UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Bieg Nadziei

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Bieg Nadziei

Jest poniedziałek (9 maja), a my przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z NaWynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu (BANS w Elblągu) zaprasza na Tydzień Bibliotek 2022. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Akcja rozpoczyna się zawsze 8 maja, czyli w Dzień Bibliotekarza i trwa osiem dni.

 

Pasjonujesz się rękodziełem? Chciał(a)byś spróbować własnych sił w tej technice tworzenia? Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza dorosłych na zajęcia do sekcji tkactwa i rękodzieła artystycznego. 12 maja (czwartek), godz. 17:00 (do 20:00) zaplanowane są zajęcia pt. „Tkanie na kole”. Tkactwo daje możliwości wykorzystania wielu różnorodnych materiałów i narzędzi. Najważniejsza i niezmienna jest obecność osnowy i wątku. Podczas zajęć powstaną prace tworzone na okrągłych formach. Obowiązują zapisy.

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę „Jestem, czuję, widzę”. Malarstwo Marii Krupy oraz Aleksandry Szewczuk. Będzie to wystawa dwóch trójmiejskich artystek, które dzieli i łączy kilka przestrzeni. Dzieli je wiek, doświadczenie malarskie i życiowe, a łączy – powołanie do tworzenia obrazów, intensywne poszukiwania odpowiedzi na zadawane sobie pytania natury malarskiej, filozoficznej oraz chęć bycia tu i teraz. Wernisaż wystawy: czwartek (12 maja), godz. 18.00.

 

W ten wyjątkowy wieczór muzealne ekspozycje ożywają, a na zwiedzających czekają liczne niespodzianki, pokazy i warsztaty. Tegoroczna Noc Muzeów zaplanowana jest na sobotę (14 maja), a jej temat nawiązywać będzie do obchodów Roku tradycji morskich Elbląga. Impreza na terenie muzeum rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do godz. 23.00. Bilet wstępu kosztować będzie 2 zł, niezależnie od wieku.

 

W sobotę (14 maja) Centrum Sztuki Galeria El zamieni się w Maszynę Czasu, która przeniesie nas do przeszłości, celebrując w ten sposób swoje 60-lecie. Na tę noc przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.: pokazy archiwalnych nagrań video, mapping historyczny, warsztaty plastyczne z wykorzystaniem światła i cienia, performance dźwiękowy na gramofonach oraz inne instalacje.

 

Już w niedzielę (15 maja) w Bażantarni odbędzie się III Elbląski Bieg Nadziei. To charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna, której uczestnicy mają do pokonania różne dystanse po szlakach Bażantarni, pomagając jednocześnie Hospicjum Elbląskiemu. Zapisy trwają wyłącznie do jutra (10 maja).

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co jeszcze warto obejrzeć w elbląskich kinach a jeżeli coś jeszcze wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy. Miłego tygodnia!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szkoda że Muzeum w Elblągu było zamknięte w długi weekend, 1-3 maja. Turyści przyszli i pocałowali klamkę. Muzea w Malborku i we Fromborku były otwarte.
  • Hmm, .. mogli się pofatygować I pójść do pani Marysi Kasprzyckiej, ona ma zapasowe klucze, bo przecież to ona robiła remont tego przybytku, na złość wróbelkowi- pozdrawiam..... Maliniak
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Maliniak(2022-05-10)
Reklama