UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody

Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody

2020-10-05 14:18

2 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyło się zebranie założycielskie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zalew Możliwości – Dziedzictwo Kulturowe Wody”. Siedziba nowo powołanej organizacji będzie mieściła się w Tolkmicku, choć jej członkowie-założyciele wywodzą się z wielu miejscowości położonych w nadmorskim pasie od Trójmiasta, przez Elbląg po Tolkmicko.

Remont Muszli tuż, tuż

Remont Muszli tuż, tuż

2020-10-02 14:03

Jeszcze tylko podpisanie umowy i remont muszli koncertowej w bażantarni będzie mógł się rozpocząć. Ratusz wybrał wykonawcę.

Elektryczne auto z Elbląga <em> (aktualizacja) </em>

Elektryczne auto z Elbląga (aktualizacja)

2020-10-02 09:05

Elbląska spółka Veramo Lab zdobyła najwięcej punktów w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na przygotowanie elektrycznego samochodu dostawczego! Ma duże szanse na to, by zbudować prototyp takiego auta.

Są ogródki, będą budynki

Są ogródki, będą budynki

2020-10-02 09:00

Miasto chce sprzedać kompleks działek przy ul. Skrzydlatej pod zabudowę mieszkaniową i przemysłowo-usługową. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się ogródki, użytkowane przez mieszkańców ul. Łódzkiej.

Działka na Modrzewinie pod młotek

Działka na Modrzewinie pod młotek

2020-10-01 18:00

Teren przy Elbląskim parku Technologicznym chce sprzedać miasto. Działka ma powierzchnię 0,7 hektara. Cenę wywoławczą ratusz ustalił na 340 tys. zł netto.

Wywóz odpadów kosztuje coraz więcej. Przetarg unieważniony

Wywóz odpadów kosztuje coraz więcej. Przetarg unieważniony

2020-10-01 17:19

Nadal nie wiadomo, kto od nowego roku będzie wywoził odpady z dwóch sektorów miasta i terenów niezamieszkałych. Ratusz unieważnił postępowanie przetargowe, bo oferty firm były znacznie droższe od szacunków urzędników.

Działalność handlowa w okresie Wszystkich Świętych

Działalność handlowa w okresie Wszystkich Świętych

2020-09-28 15:49

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych informujemy, że Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego zajmuje się udostępnianiem stanowisk handlowych przy cmentarzu przy ul. Agrykola w Elblągu.

Kto chętny na grunty przy Mazurskiej?

Kto chętny na grunty przy Mazurskiej?

2020-09-28 13:53

Miasto chce sprzedać kompleks niezabudowanych działek przy ul. Mazurskiej. Znajdują się w granicach portu, w okolicy fabryki mebli i dużego parkingu ciężarówek.

Trwa budowa mostów nad przekopem. W sobotę wmurowano kamień węgielny

Trwa budowa mostów nad przekopem. W sobotę wmurowano kamień węgielny

2020-09-26 15:14

W sobotę (26 września) na terenie powstającego przekopu przez Mierzeję wmurowano kamień węgielny pod budowę mostu północnego, jednej z dwóch konstrukcji, która ma zapewnić płynność ruchu samochodowego podczas pokonywania kanału przez statki. Zobacz zdjęcia oraz film, zrealizowany przez zuławy.tv 

Browar do zamknięcia <em> (aktualizacja) </em>

Browar do zamknięcia (aktualizacja)

2020-09-25 18:00

Czy browar w Braniewie, po kilku latach działalności, ponownie zostanie zamknięty? Tak wynika z informacji, które do nas docierają. Grupa Żywiec, do której należy zakład, po naszych pytaniach zabrała głos w tej sprawie.

