UWAGA!

Nagrody portElu 2021 (z przymrużeniem oka)

 Elbląg, Nagrody portElu 2021 (z przymrużeniem oka)

„Time“ przyznaje tytuł człowieka roku. „Gazeta Polska“ przyznaje tytuł człowieka roku. „Gazeta Wyborcza“ też. A my zrobimy naszym Czytelnikom niespodziankę i takiego tytułu nie przyznamy. Ale za to mamy kilka innych wyróżnień dla naszego miasta. Zapraszamy do lektury.

Złote usta

Poseł Leonard Krasulski za wypowiedź „Złoty człowiek” o pośle Łukaszu Mejzie. Jedynka PiS z okręgu elbląskiego waży słowa i wyznaje zasadę, że „milczenie jest złotem”. Wie, kiedy lepiej nic nie mówić. Są jednak takie chwile, kiedy i on musi zabrać głos...

 

Zniknięcie roku

Grupa mieszkańców zgłosiła wniosek o nazwanie kawałka trawnika przy ul. Nowowiejskiej Skwerem Praw Kobiet. Radni „przetransportowali” skwer w inne miejsce. Po drodze „zgubili“ jedno słowo. I przy parku Planty mamy Skwer Kobiet, a prawa... poszły w odstawkę.

 

Otwarcie roku

Pojemnik na elektrośmieci na osiedlu „Za Politechniką” uroczyście otwarty w maju tego roku w obecności prezydenta Witolda Wróblewskiego, wiceprezydenta Michała Missana, dyrektora Departamentu Środowiska Marka Pilichowskiego. Zabrakło nam przedstawicieli Rady Miasta, Zakładu Utylizacji Odpadów oraz ministra środowiska (w sumie on się nie dołożył, to jest niepotrzebny). Prezydent w tym roku otwierał też m.in. kawałek trawnika, który od reszty różnił się tylko tym, że rosły na nim inne roślinki oraz pojemnik na plastikowe nakrętki.

 

Nauczyciel roku

Pomnik Józefa Piłsudskiego (wróć! ojców założycieli II Rzeczpospolitej, ale przecież i tak wszyscy wiedzą, kto tam jest najważniejszy), o którym przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk powiedział, że będzie miejscem, gdzie będą mogły odbywać się żywe lekcje historii. Co na to uczniowie i nauczyciele elbląskich szkół?

 

Nominacja roku

Emilia Orzechowska pełniąca obowiązki dyrektora Galerii EL. Komisji konkursowej nie przekonała, ale... ktoś naszą świątynią sztuki kierować musi, w związku z tym prezydent Witold Wróblewski powierzył jej obowiązki dyrektorskie. Na rok.

 

Gospodarz roku

Piłkarze Concordii Elbląg rozgrywający swoje mecze (z powodu konfliktu z władzami miasta) w roli gospodarza na boisku... w Starym Polu.

 

Mentoring roku

Elbląscy policjanci uczący mieszkańców, w jaki sposób przewozić choinki na żółtej Syrence.

 

Cytat roku

„Zgłaszam wniosek formalny o zamknięcie dyskusji“. Chyba najczęściej wypowiadana fraza na zdalnych sesjach elbląskiej Rady Miejskiej. Fraza uwielbiana przez radnego Andrzeja Tomczyńskiego.

 

Ambasador roku

Piotr Opaczewski na konferencjach prasowych jako radny lubił snuć wizje, jakie to urzędy centralne i wojewódzkie mogłyby mieć swoją siedzibę (albo chociaż filię) w Elblągu. Skończyło się na tym, że radny przeprowadził się do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego (z delegaturą w Elblągu) i został wicewojewodą.

 

Miejsce przyjazne mieszkańcom

"Boisko" przy SP nr 23. Od lat sprawa braku odpowiedniego boiska dla tej szkoły jest poruszana przez mieszkańców, były petycje, były interwencje w lokalnych mediach, generalnie mówiło się o tym nie raz i nie dwa. Były też - całkiem niedawno - obietnice, że radni pochylą się nad tą uczniowską potrzebą, ale kolejny budżet Elbląga zdecydowanie nie stawia jej wśród priorytetów. Całe "szczęście", bo obecne "boisko" jest przecież uznanym przez mieszkańców miejscem do parkowania, a kierowców jest przecież więcej niż uczniów, mowa więc o miejscu przyjaznym mieszkańcom z prawem jazdy.

