UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Światowid zwraca pieniądze za bilety

Światowid zwraca pieniądze za bilety

2020-05-15 11:14

W kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” dokonywane są zwroty pieniędzy za bilety kupione na wydarzenia kulturalne, które niestety się nie odbędą.     

"Nowa normalność" w kulturze, czyli wycieczka po starówce

"Nowa normalność" w kulturze, czyli wycieczka po starówce

2020-05-14 15:58

Od niedawna instytucje kultury mogą na nowo przyjmować w swoich murach gości, wciąż jednak w ograniczonym stopniu i przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego. Co słychać w Centrum Sztuki Galerii EL, Bibliotece Elbląskiej i Muzeum Archeologiczno-Historycznym w pierwszych dniach po otwarciu? Zobacz zdjęcia.

Kino Światowid będzie otwarte!  Wirtualnie!

Kino Światowid będzie otwarte! Wirtualnie!

2020-05-14 13:33

Kiedy w sposób tradycyjny pójdziemy do kina i obejrzymy film tak jak kiedyś… nie wiemy. Kino Światowid nie chce czekać na datę odmrożenia z założonymi rękami. Dlatego z myślą o naszych sympatykach przenosimy Kino do Twojego domu.

Wiemy kto wygrał konkurs MOSiR

Wiemy kto wygrał konkurs MOSiR

2020-05-14 12:50

Miłośnik golfa tym razem kije zamieni na rakietę. Tomasz Hoffman zwycięzca naszego konkursu już niebawem zagra w tenisa na elbląskich kortach.

Weź  udział w konkursie wokalnym „Domowe śpiewanie”

Weź udział w konkursie wokalnym „Domowe śpiewanie”

2020-05-14 11:25

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa zapewne każdy tęskni już za kulturą i twórczą zabawą. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom dzielenia się emocjami i wyrażania siebie, proponujemy Wam udział w domowym talent show. Nagraj w domu swoją ulubioną piosenkę i wyślij ją do nas! Czekamy do 30 czerwca.

Krzyżacy i wino w Bibliotece Elbląskiej

Krzyżacy i wino w Bibliotece Elbląskiej

2020-05-14 09:34

Produkcja, dystrybucja i konsumpcja wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach na przełomie XIV i XV – to temat książki Macieja Badowicza. Wiadomo, że bracia zakonni za kołnierz nie wylewali, ale skąd brali wino, które spożywali? Ile pili? Jak traktowano wino w średniowieczu? Rozmowę z autorem książki w piątek, 15 maja, o godz. 18 poprowadzi Radosław Kubus z Pracowni Regionalnej. Spotkanie online odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej.

Muzeum czeka na gości

Muzeum czeka na gości

2020-05-13 10:45

  Od wtorku 12 maja ponownie jest otwarte Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Ze względu na bezpieczeństwo wprowadzono przerwy na dezynfekcję oraz ograniczono liczbę osób, które jednocześnie będą mogły zwiedzać muzeum.

W poniedziałek zostaną otwarte biblioteczne filie

W poniedziałek zostaną otwarte biblioteczne filie

2020-05-08 16:14

Dobra wiadomość dla czytelników. W poniedziałek (11 maja) zostaną otwarte filie Biblioteki Elbląskiej. Będzie można wypożyczyć i zwrócić książki. Pozostała działalność nadal jest ograniczona.

Zostańmy w domu: Śródziemie, intrygi i zbrodnie <em> (odc. 39) </em>

Zostańmy w domu: Śródziemie, intrygi i zbrodnie (odc. 39)

2020-05-08 15:43

Słońce zachęca do wyjścia na zewnątrz, a część obostrzeń związanych z koronawirusem przestała już obowiązywać. Tym samym dzisiejsze Zostańmy w domu jest jednocześnie ostatnią częścią naszego "cyklu na czas pandemii". Wciąż zachęcamy jednak do zachowania ostrożności i wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa w związku z trwającym zagrożeniem.

Konkurs: MOSiR zaprasza na kort tenisowy

Konkurs: MOSiR zaprasza na kort tenisowy

2020-05-08 13:40

Sport to zdrowie dlatego zachęcamy do powrotu do aktywności. W naszym konkursie do wygrania jest jednorazowa wejściówka na kort tenisowy.

