Oszuści podszywają się pod kurierów i odbierają paczki
Policjanci z Elbląga oraz z Pasłęka odnotowali dwa przypadki oszustw, polegających na podszywaniu się pod kurierów. Oszuści najpierw zamawiali, a później odbierali drogi sprzęt elektroniczny od sprzedawców z portali aukcyjnych.
Będą bronili policji przed hejtem i nienawiścią
Specjalnie powołany zespół prawników ma bronić policjantów z naszego województwa przed hejtem, który - jak twierdzi przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów - spotyka ich podczas egzekwowania przepisów zapobiegającym rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.
Najechali las, zostali ukarani
Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg po raz trzeci w ciągu miesiąca zatrzymała i ukarała osoby nielegalnie poruszające się po lesie, tym razem na motorze i quadzie.
Przyłapany przez monitoring
Wyrzucił śmieci na terenie CH Zielone Tarasy, a następnie odda w ich pobliżu mocz. Przyłapał go monitoring.
Był poszukiwany przez policję, zatrzymała go Straż Miejska
Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez policję.
18 osób rozstało się z prawem jazdy podczas majówki
Podczas trzech dni majowego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali blisko 400 kierujących. Zatrzymano 18 praw jazdy za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
Policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców
2 i 3 maja elblscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty. Może grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Elbląg: Działania „speed” poza miastem
Policyjna „Grupa speed” zatrzymała pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszystkie przekroczenia były poza Elblągiem, ale w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Zatrzymali do kontroli i pomogli zmienić koło
Policyjna kontrola drogowa w okolicach miejscowości Krykajny zakończyła się… pomocą przy wymianie przebitego koła. Kobieta widząc policjantów była przekonana, że otrzyma mandat.
Zderzenie skutera z autem osobowym
Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia skutera z samochodem osobowym. Do wypadku doszło w środę (29 kwietnia) na węźle Braniewo Południe.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę
29-letniego mężczyznę, który był poszukiwany „wypatrzył” jeden z policjantów wydziału kryminalnego. Funkcjonariusz nie był na służbie jednak pamiętał poszukiwanego i rozpoznał go, gdy ten stał pod jednym ze sklepów. Mężczyzna był w maseczce i miał okulary przeciwsłoneczne.
Policja będzie patrolować wody
W tym roku majówkowy długi weekend i początek sezonu żeglarskiego przypada w czasie, kiedy wciąż wszyscy zmagamy się z epidemią koronawirusa. Jednak bez względu na te okoliczności policjanci jak co roku są przygotowani do pełnienia służby na wodach.
Braniewscy policjanci oddają krew
20 minut, 450 ml – tyle dokładnie trzeba, by uratować ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale policyjni honorowi krwiodawcy, którzy po raz kolejny podzielili się z potrzebującymi swoją krwią.
Poszukiwany sprawca przywłaszczenia karty płatniczej
Policjanci poszukują mężczyzny, który może mieć związek z przywłaszczeniem karty bankomatowej. 4 lutego dokonał zakupów w sklepie przy ul. Ogólnej w Elblągu płacąc nie swoją kartą.
Zderzenie dwóch osobówek w Płoskini
Do wypadku doszło w poniedziałek na drodze powiatowej w pobliżu Płoskini. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Złamał kwarantannę. Musi zapłacić 5 tysięcy zł grzywny
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie 29-latka, który złamał zasady kwarantanny. Mężczyzna ma zapłacić 5 tys. złotych grzywny.
Pijany 50-latek kierował autem
50-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas jazdy fiatem pandą. Po sprawdzeniu alkotestem, okazało się że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Ukarani za jazdę po lesie
Kolejni amatorzy nielegalnych rajdów po lesie zostali zatrzymani w Nadleśnictwie Elbląg. To już drugi taki przypadek w tym miesiącu.
Wciąż jeździmy za szybko
W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 17 kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Aż 12 z nich dwukrotnie przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Wypadek dwójki nietrzeźwych kierowców
W miejscowości Robity doszło do dość nietypowego wypadku drogowego. Spowodował go pijany mężczyzna kierujący seatem. Zderzył się z kobietą, która kierowała osobowym peugeotem i jechała z naprzeciwka. Kobieta również była nietrzeźwa.