Wychładzając budynek, nie oszczędzimy pieniędzy. EPEC zachęca do włączania ogrzewania

Wychładzając budynek, nie oszczędzimy pieniędzy. EPEC zachęca do włączania ogrzewania

2020-09-25 10:02

Czasy, kiedy z niecierpliwością oczekiwaliśmy, aż jesienią kaloryfery zrobią się ciepłe, odeszły do lamusa. Obecnie stosowane technologie pozwalają na włączenie ogrzewania wtedy, kiedy tylko chcemy, uzależniając to od temperatury na zewnątrz. Mimo to część mieszkańców marznie i naraża się na przeziębienie, bo wierzy, że w ten sposób zaoszczędzi pieniądze. Nie zaoszczędzi.

Ile zarabiają w miejskich spółkach

Ile zarabiają w miejskich spółkach

2020-09-23 07:00

4733 złotych brutto wynosi średnie wynagrodzenie w spółkach komunalnych, w których elbląski samorząd ma większość lub wszystkie udziały. W 2019 roku wzrosło o prawie 2 punkty procentowe. Które spółki najlepiej płacą?

Eksperci ZUS czekają na telefony

Eksperci ZUS czekają na telefony

2020-09-22 11:10

24 września odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS. Tematem dyżuru będzie:  "Jakie zmiany wprowadzono dla wniosków o zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj?"

Co słychać w miejskich spółkach

Co słychać w miejskich spółkach

2020-09-22 07:00

W jakiej kondycji są spółki, należące do miasta? Które w 2019 roku osiągnęły zysk, a do których działalności trzeba dopłacać? O tym mówi coroczny raport, który właśnie przygotowali urzędnicy.

Spichlerze mają dominować na wyspie

Spichlerze mają dominować na wyspie

2020-09-21 15:01

Nad Wyspą Spichrzów mają dominować dwa spichlerze, które mogą mieć nawet siedem kondygnacji. To jeden z zapisów planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta, nad którym dzisiaj debatowali radni z komisji gospodarki.

Hotel Arbiter upadł

Hotel Arbiter upadł

2020-09-21 11:04

Sąd Rejonowy w Elblągu ogłosił upadłość Hotelu Arbiter. Majątkiem spółki zarządza syndyk, który obecnie szacuje jego wysokość. Z końcem sierpnia pracownikom hotelu skończyły się wypowiedzenia. - Syndyk obecnie kompletuje dokumenty celem złożenia wniosku do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o wypłatę należnych świadczeń – poinformowała nas Renata Piętka, syndyk masy upadłościowej Hotelu Arbiter.

Gdzie jest nasze miejsce?

Gdzie jest nasze miejsce?

2020-09-21 07:00

Przeprowadzka któregoś z urzędów wojewódzkich, a może i urzędu centralnego do Elbląga ? Przekształcenie PWSZ-tki w politechnikę? - to tylko niektóre propozycje elbląskich radnych na podniesienie prestiżu miasta. Z kolei senator Jerzy Wcisła proponuje wstąpić do metropolii pomorskiej i zacieśniać relacje z Trójmiastem.

Miasto pozbywa się pozostałości po Plastyku

Miasto pozbywa się pozostałości po Plastyku

2020-09-18 10:27

Władze miasta chcą pozbyć się udziałów w budynku byłej Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego „Plastyk”. Wystawiły na przetarg ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni na drugim piętrze. Cena – 721 tys. złotych netto.

Pociągiem z Elbląga i do Warszawy, i Zakopanego?

Pociągiem z Elbląga i do Warszawy, i Zakopanego?

2020-09-17 14:00

Modernizacja odcinka linii kolejowej Elbląg – Malbork, tak aby pociągi mogły jeździć nim z prędkością 160 km/h,a także połączenie kolejowe z Elbląga do Warszawy to inwestycje związane z rządowym programem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, które będą miały wpływ na rozwój naszego miasta – przekonywał Marcel Klinowski, członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta.

Nad Zalewem Wiślanym powstaje promenada

Nad Zalewem Wiślanym powstaje promenada

2020-09-16 11:42

Już jesienią tego roku będzie można wybrać się na spacer nową promenadą nad Zalewem Wiślanym, która powstaje w Krynicy Morskiej. Do przyszłego sezonu turystycznego nowy pasaż ma zostać również oświetlony, zostaną też wykonane zejścia na nadzalewowe plaże. 

Reklama