Zostańmy w domu: Nie będzie lekko, ale będzie ciekawie (odc. 38)

Zostańmy w domu: Nie będzie lekko, ale będzie ciekawie (odc. 38)

2020-05-07 15:25

Czwartkowe Zostańmy w domu przynosi ze sobą serial, program na YouTube i małą wycieczkę w przeszłość. Raźnym krokiem zmierzamy ku weekendowi, nie dając się jednocześnie nudzie w czterech ścianach.

Zostańmy w domu: Irlandia Północna i kreskówkowy jamraj (odc. 37)

Zostańmy w domu: Irlandia Północna i kreskówkowy jamraj (odc. 37)

2020-05-06 14:50

W środku tygodnia w "cyklu na czas pandemii" stawiamy na serial i grę komputerową/konsolową (tym razem również dla młodszych graczy). Kończymy zaś krótkim zaproszeniem na YouTube.

Zostańmy w domu: Do biura i w kosmos <em> (odc. 36) </em>

Zostańmy w domu: Do biura i w kosmos (odc. 36)

2020-05-05 16:41

Dzisiaj w Zostańmy w domu oglądamy kolejny serial i przedstawiamy propozycje zabaw dla dzieci. Na koniec gramy - komputerowo lub konsolowo.

Biblioteka główna otwarta

Biblioteka główna otwarta

2020-05-05 15:30

W środę (6 maja) zostanie otwarta dla czytelników Biblioteka Główna przy ul. św. Ducha 3-7 i Zamkowej 1 wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotu książek. Prosimy o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania biblioteki w reżimie sanitarnym związanym z SARS-CoV-2.

Co dalej z Elkamerą?

Co dalej z Elkamerą?

2020-05-05 11:38

Cztery oferty wpłynęły na przetarg na wykonanie interaktywnej wystawy „Elkamera” w Bibliotece Elbląskiej. Niestety wszystkie oferty opiewały na większą sumę niż ta, którą na inwestycję przeznaczyli miejscy urzędnicy.

Kultura ponownie się otwiera

Kultura ponownie się otwiera

2020-05-05 11:35

Od środy, 6 maja, elblążanie będą mogli wypożyczyć książki oraz odwiedzić Galerię El. Od przyszłego wtorku mieszkańców i turystów zaprasza również Muzeum Historyczno – Archeologiczne.  Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, opartych na wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej - informuje Urząd Miejski.

Wirtualna wystawa w CSE Światowid

Wirtualna wystawa w CSE Światowid

2020-05-05 08:54

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” po raz kolejny daje internautom możliwość wirtualnego spaceru po wystawie zainstalowanej w Galerii Nobilis. Tym razem jest to ekspozycja grafik wykonanych przez Kamilę Kapelańczyk, przenoszących nas w świat głębi oceanu.

Zostańmy w domu: Wyprawa kawalerów i planszowe przygody <em> (odc. 35) </em>

Zostańmy w domu: Wyprawa kawalerów i planszowe przygody (odc. 35)

2020-05-04 17:29

Wracamy po weekendzie z "cyklem na czas pandemii". W dzisiejszym programie planszówka, kawałek YouTube'a i gra komputerowa.

Od dziś odmrażanie kultury. Kiedy otwarcie Galerii El, biblioteki i muzeum?

Od dziś odmrażanie kultury. Kiedy otwarcie Galerii El, biblioteki i muzeum?

2020-05-04 15:00

Od 4 maja galerie sztuki, muzea, biblioteki, księgarnie i archiwa, zgodnie z rekomendacją rządu, mogą wznowić działalność po blisko dwumiesięcznej przerwie. Kiedy i na jakich zasadach będziemy mogli odwiedzić Muzeum Archeologiczno - Historyczne, Galerię El i Bibliotekę Elbląską?

Zostańmy w domu: Japonia i warszawskie mieszkania <em> (odc. 34) </em>

Zostańmy w domu: Japonia i warszawskie mieszkania (odc. 34)

2020-04-30 15:44

W dzisiejszym, ostatnim przed długim weekendem Zostańmy w domu czeka nas planszówka, film i gra komputerowa. "Cykl na czas pandemii" wraca w poniedziałek!

Reklama