Dawno temu w Elblągu... miał się odbyć benefis panny Milly
Panna Milly Sachs, która w tym sezonie podczas wielu wieczorów cieszyła nas swoją zabawną i pełną świeżości grą aktorską, 12 lutego będzie miała swój benefis. Na ten szczególny dla siebie dzień panna Sachs wybrała sztukę pt. „Leitermann und sein Pflegekind” (tłum. Leitermann i jego przybrane dziecko), co na pewno będzie dla aktorki okazją do pokazania swoich aktorskich umiejętności w najlepszym świetle. A my życzymy pannie Sachs, by tego dnia teatr był wypełniony po brzegi - o tym pisała elbląska prasa w lutym 1901 roku. Przeczytaj, o czym jeszcze pisano.
Miał ponad 2 promile. Wjechał w znak
W piątek (16 stycznia) strażnicy miejscy zauważyli przewrócony znak drogowy na al. Armii Krajowej. Odpowiedzialny za to kierowca okazał się być nietrzeźwy.
Komendanci policji odchodzą na emeryturę
W piątek oficjalnie ze służbą pożegnał się mł. insp. Marcin Grabowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu. W przyszłym tygodniu na emeryturę ma odejść również obecny komendant Robert Muraszko.
Obsadzili stanowisko nowym nadleśniczym
Robert Wielgosz został nowym szefem Nadleśnictwa Elbląg. Zmienił na tym stanowisku dotychczasowego nadleśniczego, Mariusza Potocznego, który został odwołany 15 lutego.
Komitet chce ratować odlewnię i wodociągi
Dziś (16 lutego) Stefan Rembelski, kandydat na prezydenta Elbląga wspierany przez komitet Mega Elbląg, zorganizował spotkanie z mediami. Tematy były dwa: likwidacja odlewni w General Electric w Elblągu oraz podwyżka płac w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
Prezes EPWiK: 600 zł brutto podwyżki i ani złotówki więcej
- Według wstępnych szacunków EPWiK za 2023 rok będzie miał 4,5 miliona złotych straty - ogłosił w piątek na konferencji prasowej prezes Marek Misztal. Stwierdził, że obecnie miejskiej spółki nie stać na wyższe podwyżki dla pracowników niż 600 zł brutto, bo odbiłoby się to na samej spółce i oznaczałoby "znaczne podwyżki cen wody i za odprowadzanie ścieków dla mieszkańców".
Nareszcie weekend: wernisaż w muzeum, Dzień Kota i parkrun
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.
Rolnicy zablokują obwodnicę Elbląga
We wtorek, 20 lutego, o godz. 10 na węźle Elbląg Południe ma się rozpocząć 24-godzinny protest rolników. – Protestujemy dalej, bo na razie nic w sprawach, które poruszamy, się nie dzieje. Zablokujemy obwodnicę Elbląga, pozostawimy tzw. korytarz życia dla służb ratunkowych – zapowiadają organizatorzy protestu.
Młodzież chce jeździć Pesą i MAN-em
- Przyjeżdża tramwaj i nie mogę do niego wejść, bo jest tak zatłoczony – mówiła Kinga Gastoł, radna Młodzieżowej Rady Miasta na dzisiejszej (15 lutego) sesji. Młodzi radni zaapelowali do prezydenta Elbląga o kursy większych tramwajów w godzinach szczytowych przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i po ich zakończeniu.
Weź udział w konkursie „Nakręć Elbląg”
Pokaż nam miasto ze swojej perspektywy! Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Konkurs polega na nakręceniu maksymalnie dwóch krótkich filmów o Elblągu (do 1 min). Masz pomysł jak pokazać niepowtarzalność i wyjątkowość Miasta Elbląg - zgłoś się!
Od dzisiaj można składać swoje roczne rozliczenia podatkowe za 2023 rok
W usłudze Twój e-PIT (w e-Urzędzie Skarbowym) Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała następujące dokumenty rozliczenia rocznego. Twój e-PIT to deklaracje podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-OP i PIT-DZ.
Aktualne oferty pracy
Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.
Przedłużenie subskrypcji… nie do końca prawdziwe
Pewna elblążanka na swoją pocztę e-mail otrzymała wiadomość o problemach z subskrypcją oraz aktualizacją danych znanej platformy telewizyjnej. A że kobieta korzystała z platformy i oglądała ciekawe programy i filmy zaniepokoiła się tym i… otworzyła podany w mailu link.
"Stanowili fundament oporu przeciwko okupacji"
Dziś (14 lutego) odbyły się miejskie obchody utworzenia Armii Krajowej. Formacja powstała 82 lata temu. Zobacz zdjęcia.
Z psem i kotem do urzędu
Już niebawem do Urzędu Miejskiego w Pasłęku będzie można wejść i załatwić swoje sprawy zabierając ze sobą pupila: psa lub kota. - To wymaga jeszcze ustalenia procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort wszystkim osobom przebywającym w budynku urzędu, ale jestem przekonany, że wdrażając taką inicjatywę uda nam się zachęcić innych do podejmowania podobnych działań na rzecz zwierząt - mówi Marek Sarnowski, zastępca burmistrza Pasłęka.
Utrudnienia w dostawie wody
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z planowanymi pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej przez Centralny Wodociąg Żuławski, w godzinach nocnych od 19 do 23 lutego w godzinach 23-5 rano mogą wystąpić spadki ciśnienia wody oraz całkowite braki dostawy wody dla odbiorców w miejscowościach:
Czytelnik: Problemów z organizacją ruchu jest więcej (wracamy do tematu)
Jeden z naszych Czytelników postanowił odnieść się szerzej do naszego artykułu o oznakowaniu przy nowym parku handlowym przy ul. Królewieckiej. Elblążanina nie zadowala odpowiedź urzędników w tej sprawie. Dlaczego?
Miłosna wygrana na Walentynki
Walentynkowy konkurs dobiegł końca i nadeszła pora ogłosić zwycięzców! Spośród trzech niesamowitych par, które podzieliły się z nami swoimi historiami miłosnymi, jedna zyskała szczególne uznanie Czytelników. Oto wyniki głosowania.
Włoskie samoloty z misją w Malborku
- W 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku wylądowały pierwsze myśliwce Eurofighter Typhoon – informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego. To część trwającej misji Baltic Air Policing.
Kontrolerzy wobec młodzieży
13-letni Kacper i 12-letnia Lena jechali elbląską komunikacją miejską bez skasowanego biletu. Kontrolerzy wypisali mandaty i... wywieźli dzieci na końcowe przystanki, gdzie kazali im wysiadać. – Nie kwestionujemy kary, ale zachowanie kontrolerów – mówią rodzice, którzy zgłosili się z tą sprawą do redakcji, wcześniej składając skargę w Zarządzie Komunikacji Miejskiej. Co na to ZKM?
To się czyta
FotoreportEl























