Drogi Czytelniku,
uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.
Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.
Granice będą ponownie otwarte
Od soboty, 13 czerwca, Polska ponownie otwiera granice z państwami Unii Europejskiej – ogłosił dzisiaj premier. Trzy dni później mają być wznowione międzynarodowe loty. Kwarantanna po przyjeździe do kraju nie będzie już konieczna.
Prezes pyta sędziów o przerwanie rozpraw (aktualizacja)
Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu zażądał od przewodniczących wszystkich wydziałów w tym sądzie, czy posiedzenia lub rozprawy rozpoczęły się we wtorek niezgodnie z terminem – pisze Onet.pl Miała być to reakcja na działania Stowarzyszenia „Iustitia”, które apelowało do sędziów o przerwanie rozpraw na 30 minut w geście solidarności z sędzią Robertem Tuleyą. Po publikacji tekstu głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
Przekop Mierzei: Kolejny raz odroczono decyzję w sprawach środowiskowych
Do 17 lipca Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odroczyła wydanie postanowienia ws. decyzji środowiskowej dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej. GDOŚ tłumaczy kolejne przesunięcie wydania decyzji tym, że musi zapewnić wszystkim stronom udział w postępowaniu - informuje Onet.pl
Fryzjerzy i restauracje na szczególnych zasadach (aktualizacja)
W najbliższych dniach rząd ma podjąć decyzję o „odmrożeniu” restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Będzie też można organizować imprezy do 50 osób – wynika z wypowiedzi wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz dla portalu money.pl
Makabryczna zbrodnia, która wstrząsnęła Żuławami
20-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego jest podejrzany o zamordowanie swojej byłej dziewczyny. Jej poćwiartowane zwłoki odnaleziono w polu. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu dożywocie.
Radni sfinansowali dezynfekcję miasta
Ciekawą inicjatywę w walce z koronawirusem przedstawili radni Nowego Miasta Lubawskiego. Część swoich diet przekazali na dezynfekcję miasta. Za te pieniądze udało się zdezynfekować 20 km miejskich ulic.
Policyjny taniec podczas kwarantanny
Policyjna kontrola kwarantanny w Nowym Dworze Gdańskim okazała się hitem... Internetu. Para funkcjonariuszy wykonała przed mieszkańcami jednego z budynków taniec do znanej piosenki „YMCA”.
Co zawiera tarcza antykryzysowa
Sejm w nocy uchwalił przepisy ustawy, wprowadzającej od 1 kwietnia „tarczę antykryzysową”, z której będzie mogła skorzystać część przedsiębiorców. Co zawierają?
Policja apeluje: #Zostańwdomu
21 marca to pierwszy dzień wiosny i tradycyjny Dzień Wagarowicza. Mimo to policjanci apelują o to, żeby zostać w domu.
Kwarantanna w braniewskiej prokuraturze
Pracownicy Prokuratury Rejonowej w Braniewie zostali objęcie kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Prokuratura będzie zamknięta do końca marca.
Czy pandemia storpeduje przekop Mierzei?
Takie pytanie w jednym z najnowszych artykułów stawiają dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Zwracają uwagę na opinie ekonomistów i ekologów protestujących przeciwko inwestycji. Co na to inwestor, czyli Urząd Morski w Gdyni?
Przerwa w szkołach będzie dłuższa?
Minister Edukacji Narodowej nie wyklucza, że zajęcia lekcyjne w szkołach rozpoczną się dopiero po świętach Wielkanocy. Niewykluczone są też przesunięcia terminów egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. Wszystko zależy od przebiegu pandemii koronawirusa.
Przekop coraz droższy
4 miliony zł więcej zapłaci Urząd Morski w Gdyni za realizację pierwszego etapu budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Powodem są dodatkowe prace związane m.in. z usuwaniem obiektów ferromagnetycznych.
Wypadek na torach. Nie żyją dwie osoby
Około godz. 4 nad ranem w Szymankowie koło Malborka doszło do zderzenia lokomotywy z drezyną. Na miejscu zginęły dwie osoby.
Wykonawca przekopu rozpoczął budowę jednego z nabrzeży
Co obecnie dzieje się na placu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną? Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało dzisiaj aktualne zdjęcia i film z przebiegu inwestycji.
Nagi protest na Mierzei
Dziś rano para aktywistów z Obozu dla Mierzei Wiślanej położyła się w łóżku na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. W ten sposób zaprotestowali przeciw przekopowi.
Możemy zazdrościć Olsztynowi elektrociepłowni
Wiosną ma ruszyć budowa elektrociepłowni w... Olsztynie. I to zasilanej paliwem alternatywnym, powstałym ze spalania odpadów z miejscowego ZUO. Na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 40 milionów euro zgodziła się właśnie Komisja Europejska.
Pułkownik skazany, ale nie zdegradowany
Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu płk Robert O. został dziś prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za usiłowanie złożenia 14-latce propozycji seksualnej. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Toruniu – informuje Onet.pl
Od myśliwca MiG-29 oderwał się spadochron hamujący
Mig-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku zgubił podczas lotu 20-kilogramowy spadochron hamujący. - Jakby coś takiego w kogoś uderzyło, to kaplica – tłumaczy jeden z pilotów. O sprawie pisze Onet.pl
Sędziom w Elblągu zabrano togi
W sobotę w Warszawie odbędzie się Marsz Tysiąc Tóg w obronie niezawisłości sądów. Tymczasem w Sądzie Rejonowym w Elblągu zapadła w piątek decyzja, by zabezpieczyć wszystkie togi przed wyniesieniem poza budynek. O sprawie informuje „Gazeta Wyborcza”.