-17 12:50

Minister Edukacji Narodowej nie wyklucza, że zajęcia lekcyjne w szkołach rozpoczną się dopiero po świętach Wielkanocy. Niewykluczone są też przesunięcia terminów egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. Wszystko zależy od przebiegu pandemii koronawirusa.

Przekop coraz droższy

Przekop coraz droższy

2020-03-10 11:21

4 miliony zł więcej zapłaci Urząd Morski w Gdyni za realizację pierwszego etapu budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Powodem są dodatkowe prace związane m.in. z usuwaniem obiektów ferromagnetycznych.

Wypadek na torach. Nie żyją dwie osoby

Wypadek na torach. Nie żyją dwie osoby

2020-03-09 09:36

Około godz. 4 nad ranem w Szymankowie koło Malborka doszło do zderzenia lokomotywy z drezyną. Na miejscu zginęły dwie osoby.

Wykonawca przekopu rozpoczął budowę jednego z nabrzeży

Wykonawca przekopu rozpoczął budowę jednego z nabrzeży

2020-03-02 16:43

Co obecnie dzieje się na placu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną? Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało dzisiaj aktualne zdjęcia i film z przebiegu inwestycji. 

Nagi protest na Mierzei

Nagi protest na Mierzei

2020-02-14 09:47

Dziś rano para aktywistów z Obozu dla Mierzei Wiślanej położyła się w łóżku na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. W ten sposób zaprotestowali przeciw przekopowi.

Możemy zazdrościć Olsztynowi elektrociepłowni

Możemy zazdrościć Olsztynowi elektrociepłowni

2020-02-01 07:47

Wiosną ma ruszyć budowa elektrociepłowni w... Olsztynie. I to zasilanej paliwem alternatywnym, powstałym ze spalania odpadów z miejscowego ZUO. Na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 40 milionów euro zgodziła się właśnie Komisja Europejska.

Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany

Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany

2020-01-30 13:10

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu płk Robert O. został dziś prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie złożenia 14-latce propozycji seksualnej. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Toruniu – informuje Onet.pl

Od myśliwca MiG-29 oderwał się spadochron hamujący

Od myśliwca MiG-29 oderwał się spadochron hamujący

2020-01-21 11:28

Mig-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku zgubił podczas lotu 20-kilogramowy spadochron hamujący. - Jakby coś takiego w kogoś uderzyło, to kaplica – tłumaczy jeden z pilotów. O sprawie pisze Onet.pl

Sędziom w Elblągu zabrano togi

Sędziom w Elblągu zabrano togi

2020-01-10 22:36

W sobotę w Warszawie odbędzie się Marsz Tysiąc Tóg w obronie niezawisłości sądów. Tymczasem w Sądzie Rejonowym w Elblągu zapadła w piątek decyzja, by zabezpieczyć wszystkie togi przed wyniesieniem poza budynek. O sprawie informuje „Gazeta Wyborcza”.

Reklama