UWAGA!

----
Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów

2020-08-03 13:54

Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego. Najsłabiej – matematyka. Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową.

Kradł, teraz trafił do aresztu

Kradł, teraz trafił do aresztu

2020-07-31 14:53

Dobrze znany elbląskiej policji 64-letni mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Powodem jest toczące się postępowanie i kradzieże, których dopuszczał się mężczyzna. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytelnik: Zostałem skazany za nie swoje winy

Czytelnik: Zostałem skazany za nie swoje winy

2020-07-31 07:00

W trudnej sytuacji znalazł się jeden z naszych Czytelników. - Zostałem skazany za przestępstwo, którego nie popełniłem – twierdzi. Sprawa dotyczy kradzieży, do której doszło pod koniec minionego roku w Elblągu. Sprawę wyjaśnia obecnie prokuratura. 

Ukarany za niebezpieczną jazdę

Ukarany za niebezpieczną jazdę

2020-07-30 11:21

Mieszkaniec Śląska został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. 30-latek na trasie S7 pod Elblągiem wyprzedzał i gwałtownie hamował. Zmusił kierowce samochodu dostawczego do zjechania na pobocze. Skazany stracił prawo jazdy i dostał 1 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

800 zł za żarty z policji

800 zł za żarty z policji

2020-07-30 09:31

Mieszkaniec jednej z podelbląskich miejscowości odpowie za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna wezwał mundurowych do przestępstwa, którego nie było. Zgłoszenie okazało się żartem. Pamiętajmy, że wzywając bezpodstawnie służby ratunkowe, można przyczynić się do zaszkodzenia innym osobom, które naprawdę tej pomocy potrzebują.

Pijany nastolatek nad jeziorem

Pijany nastolatek nad jeziorem

2020-07-29 14:27

O szczęśliwym finale swojego nieodpowiedzialnego zachowania może mówić pewien 14-latek. Na pijanego chłopca, który leżał przy moście, zwrócił uwagę policjant, który w tym czasie wypoczywał na urlopie nad Jeziorem Piechrzalskim. Dzięki interwencji funkcjonariusza nastolatek został przekazany pod opiekę rodziny, a o zdarzeniu powiadomiony zostanie teraz sąd rodzinny.

Sąd bada sprawę tragedii na polowaniu

Sąd bada sprawę tragedii na polowaniu

2020-07-29 13:30

Elbląski Sąd Okręgowy rozpatruje apelację w sprawie tragedii na polowaniu, do której doszło niecałe trzy lata temu w powiecie ostródzkim. Jeden z myśliwych śmiertelnie postrzelił swojego kolegę. Zobacz zdjęcia.

Tragiczny wypadek w okolicy Fromborka

Tragiczny wypadek w okolicy Fromborka

2020-07-29 11:56

Samochód marki BMW  uderzył w betonowy przyczółek mostu we Fromborku. Pojazd stanął w ogniu, kierowca zginął na miejscu... Zobacz zdjęcia.

Na Nogacie dryfowała łódź

Na Nogacie dryfowała łódź

2020-07-28 14:16

Fakt ten zaniepokoił jednego z przejeżdżających przez Kępę Rybacką kierowcę, który zawiadomił odpowiednie służby. Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja.  

Zderzenie w Karczowiskach Górnych

Zderzenie w Karczowiskach Górnych

2020-07-28 13:50

Najprawdopodobniej nieuwaga młodego kierowcy spowodowała, że wjechał on w tył auta renault tuż przed miejscowością Szopy. W kolizji dwóch aut nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

2020-07-28 13:15

Policjanci z Elbląga zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1500 zł za przekroczenie prędkości

1500 zł za przekroczenie prędkości

2020-07-28 12:50

Mieszkaniec Warszawy znacznie przekroczył prędkość. Mandatu nie przyjął i sprawa została skierowana do sądu.

Złamał przepisy, a jeździć nie mógł

Złamał przepisy, a jeździć nie mógł

2020-07-28 10:40

Najpierw elbląscy strażnicy miejscy zauważyli pojazd, ktory jechał ulicą z zakazem ruchu. Potem okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Grzywna za przekroczenie prędkości

Grzywna za przekroczenie prędkości

2020-07-28 09:26

3 tysiące złotych grzywny musi zapłacić 26 - let kierowca, który dwukrotnie znacznie przekroczył prędkość kierując samochodem. Sąd wydal wyrok w tej sprawie

Rzucał butelkami w samochody

Rzucał butelkami w samochody

2020-07-28 09:21

Dość nietypowy sposób na spędzenie weekendowego  przedpołudnia miał pewien 54-latek. Mężczyzna pracował na rusztowaniu przy ul. Okulickiego. W pewnym momencie stojąc na rusztowaniu zaczął rzucać przed siebie butelkami po wódce. Siła ciążenia zrobiła swoje. Butelki trafiły w zaparkowane pod blokiem samochody.

Pamiętamy o poległych policjantach

Pamiętamy o poległych policjantach

2020-07-24 14:30

Od wielu lat tradycją w okresie obchodów Święta Policji stało się zapalanie zniczy w Elblągu, w miejscach, które upamiętniają poległych i pomordowanych policjantów. Tradycją było również uczestniczenie w tym wydarzeniu pani Marii Sadłowskiej, córki zamordowanego w 1940 roku polskiego policjanta.

Straż Miejska w Elblągu sprząta miasto z wraków

Straż Miejska w Elblągu sprząta miasto z wraków

2020-07-24 11:11

Straż Miejska w Elblągu nieustannie otrzymuje zgłoszenia o wrakach na terenie miasta. Procedury związane z usunięciem takiego pojazdu są długotrwałe, lecz funkcjonariusze elbląskiej jednostki cały czas dążą do tego, aby jak najwięcej pojazdów nieużytkowanych odeszło w niepamięć.

Sądowe wyroki za drogowe wykroczenia

Sądowe wyroki za drogowe wykroczenia

2020-07-22 14:28

Gdy osoba nie przyjmuje mandatu lub wykroczenie jest rażące i narusza zasady bezpieczeństwa, policjanci kierują wniosek o ukaranie do sądu. Zamieszczamy kilka przykładowych wyroków w sprawach o wykroczenia drogowe.

42-letni mężczyzna przekazał oszustce 45 tysięcy złotych

42-letni mężczyzna przekazał oszustce 45 tysięcy złotych

2020-07-22 14:22

Ich znajomość rozpoczęła się w styczniu. On: 42-lata, ona: 32-letnia Amerykanka polskiego pochodzenia mieszkająca w Wietnamie. Obiecywała, że przyjedzie do Elbląga, gdy tylko upora się z przeciwnościami losu, które ciągle stawały jej na drodze. 42-latek pomagał zwalczać te przeciwności robiąc… kolejne przelewy na podane konta.

Ratusz dla wolontariuszy, stowarzyszeń i turystów

Ratusz dla wolontariuszy, stowarzyszeń i turystów

2020-07-22 14:18

W wyremontowanym, liczącym 700 lat, ratuszu miejskim powstało Pasłęckie Centrum Integracyjne. Będzie ono miejscem spotkań wolontariuszy, lokalnych stowarzyszeń i grup, także tych nieformalnych, które z jego pomieszczeń i wyposażenia skorzystają za darmo. Od dwóch tygodni funkcjonuje tutaj także lokalna informacja turystyczna. Zobacz zdjęcia.

Reklama