UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Czas na WOŚP!

Czas na WOŚP!

2021-01-31 06:40

29. edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czas zacząć! Ze względu na pandemię tegoroczne granie będzie wyglądało nieco inaczej.

W trybie nadzwyczajnym, czyli elbląska studnia bez dna  (opinia nadesłana)

W trybie nadzwyczajnym, czyli elbląska studnia bez dna (opinia nadesłana)

2021-01-29 10:46

Wczoraj gruchnęła w lokalnych mediach wieść, że elbląski ratusz zwołuje pilną, nadzwyczajną sesję zdalną Rady Miejskiej w sprawie pomocy przedsiębiorcom. Włodarze nasi będą kolektywnie pochylać się nad sprawą pomocy publicznej tej cierpiącej z powodu obostrzeń anty-epidemicznych grupie społecznej. Bardzo ładnie i cel niewątpliwie szczytny. Zanim posypiemy jednak gremialnie głowy popiołem i na kolanach ruszymy przepraszać naszych dobrodziejów-kapitalistów za epidemiczną i ekonomiczną rzeź, jaką im niewiniątkom jako społeczeństwo urządziliśmy, to chciałbym zwrócić uwagę mieszkańców na kilka dość istotnych spraw.

Radni o miejskiej komunikacji

Radni o miejskiej komunikacji

2021-01-28 15:08

Komunikacja miejska w Elblągu już 28 dni funkcjonuje według nowej organizacji, która nie spotkała się z entuzjazmem mieszkańców miasta. Dziś (28 stycznia) tym problemem zajęli się elbląscy radni. Tytułem dygresji; radni nie uczestniczyli w opracowywaniu nowej organizacji komunikacji miejskiej.

Wyjątkowy dom w Jasionnie

Wyjątkowy dom w Jasionnie

2021-01-28 14:23

W czwartek (28.01) w Jasionnie (gmina Gronowo Elbląskie) otwarto mieszkanie chronione dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Pod okiem opiekuna będą w nim przebywać na stałe, ucząc się codziennych zajęć i samodzielności. - Znajdą tu poczucie bezpieczeństwa, spokój, wspólnotę, czyli dom - mówi Marzena Białogrzywa, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która była inicjatorką utworzenia tego miejsca. Zdjęcia.

Elblążanie protestowali przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Elblążanie protestowali przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

2021-01-27 22:19

Kilkudziesięcioosobowa grupa elblążan przespacerowała się dziś (27 stycznia) wieczorem w proteście przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Protesty w wielu miastach to reakcja na opublikowania uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz zdjęcia.

Lekcja historii online

Lekcja historii online

2021-01-27 14:39

Za jednym ekranem nauczyciel, uczniowie w domach za swoimi. Piotr Imiołczyk snuje historię o represjach stalinowskich. Byliśmy na lekcji historii online w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Policja szuka bezdomnych w czasie mrozów. „Przyjmują pomoc bardzo rzadko”

Policja szuka bezdomnych w czasie mrozów. „Przyjmują pomoc bardzo rzadko”

2021-01-26 13:33

- Newralgicznym momentem, jeśli chodzi o sytuację osób bezdomnych, są zimy, gdy temperatura spada poniżej zera. To realne zagrożenie dla życia takich osób, dlatego sprawdzamy miejsca, gdzie mogą przebywać – mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. Towarzyszyliśmy policjantom podczas obchodu takich miejsc (zobacz zdjęcia).

Niebieskie znikają, powstają „elektryczne”

Niebieskie znikają, powstają „elektryczne”

2021-01-25 15:12

Dlaczego w Elblągu są likwidowane niektóre miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych, pomalowane na niebiesko? - pyta nasza Czytelniczka. Jak się okazuje, ma to związek z planem budowy ogólnodostępnych stacji ładowania aut elektrycznych.

Straż Miejska gra w WOŚP

Straż Miejska gra w WOŚP

2021-01-25 13:31

Przed nami 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - inny, niż wszystkie, ale jak zwykle gramy w szlachetnym celu.

