36-latek utonął w rzece Pasłęce
W czwartek (13.08) w rzece Pasłęce utonął 36-letni mężczyzna. W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, OSP Braniewo, wspierani przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Elbląga.
Ograniczenia w prędkości – przypominamy
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu minionej doby zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zapadł też kolejny wyrok za przekroczenie prędkości o ponad 64 km/h powyżej tej dozwolonej.
Nielegalnie wydobywali bursztyn
Funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg, we współpracy z posterunkiem Policji w Sztutowie, ujawnili nowe miejsce, w których był nielegalnie pozyskiwany bursztyn.
Dwa tysiące grzywny za spalanie odpadów
Strażnicy miejscy zauważyli gęsty dym o dziwnej barwie, unoszący się nad pawilonami pod Górą Chrobrego. Na miejscu zastano ognisko, w którym spalana była słoma z dachu wraz z otaczającą ją siatką, puszki oraz inne odpady.
Kradzież blokady z koła samochodu
Strażnicy miejscy z Elbląga założyli blokadę na koło pojazdu Mercedes, który nie zastosował się do znaku B-36 "Zakaz zatrzymywania się". Na drugi dzień dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefon z informacją, że dwóch mężczyzn próbuje ściągnąć blokadę z koła.
Zatrzymali mężczyznę. Miał przy sobie amfetaminę
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 26-latka, który miał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Naczepa warta 100 tys. zł zatrzymana na granicy
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali naczepę typu chłodnia marki Schmitz o szacunkowej wartości 100 tys. zł.
Policja poszukuje tych osób
Elbląscy policjanci szukają osób, które 23 maja tego roku odwiedziły jeden ze sklepów drogeryjnych w Centrum Handlowym Ogrody. Zobacz film.
Czytelnik: "Kochani rowerzyści, jak mamy was szanować?"
- Poruszcie temat niewłaściwych zachowań rowerzystów, to istna plaga w naszym mieście – twierdzi nasz Czytelnik, jako przykład podając m. in. niekorzystanie przez nich ze ścieżek rowerowych. Dzieli się też innymi obserwacjami dotyczącymi jazdy rowerem po Elblągu z perspektywy kierowcy.
Przyleciał z Londynu i wylądował w areszcie
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali 38-latka, który uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna był poszukiwany przez elbląski wymiar sprawiedliwości.
Mandaty za spacer po pasie granicznym
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ukarali mandatami małżeństwo, które zlekceważyło przepisy i weszło na pas drogi granicznej.
Na targowisku sprzedawali podrobione ubrania i perfumy
Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mężczyźnie i 22-letniej kobiecie, którzy na targowisku miejskim w Elblągu sprzedawali podróbki ubrań i perfum znanych marek.
Dwa tysiące kary za jazdę bez uprawnień
Dwa tysiące grzywny za kierowanie bez uprawnień. Taki wyrok usłyszał 43-latek z Elbląga, którego policjanci zatrzymali w maju do kontroli drogowej.
Jednego dnia zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących
Policjanci z elbląskiej drogówki tylko w trakcie jednego dnia zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu. Niechlubny „rekordzista” to 25-latek, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Land Rover skradziony w Rosji, odzyskany w Polsce
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach odzyskali skradziony na terenie Rosji samochód osobowy marki Land Rover. Szacunkowa wartość pojazdu to 70 tys. zł.
20-latek zatrzymany na kradzieży
Pewien 20-letni mężczyzna został zatrzymany w sklepie na kradzieży. Próbował wynieść towar o łącznej wartości 650 złotych. Odpowie teraz za przestępstwo.
Pijany kierowca uszkodził cztery samochody
Policjanci z Elbląga zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierując w stanie nietrzeźwym uderzył w cztery samochody. Kierowca miał dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
85-latek uderzył golfem w latarnię na Bema
Najprawdopodobniej zasłabnięcie było przyczyną zdarzenia, do którego doszło dziś (4 sierpnia) około godz. 13:30 na ul. Bema. 85-letni kierowca volkswagena golfa uderzył w latarnię. Zobacz zdjęcia.
Uderzył w drzewo w Próchniku
Dziś (4 sierpnia) około 35-letni mężczyzna poruszający się autem marki renault z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w Próchniku na ul. Strumykowej. Zobacz zdjęcia.
Pijany mężczyzna kierował skuterem
47-letni mężczyzna został zatrzymany, gdy kierował skuterem. W trakcie kontroli okazało się że ma on blisko promil alkoholu w organizmie.























