UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Wielki Tydzień z obostrzeniami

Wielki Tydzień z obostrzeniami

2021-03-31 16:00

Zgodnie z wielowiekową tradycją w okresie Triduum Paschalnego, w świątyniach chrześcijańskich celebrowane są wyjątkowe liturgie, które upamiętniają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku, ze względu na przepisy pandemiczne, nabożeństwa i celebracje będą wyglądały inaczej. Błogosławieństwo pokarmów możliwe jest na dwa sposoby.

Rusza spis powszechny

Rusza spis powszechny

2021-03-31 14:00

Już jutro (1 kwietnia) rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. - Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego) – czytamy na stronie rządowej.

Dramat za śmieciami

Dramat za śmieciami

2021-03-30 15:40

Czytelnicy systematycznie zgłaszają nam przypadki dzikich wysypisk śmieci, niektóre z nich powstają nawet tuż obok kontenerów na odpady. - Taki właśnie śmieciowy widok mam z okna – napisała do nas jedna z mieszkanek Zatorza. Zobacz zdjęcia.

Zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu

Zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu

2021-03-30 10:27

30 marca rozpoczyna się zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu. Akcja potrwa do 26 kwietnia. Jest to zbiórka rzeczowa i pieniężna.

Sztafeta pokoleń trwa

Sztafeta pokoleń trwa

2021-03-30 10:22

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ponad 60 weteranów walk o niepodległość jeszcze przed Świętami otrzyma wielkanocne paczki. Znajdą się tam m.in. świąteczne ciasta, stroiki, kawy i herbaty, płyny do prania i własnoręcznie wykonane kartki przygotowane przez dzieci z warmińsko-mazurskich placówek.

Rezerwiści w WOT

Rezerwiści w WOT

2021-03-28 18:00

70 rezerwistów ukończyło szkolenie wyrównawcze i zasili bataliony lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie warmińsko – mazurskim.

Dziś Niedziela Palmowa

Dziś Niedziela Palmowa

2021-03-28 09:00

Tego dnia wspominany jest uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Ważnym elementem upamiętniającym to wydarzenie były procesje z palmami, które według danych historycznych praktykowane były przez chrześcijan już w IV wieku. Niestety ze względu na pandemię, w tym roku procesji z palmami zarówno w kościołach, jak i na zewnątrz ma nie być.

Uwaga! Zmiana czasu na letni

Uwaga! Zmiana czasu na letni

2021-03-27 07:35

W niedzielę (28 marca) zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Oznacza to, że w ten wiosenny weekend wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2 na godz. 3.

Na Ogólnej uważajcie na pieszych! (napisali do nas)

Na Ogólnej uważajcie na pieszych! (napisali do nas)

2021-03-26 11:53

Poruszył mnie wypadek, który miał miejsce w poniedziałek 22 marca na skrzyżowaniu ulic Ogólna – Legionów.  Nie było mnie wówczas w pobliżu, ale jako że od kilku lat mieszkam naprzeciw feralnego przejścia dla pieszych – wiem, co się tu wyprawia. Tym bardziej nie mogę się pogodzić z wieloma komentarzami typu "to pewnie przez telefon" czy "piesi uważają się za święte krowy" - napisał do nas pan Tomasz, przesyłając filmiki z kamery, dokumentujące niektóre z sytuacji na tym przejściu. 

Stulatek (po)czeka na remont

Stulatek (po)czeka na remont

2021-03-25 07:00

- Zniszczone klatki, elewacje, pękające ściany – to problemy, które wymienia jedna z mieszkanek ul. Górnośląskiej 7. Elblążanka wskazuje na bardzo zły stan budynku i zastanawia się, czy ona i jej sąsiedzi doczekają się remontu. Co na to Zarząd Budynków Komunalnych? Zobacz zdjęcia.