Chcesz wjechać do lasu? Patrz na tablice

Chcesz wjechać do lasu? Patrz na tablice

2021-01-22 15:51

Na początku tego roku przy wjazdach na drogi leśne zostały postawione nowe tablice informacyjne – informuje Nadleśnictwo Elbląg.

„Pamięć o naszej historii powinna trwać wiecznie”

„Pamięć o naszej historii powinna trwać wiecznie”

2021-01-21 17:27

Rocznica wybuchu powstania styczniowego „podręcznikowo” przypada w piątek, jednak pasjonaci historii upamiętnili jego uczestników już dziś (21 stycznia). Grupa powstańców-rekonstruktorów przemaszerowała ulicami miasta do parku Traugutta. Zobacz zdjęcia.

Akcja oddawania krwi w Jelonkach

Akcja oddawania krwi w Jelonkach

2021-01-21 15:49

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu informuje, że 30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się otwarta akcja poboru krwi pod tytułem "Oddaj krew ocal życie". 

Śmietnikowy pat

Śmietnikowy pat

2021-01-21 12:00

- W tym roku wyremontowałam garaż, odnowiłam elewację i uporządkowałam na swój koszt teren koło garażu. Niestety ludzie wciąż wyrzucają śmieci w pobliżu garażu i na niego. Mam już brudną i uszkodzoną elewację. Na dodatek wybudowany został nowy budynek mieszkalny, ale o zabudowie śmietnikowej nikt nie pomyślał – napisała do nas właścicielka garażu przy ulicy Trybunalskiej.

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

2021-01-21 11:12

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje i udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników. W urzędach skarbowych pojawiają się już jednak pierwsi podatnicy, którzy chcą skonsultować swoje tegoroczne rozliczenia. Jak to zorganizować w dobie pandemii? Zobacz film.

Elbląskie dziewuchy na Dzień Babci

Elbląskie dziewuchy na Dzień Babci

2021-01-21 09:12

Dzisiaj w godzinach nocnych grupa pod nazwą Elbląskie dziewuchy przeprowadziła akcję „Plakaciary polskie przeciwko przemocy kobietom”. Akcja jest inicjatywą ogólnopolską, a hasła dedykowane obchodzonemu dzisiaj Dniu Babci.

Wygraj prezent dla babci i dziadka

Wygraj prezent dla babci i dziadka

2021-01-19 13:48

Wnuki i wnuczki do dzieła! Wygrywajcie nagrody w naszym konkursie. Można zdobyć idealne prezenty dla babci i dziadka. Do wygrania aż 20 nagród z okazji 20-lecia portEl.pl.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca stycznia

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca stycznia

2021-01-19 13:00

Do 31 stycznia został przedłużony termin korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Tak jak wcześniej mogą z niego skorzystać rodzice dzieci do lat 8, gdy zamknięto żłobek, klub dziecięcy, przedszkole czy szkołę, do której uczęszcza dziecko. Świadczenie przysługuje także rodzicom starszych dzieci, które mają orzeczoną niepełnosprawność, a placówka do której uczęszczają jest zamknięta z powodu COVID-19.

Z jak zamarznięty Zalew

Z jak zamarznięty Zalew

2021-01-18 17:11

Wybraliśmy się dzisiaj do Tolkmicka, by podziwiać zamarznięty Zalew Wiślany. Zobaczcie zdjęcia naszego fotoreportera Michała Skroboszewskiego. 

Pomóż odbudować gospodarstwo po pożarze

Pomóż odbudować gospodarstwo po pożarze

2021-01-18 13:54

- W 2016 r. spłonął im dom, który sami odbudowali. Teraz spłonęła obora, sami już nie dadzą rady jej odbudować – pisze pan Rafał, który uruchomił zbiórkę na pomoc właścicielom gospodarstwa w Dzierzgonce w gminie Markusy.

O historii elbląskiego krótkofalarstwa

O historii elbląskiego krótkofalarstwa

2021-01-18 12:56

- Pochodzę z rodziny, w której było trzech krótkofalowców oraz jedna radiotelegrafistka. Jako dziecko byłem zafascynowany wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym, w tym radiowym – wspomina Piotr Krupski SQ4MIK, autor opublikowanej niedawno Historii Krótkofalarstwa w Elblągu.

Reklama