UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Recital spod smyczka i klawiszy - Karolina Nowotczyńska & Łukasz Chrzęszczyk

Recital spod smyczka i klawiszy - Karolina Nowotczyńska & Łukasz Chrzęszczyk

2020-10-16 11:11

Dwa instrumenty. Dwoje solistów. Dwie wrażliwości muzyczne. Jednym zdaniem – koncert Dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karoliny Nowotczyńskiej, i Łukasza Chrzęszczyka. Już 24 października rozsiądziemy się w fotelach szkoły muzycznej, aby wysłuchać m.in. kompozycji Henryka Wieniawskiego, Franza Schuberta i Sergieja Prokofjewa. Choć to koncert kameralny, czeka nas festiwal skrzypcowo-fortepianowych emocji.

Maraton Halloween w Multikinie

Maraton Halloween w Multikinie

2020-10-16 06:22

W piątek 30 października wejdziecie do mrocznej sali kinowej, by na większą część nocy zanurzyć się w świecie pełnym grozy, terroru i skrywanych pragnień. Multikino przygotowało cztery filmy, które zadowolą fanów solidnego straszenia.

Przyjdzie pogoda na miłość, czyli spotkanie z Wiolettą Piasecką

Przyjdzie pogoda na miłość, czyli spotkanie z Wiolettą Piasecką

2020-10-15 12:34

Wioletta Piasecka, znana do tej pory jako autorka książek dla dzieci, napisała swoją pierwszą książkę dla dorosłych pt. „Przyjdzie pogoda na miłość” – opowie o niej podczas spotkania w filii nr 5 Kostka na osiedlu Zawada, które odbędzie się w piątek, 16 października, o godz. 17. Obowiązują zapisy.

Banksterzy na dużym ekranie

Banksterzy na dużym ekranie

2020-10-14 23:07

Od 16 do 29 października Kino Światowid zaprasza na film "Banksterzy". To opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi.

Tajemniczy Ogród w kinie Światowid

Tajemniczy Ogród w kinie Światowid

2020-10-14 23:04

Jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów po raz kolejny trafia na wielki ekran. Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. "Tajemniczy ogród" w Kinie Światowid od 16 października do 5 listopada.

Małe Diamenty w najnowszym teledysku

Małe Diamenty w najnowszym teledysku

2020-10-14 22:33

Dzisiaj (14 października) miała miejsce premiera trzeciego z zapowiadanych klipów zespołu Diamenty, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Tym razem wystąpiła najmłodsza grupa w utworze "Pod łapą masz" z bajki "Księga Dżungli".

Nocny portier i kobieta finalna zapraszają do teatru

Nocny portier i kobieta finalna zapraszają do teatru

2020-10-14 14:33

Teatr im. Aleksandra Sewruka i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na kolejne spotkanie Sceny przy stoliku.

Nareszcie weekend: Ogrody starości i spotkanie z Wiolettą Piasecką

Nareszcie weekend: Ogrody starości i spotkanie z Wiolettą Piasecką

2020-10-14 12:00

Jest piątek, więc czas na nasze zestawienie wydarzeń weekendu. Niestety, koronawirus znów mocno daje o sobie znać, stąd tych wydarzeń nie jest zbyt wiele... Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

Sekrety z dziejów Nowego Dworu Gdańskiego

Sekrety z dziejów Nowego Dworu Gdańskiego

2020-10-14 11:25

W roku 2020 przypada rocznica 450-lecia założenia Nowego Dworu Gdańskiego. W związku z tym warto dowiedzieć się, kim byli założyciele położonego nad Tugą ośrodka? Gdzie znajdował się nowodworski zamek? Dlaczego niemiecki Tiegenhof otrzymał prawo miejskie dopiero w 1880 roku oraz czy miasto słusznie zasługuje na miano „stolicy Żuław”? Zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Kępskim prowadzoną przez Radosława Kubusa, która odbędzie się w czwartek, 15 października, o godz. 17 na profilu FB biblioteki.

Smyczkująca jesień z Elbląską Orkiestrą Kameralną

Smyczkująca jesień z Elbląską Orkiestrą Kameralną

2020-10-13 15:50

Szary, brzydki i ponury – czy taki musi być listopad? Absolutnie nie, a Elbląska Orkiestra Kameralna zadba o to, aby mienił się wszystkimi kolorami muzyki. Wspomoże ją w tym, z jednej strony, Klaudiusz Baran - wirtuoz, któremu akordeonowe dźwięki zawdzięczają uznanie krytyków i melomanów i który doczekał się miana “muzycznego kameleona”. Z drugiej, Jan Miłosz Zarzycki – wykładowca, wirtuoz skrzypiec i dyrygent, który na co dzień prowadzi łomżyńską Filharmonię Kameralną. Obydwaj są laureatami Fryderyków, obydwaj połączą siły z EOK.