Nie zatrzymuj się w drodze na myjnię

Nie zatrzymuj się w drodze na myjnię

2021-03-19 16:30

- Proszę zainteresować się sprawą wystawiania mandatów przy myjni samochodowej na Dąbka – zwrócił się do nas nasz Czytelnik. - Policja interweniuje, a ludzie chcą po prostu umyć samochód. Jak ma się na tej drodze nie robić kolejka, jeśli przyjedzie więcej aut? – zastanawia się elblążanin. Problem w tym, że na drodze jest zakaz zatrzymywania się...

Dyskusja: edukacja a zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Dyskusja: edukacja a zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

2021-03-19 15:31

Nauka zdalna wpływa negatywnie na psychikę uczniów, coraz gorzej radzą sobie z izolacją. Apatia, depresja, stany lękowe, bóle psychosomatyczne, to na nie teraz skarży się młodzież. Nauka zdalna zabrała im możliwość nawiązywania relacji. Jak pomóc naszym dzieciom i młodzieży? Co zrobić, żeby szkoła wspierała a nie potęgowała problemy ze zdrowiem psychicznym – niezależnie od tego, czy pandemia jest, czy jej nie ma. Zapraszamy do dyskusji z udziałem psychologów, pedagogów i parlamentarzystów - piszą organizatorzy spotkania. 

Mała elblążanka walczy o turnus

Mała elblążanka walczy o turnus

2021-03-18 12:00

Mała Maja walczy o turnus rehabilitacyjny, biorąc udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Osób z zespołem Downa, który przypada 21 marca.

Po maseczkę już nie do przedszkola

Po maseczkę już nie do przedszkola

2021-03-17 16:25

Przez tydzień przedszkola i żłobki w Elblągu były głównymi punktami dystrybucji maseczek dla mieszkańców, przekazanych przez Agencję Rezerw Strategicznych. Czytelnicy zgłaszali nam, że to może dodatkowo narażać dzieci i ich opiekunów na zakażenie koronawirusem. Dzisiaj władze miasta zmieniły listę miejsc, w których rozdawane są maseczki.

Wymazy bez kolejki

Wymazy bez kolejki

2021-03-17 10:36

Osoby skierowane na wymaz nie muszą czekać w długich kolejkach. Przypominamy, że przed Halą Sportowo-Widowiskową przy Al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu został ponownie uruchomiony punkt wymazowy dla zmotoryzowanych Drive-Thru.

Przyjadą fani fotografii mobilnej

Przyjadą fani fotografii mobilnej

2021-03-16 19:34

W najbliższy weekend w Elblągu odbędzie się spotkanie z cyklu Mobile Photo Trip, w którym wezmą udział fotografowie z całej Polski, wykonujący zdjęcia wyłącznie przy użyciu telefonów komórkowych.

Elbląg budzi Mikołaja

Elbląg budzi Mikołaja

2021-03-16 13:32

Historia czteroletniego Mikołaja, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w elbląskim przedszkolu zapadł w śpiączkę, poruszyła serca wielu mieszkańców. Kto chce i może włącza się w pomoc chłopcu, który wkrótce stanie się pacjentem Kliniki Budzik.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie przedłużony

2021-03-16 11:50

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.  

Zniknie MOPS, powstanie ECUS. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zniknie MOPS, powstanie ECUS. Co to oznacza dla mieszkańców?

2021-03-15 18:49

1 lipca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ma się przekształcić w Elbląskie Centrum Usług Społecznych. Zmieni się nie tylko nazwa, ale także zakres usług dostępnych dla mieszkańców. - Dla wszystkich mieszkańców. Nie tylko tych, którzy korzystali dotychczas z pomocy materialnej – zapowiada dyrektor MOPS Beata Kulesza. Zobacz, co już zmieniło się w dotychczasowej siedzibie MOPS przy ul. Winnej. 

Telefoniczny dyżur ekspertów w ZUS

Telefoniczny dyżur ekspertów w ZUS

2021-03-15 16:00

W najbliższych dniach elbląski oddział ZUS uruchomi dwa telefoniczne dyżury z ekspertami. W godz. 8-14 na klientów będą czekać doradcy, którzy będą odpowiadali na pytania z różnej tematyki.

Reklama