 

Szorstka przyjaźń

Prezydent Witold Wróblewski i radny Rafał Traks. Komentarz nie jest potrzebny :)

cenzorzy z portEl.pl

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeszcze kategoria "złote usta roku"- Przewodnicząca Adamowicz gratuluje radnemu PIS, że jako wicewojewoda przedstawiciel rządu będzie podporą PISowskiego rządu.
 • Innowacja roku - radny turlej z pomysłem dodatkowych obciążeń na siłowniach dla emerytów!!!w następnym roku czekamy na sfinansowanie trzeciego kijka dla chodzących emerytów nordic walking, a może i po pierwszej narcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  1
  PapaSmurf(2021-12-31)
 • I jeszcze komentujący roku, P. Teofil
 • Kategoria strategia roku- senator nawołuje do bojkotu TVP i zbiera podpisy pod jej likwidacją i chodzi zapraszany do programów telewizji reżimowej telewizji. Brawo wyborcy Platformy Obywatelskiej oraz Totalnej Opozycji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Fan_Gargamela_z_PO(2021-12-31)
 • @zenobiusz - Gratuluję świetny pomysł! Z humorem podsumowanie stanu umyslu, poziomu mentalnego, kwintensencji wypowiedzi oraz wydarzeń roku, brawo ! choć jest to czarny humor !
 • RobertKoliński Nie zapominajmy również o Pomniku Roku, którym został bezdyskusyjnie i jednogłośnie najsłynniejszy tajny POmnik wzniesiony chyba w historii tego miasta, za jedyne 160 tysięcy złotych, POdwędzone mieszkańcom w sposób cokolwiek obcesowy przez nieudolnych włodarzy i spółkę:)TakByło Hashtagi: #160tysiecyCrew, #pomnikoMania, #upadek, #slupy
 • cenzorzy z portel- kpiniarze chyba hahahaha. Prosimy o jeszcze więcej ogłoszeń typu sprzedam komplet słoików po ogórach. TAKI U WAS POZIOM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  7
  misiek778(2021-12-31)
 • Powinna byc kategoria fanaberie, zlosliwości, glupoty roku, tego akurat nie brakowalo! Zyczmy więc sobie więcej zdrowia, życzliwości bo tego brakuje zdecydowanie, a zlosliwości pozostawiać w domu i nie przenosić swoich kompleksów, niedowartosciowania na innych
 • RobertKoliński Ale z tym Skwerem (POzbawionych Praw:)Kobiet, to niezła żenada wyszła; i widzicie, jak się kończą konszachty i wdawanie się w jakiekolwiek układy z załganymi, klerykalnymi, zdziadziałymi i zwyczajnie daremnymi liberałami, Towarzyszki Lewaczki?; Niech ten skwer neoliberalnego wstydu będzie przestrogą na ten Nowy, Nadchodzący 2022 Rok i Lata Kolejne, aby znalazła się wreście ludowa pała na pazernego neoliberała!:)Tak nam dopomóż Karol Marks i Towarzyszka Róża Luksemburg!:)#SocRev 🚩 #KoniecEryDziadocenu! Hashtagi: #SocjalizmWytyczaKierunekRozwojuLudzkosci
 • Teofil Kupa?
 • Najlepsza kategoria nie wymagająca komentarza to "otwarcie roku"kapitalne -:)
 • Historyczny moment, wydarzenie epokowe, a zarazem największe wydarzenie kulturalne w naszym mieście to oczywiście wybudowanie najmniejszego amfiteatru w północnej Europie, perełki architektury, przeznaczonej dla trzech klas podstawówki i podobno jednej imprezy w roku!!!!!Miasto bogate na ulicę Wschodnia pieniądze ma odłożone, na obrotnice już dawno kasa na koncie, modernizację portu i dróg dojazdowych też to mieszkańcy muszą gdzieś się odstresować i pobawic, brawo harleyowiec, degraduj to miasto dalej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  ZdzichuMarynarz(2021-12-31)
Reklama