W tym tygodniu portEl poleca: Ogrody starości i polskie Twin Peaks

W tym tygodniu portEl poleca: Ogrody starości i polskie Twin Peaks

2020-10-12 15:00

Co będzie można robić w tym tygodniu w Elblągu? Przedstawiamy krótkie zestawienie wydarzeń. Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY.

"Ogrody Starości" w Galerii EL

"Ogrody Starości" w Galerii EL

2020-10-12 13:59

Jesień za oknami skłania do refleksji nad tematem często unikanym - jesienią życia z mnogością jej aspektów, wyzwań, codziennością. Taka refleksja towarzyszyła właśnie twórcom najnowszej wystawy, której wernisaż odbędzie się w piątek 16 października o godz. 18 w Centrum Sztuki Galeria EL.

Uwaga! Wracamy do gry! 

Uwaga! Wracamy do gry! 

2020-10-12 13:40

Grupa teatralna „Nietentego”, działająca przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu pod wodzą aktora Piotra Boratyńskiego ogłasza otwarty nabór do zespołu!!

Polskie melodie z EOK

Polskie melodie z EOK

2020-10-12 11:53

Szkoła muzyczna spowita w bieli i czerwieni? Tak się stało za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i dwóch Jakubów: Chrenowicza i Jakowicza. Spod smyczków podczas niedzielnego koncertu popłynęły utwory polskich kompozytorów, m.in. Wojciecha Kilara i Mikołaja Piotra Góreckiego – syna Henryka Mikołaja. Wisienką na torcie było prawykonanie kompozycji Mikołaja Majkusiaka. Zobacz zdjęcia.

O wysiedleniach w Bibliotece Elbląskiej

O wysiedleniach w Bibliotece Elbląskiej

2020-10-11 09:00

Dziennikarz Piotr Pytlakowski był pierwszym gościem cyklu spotkań #czytElnia, przygotowanego przez Bibliotekę Elbląską. Mogliśmy poznać jego nową książkę reporterską pt. „Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski”, w której porusza temat wysiedleń "polskich" Niemców po roku 1945.

Wikingowie: budowlańcy z pomysłem <em>(Truso: Śladami wikingów, odc. 2)</em>

Wikingowie: budowlańcy z pomysłem (Truso: Śladami wikingów, odc. 2)

2020-10-11 08:00

Zaledwie kilka kilometrów od Elbląga leży Janów, który jest identyfikowany z wczesnośredniowieczną osadą Truso. W kolejnej części naszego cyklu "Śladami wikingów" przyglądamy się pokrótce temu, jak wikińska osada była zorganizowana.

Jeśli na jabłka..., to do Galerii EL

Jeśli na jabłka..., to do Galerii EL

2020-10-10 16:00

...ale jeszcze nie teraz. Wczoraj na dziedzińcu Galerii zasadzono jabłonie, wiśnię i śliwę. To element wystawy „Ogrody Starości“, której wernisaż odbędzie się w przyszły piątek (16 października). Wystawa się kiedyś skończy, ale drzewa pozostaną i jak zapewniają pracownicy Galerii, za kilka lat będzie można częstować się jabłkami. Zobacz zdjęcia.

Spotkanie z Dominiką Słowik, autorką „Zimowli”

Spotkanie z Dominiką Słowik, autorką „Zimowli”

2020-10-09 12:33

W recenzjach „Zimowli” Dominiki Słowik padają określenia "Twin Peaks w okolicach Wadowic"/O. Drenda, "Realizm magiczny w najlepszym sensie tego słowa"/Ł. Orbitowski. Jedno jest pewne, to niezwykła książka! Na spotkanie z laureatką Paszportu Polityki 2019, młodą i utalentowaną pisarką Dominiką Słowik zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej we wtorek, 13 października, o godz. 18:00. Obowiązują zapisy.

Spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci

Spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci

2020-10-08 17:14

W sobotę, 10 października o godz. 18 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie dla dzieci z ilustratorką książek Agnieszką Żelewską. Jej ilustracje znajdujące się w wielu książeczkach dla dzieci, zachwycając małych i dużych. Obowiązują zapisy.

EOK beneficjentem ministerialnych programów

EOK beneficjentem ministerialnych programów

2020-10-08 15:05

Działalność Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to, prócz koncertów, m.in. różnorodne projekty służące popularyzacji muzyki wśród wszystkich grup społecznych.

Reklama