Policjanci odnaleźli właścicieli dzikiego wysypiska
Policjanci dzielnicowi z Młynar podczas służby zauważyli w okolicach drogi S22 pomiędzy Nowym Monasterzyskiem a miejscowością Karszewo dzikie wysypisko śmieci. Przeglądając wyrzucone odpady natknęli się na rachunki za energię elektryczną, listy przewozowe od kuriera oraz pisma komornicze. Policjanci poszli tym śladem i… ustalili sprawców zaśmiecania.
16-latek bez prawa jazdy przekroczył prędkość
Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali 16-latka, który sportowym audi RS3 jechał bez uprawnień i przekroczył prędkość. W samochodzie siedziała jeszcze trójka nastolatków. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
Zatrzymywał samochody, był pod wpływem narkotyków
Elbląscy policjanci zatrzymali 24-latka, który w centrum miasta zatrzymywał samochody i uderzał w nie pięściami. Zmuszał tym samym kierowców do gwałtownego hamowania i stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych. Jak się okazało był odurzony narkotykami. Noc spędził w policyjnej celi.
Miał półtora promila i kierował ciągnikiem
Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali 41-latka, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym, a miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Masz konto społecznościowe? Możesz paść ofiarą oszustów
Policjanci z Elbląga odnotowali kilka doniesień dotyczących wyłudzenia pieniędzy. Chodzi o popularną od pewnego czasu metodę „na blika". Przestępcy włamują się na konta społecznościowe i podszywając się pod właścicieli kont proszą o szybką pożyczkę.
Kierowcy tracą prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Jazda z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym traktowana jest jako wykroczenie, za które zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące oraz kierujący karany jest 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Tylko w ciągu minionej doby elbląscy policjanci zatrzymali dziewięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h.
Wciąż jeździmy zdecydowanie za szybko
Kolejnych pięciu kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Policjanci z Elbląga kontrolowali prędkość w obszarze zabudowanym. Od początku 2020 roku policjanci z Elbląga odnotowali już 100 przypadków 50+. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek.
Skradzione elektronarzędzia przewozili seatem
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przewozili znaczną ilość elektronarzędzi. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie pochodzą z włamań. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Konkurs plastyczny i policyjny kalendarz
Kiedy dzieci i młodzież wrócą do typowej nauki w szkołach, w środkach komunikacji znów zatłoczy się od pasażerów, a na drogach przybędzie pojazdów, ponownie przyda się wiedza na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Elbląska policja po raz kolejny proponuje konkurs plastyczny dla najmłodszych, łącząc zabawę z nauką.
Policjanci kontrolują prędkość
Od piątku do niedzieli policyjne patrole zatrzymały do kontroli 14 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Jechali zdecydowanie za szybko. Trzy przypadki 50+
Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed brawurą. Funkcjonariusze odnotowali w czwartek aż trzy przypadki 50+. Kierowcy mieli na licznikach ponad 100 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy.
Zakaz prowadzenia pojazdów i tysiąc złotych grzywny
Roczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz 1000 złotych grzywny - na taką karę sąd skazał 30-letniego mężczyznę, który kierował autem nie mając do tego uprawnień.
W samochodzie miał amfetaminę i marihuanę
Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z Elbląga. W jego samochodzie policjanci znaleźli narkotyki. Pod siedzeniem i w schowku mazdy były woreczki z amfetaminą i marihuaną. Podejrzany odpowie za posiadanie narkotyków.
Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo może również ponieść odpowiedzialność za naruszenie przepisów przemieszczania się. O tym zadecyduje już inspektor sanitarny.
Dodatkowe patrole w Elblągu
Wtorek to kolejny dzień dodatkowych służb na terenie Elbląga. Wraz z policjantami miasto kontrolują żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
Kary za przekroczenie prędkości
Przekraczanie dozwolonej prędkości jest niebezpieczne i może prowadzić do wypadków drogowych. Niektórzy kierowcy o tym zapomnieli, a co więcej korzystają z tego, że obecnie ruch na drogach jest mniejszy i ponad miarę rozpędzają swoje auta. Policjanci z ruchu drogowego w czasie dwóch świątecznych dni zatrzymali prawa jazdy siedmiorgu takim kierującym.
Strażacy gaszą i apelują
Baloty oraz pole obsiane miskantusem (rośliną przeznaczoną do produkcji opału) płonęły dziś (11 kwietnia) pomiędzy Starym Dolnem a Świętym Gajem (gm. Markusy). W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej.
34-latek jechał za szybko a nie powinien… jechać w ogóle
34-letni mężczyzna kierujący oplem vectrą odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Policjanci zmierzyli jego prędkość, gdy jechał ulicą Nowowiejską w Elblągu. Miał na liczniku... 104 km/h.
5 tys. grzywny za złamanie kwarantanny
Elbląscy i pasłęccy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna, by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.
Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość
Mały ruch i puste ulice to dla wielu kierowców jasny sygnał – można jechać szybciej. Znacznie szybciej. Nic bardziej mylnego. Przekonało się o tym, aż czterech kierowców z Elbląga. Wszyscy pożegnali się z prawem jazdy. Każdy jechał o 50 km/h za szybko. Dwóch innych kierowców jechało setką w centrum miasta, a dwóch kolejnych zostało ukaranych za jazdę bez celu.























