UWAGA!

Nareszcie długi weekend: Dzień Dziecka, koncert organowy i Bieg na 6 Łap

Nareszcie nadchodzi wyczekiwany długi weekend! Dziś jest Boże Ciało, czyli wolne, a to oznacza, że mamy więcej czasu na relaks i zabawę. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten długi weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

W sobotę (1 czerwca) przypada Dzień Dziecka, z tej okazji w mieście odbędzie się festyn w parku Dolinka. Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Początek o godz. 14, bawimy się do godz. 19. Dzieci i ich rodzice mogą także wziąć udział w specjalnej edycji parkrun, czyli cosobotniego spotkania w parku Modrzewie (godz. 9), podczas którego możesz przebiec, przetruchtać, przemaszerować lub przespacerować 5 km w wesołym towarzystwie. Parkrun jest wydarzeniem darmowym - spotkania odbywają się dzięki wolontariuszom.

 

Również w sobotę, o godz. 11, z elbląskiego schroniska OTOZ Animals przy ul. Królewieckiej 233 wystartuje Bieg na 6 Łap. Limit zapisów wynosi 30 osób. W większości będą wyprowadzane psy duże, mogą być również psy ciągnące, potrafiące trochę „dać w kość”.

 

W Dzień Dziecka darterzy ponownie zmierzą się przy tarczy w Domu Rektora. Elbląska Kuźnia Darta serdecznie zaprasza na II Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Steel Darta, Puchar Polski POD. Start turnieju w sobotę o godz. 12.

 

Przed nami trzeci koncert II Elbląskiego Festiwalu Organowego, na który zapraszamy do kościoła pw. św. Wojciecha. Gościem tego koncertu będzie Tomasz Soczek. Organista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncert odbędzie się w niedzielę (2 czerwca) o godz. 19, kościół pw. św. Wojciecha w Elblągu ul. Wiejska. Wstęp wolny.

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją, raz w roku trasa Miejskiej Wycieczki Rowerowej liczy 100 kilometrów. Nie inaczej będzie w tym sezonie. Niedzielna trasa poprowadzi uczestników do Malborka. Startujemy w niedzielę, o godz. 8. Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu Na Wynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama