UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Skarga na przekop Mierzei Wiślanej do Komisji Europejskiej <em> (napisali do nas) </em>

Skarga na przekop Mierzei Wiślanej do Komisji Europejskiej (napisali do nas)

2020-05-06 11:56

Na Mierzei Wiślanej ciężki sprzęt już na dobre realizuje projekt przekopu, mimo że brak jest ostatecznej decyzji środowiskowej i porozumienia polskiego rządu z Komisją Europejską. Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA złożyło w związku z tym do Komisji Europejskiej skargę na trwającą inwestycję. - Budowa przekopu jest nielegalna, a wobec katastrofalnej suszy, kryzysu wywołanego koronawirusem, degradacji przyrody oraz znacznego wzrostu kosztów budowy taka inwestycja staje się jeszcze bardziej nieracjonalna – komentują Greenpeace Polska i EKO-UNIA.

"Czekamy, aż goście wrócą". Branża hotelarska w nowej rzeczywistości

"Czekamy, aż goście wrócą". Branża hotelarska w nowej rzeczywistości

2020-05-06 07:00

Zgodnie z decyzją rządu od 4 maja swoją działalność mogły wznowić hotele i miejsca noclegowe, jednak według narzuconych wytycznych. Jak do życia budzi się branża hotelarska w Elblągu?

Samorząd radzi przedsiębiorcom - czat internetowy

Samorząd radzi przedsiębiorcom - czat internetowy

2020-05-04 21:12

Mieszkańcy czatują na wszystkie informacje dotyczące pomocy dla przedsiębiorców. Na internetowe spotkanie w tej właśnie sprawie zaprasza Urząd Miejski w piątek (8 maja) o godzinie 12 na oficjalnym kanale miasta na Youtube.

Przekop przez Mierzeję: czas na II etap

Przekop przez Mierzeję: czas na II etap

2020-05-04 07:00

Most obrotowy w Nowakowie, nowa droga powiatowa i przebudowanie toru wodnego na rzece Elbląg – te inwestycje zostaną zrealizowane w ramach drugiego etapu budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Wykonawcę poznamy 22 czerwca.

ZUS otwarty od poniedziałku

ZUS otwarty od poniedziałku

2020-05-01 09:15

Od poniedziałku  (4 maja 2020) ZUS przywracamy obsługę klientów w swoich placówkach. Będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Niektórzy zadłużeni też mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek

Niektórzy zadłużeni też mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek

2020-04-30 16:53

Ze zwolnienia nie skorzystają firmy, które w 2019 roku miały zadłużenie z tytułu składek za okres równy lub dłuższy niż 12 miesięcy. O pomoc mogą ubiegać za to firmy, które podpisały z ZUS umowę ratalną lub nie opłacały składek np. przez 6 miesięcy.

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie PIT. Sprawdź, jak to zrobić

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie PIT. Sprawdź, jak to zrobić

2020-04-29 13:56

Zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji.Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo. Ułatwieniem w logowaniu do usługi Twój e-PIT jest wprowadzony tymczasowy profil zaufany.

Odnawiają nawierzchnię na Królewieckiej

Odnawiają nawierzchnię na Królewieckiej

2020-04-28 16:19

Na ul. Królewieckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Fromborską do granic miasta, rozpoczął się remont nawierzchni. Ma potrwać do 30 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Zwolnienie z opłacania składek ZUS

Zwolnienie z opłacania składek ZUS

2020-04-28 14:47

  Płatnicy, którzy opłacili składki za marzec a spełniają warunki do zwolnienia z nich, mogą wnioskować o zwrot nadpłaty.

Elbląg dla Elbląga. Razem możemy więcej!

Elbląg dla Elbląga. Razem możemy więcej!

2020-04-27 07:00

Już ponad 1,4 tys. osób wzięło udział w akcji "Elbląg dla Elbląga". Jej celem jest promocja zakupów produktów i usług u lokalnych dostawców, by mogli przetrwać kryzys spowodowany epidemią koronawirusa i uratować miejsca pracy, które przez lata stworzyli. Zapraszamy do udziału kolejnych chętnych.

Gdzie oni są: pokłosie globalizacji  <em> (opinia nadesłana) </em>

Gdzie oni są: pokłosie globalizacji (opinia nadesłana)

2020-04-26 18:45

Jeśli na poważnie traktować propozycje rządu łącznie z tym co proponuje opozycja (niby liberalna i wolnorynkowa), to za dwa, trzy lata będziemy jako państwo bankrutem wystawiającym na sprzedaż swoje srebra rodowe - pisze elblążanin Stefan Rembelski. 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 3 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 3 maja

2020-04-24 14:29

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem placówek oświatowych z powodu koronawirusa został wydłużony do 3 maja. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie obowiązuje od poniedziałku 27 kwietnia. Nie zmieniły się zasady korzystania z tego świadczenia. W okresie od 1 do 24 kwietnia, na Warmii i Mazurach złożono ponad 11 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Do oddziału ZUS w Elblągu wpłynęło 3203 a do oddziału w Olsztynie 7905 wniosków.

Radni dali zielone światło inwestorowi <em> (aktualizacja) </em>

Radni dali zielone światło inwestorowi (aktualizacja)

2020-04-23 14:00

W miejsce straszących od lat pozostałości po budowie kamienicy na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek ma powstać 6-kondygnacyjna kamienica. Zgodę na inwestycję, w trybie tak zwanej ustawy lex deweloper, wyrazili radni na dzisiejszej (23 kwietnia) sesji Rady Miejskiej. 

Rynek pracy w dobie pandemii

Rynek pracy w dobie pandemii

2020-04-22 11:50

Ponad 300 nowych bezrobotnych, ponad 800 wniosków od mikroprzedsiębiorców o pożyczkę i 48 osób zgłoszonych do zwolnień grupowych – to dane Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu od początku kwietnia.

Zwróć uwagę, jak wypełniasz wniosek w sprawie tarczy antykryzysowej

Zwróć uwagę, jak wypełniasz wniosek w sprawie tarczy antykryzysowej

2020-04-21 16:15

Brak podpisu pod oświadczeniem, błędny numer rachunku, wpisywanie zamiast wynagrodzenia stawki godzinowej - m.in. takie błędy popełniają przedsiębiorcy, którzy wnioskują o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje, aby przed wysłaniem dokumentów dokładnie sprawdzić zawarte tam informacje.

Co nowego na budowie przekopu

Co nowego na budowie przekopu

2020-04-21 16:10

Epidemia koronawirusa nie wstrzymała prac przy budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. - Aktualnie toczą się roboty kafarowe, polegające na pogrążaniu ścianki szczelnej nabrzeża południowego. Trwają tam także roboty pogłębiarskie i prace zasypowe – informuje Urząd Morski w Gdyni. Zobacz więcej zdjęć i film.

Więcej osób i firm skorzysta z tarczy

Więcej osób i firm skorzysta z tarczy

2020-04-20 12:56

Bez progu przychodu przy postojowym dla samozatrudnionych, możliwość ponownej wypłaty tego świadczenia oraz zwolnienie z 50 proc. składek dla firm zgłaszających od 10 do 49 osób – to najważniejsze zmiany wprowadzone w tzw. tarczy antykryzysowej.

Finansowy zastrzyk do przebudowy Rybackiej

Finansowy zastrzyk do przebudowy Rybackiej

2020-04-20 12:10

Trwa przebudowa ulicy Rybackiej na starówce. Miasto nie będzie musiało wykładać na tę inwestycję tylko własnych środków. Właśnie otrzymało 630 tys. złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. To 70 procent potrzebnej sumy. Zobacz zdjęcia.

Miasto chce sprzedać działkę w Dąbrowie

Miasto chce sprzedać działkę w Dąbrowie

2020-04-20 10:48

1500 metrów to akurat taka powierzchnia, aby np. wybudować domek jednorodzinny. To też powierzchnia działki na Dąbrowie, którą chce sprzedać miasto. Cena wywoławcza: 150 tys. zł netto.

Elbląg dla Elbląga. Nie dajmy się kryzysowi!

Elbląg dla Elbląga. Nie dajmy się kryzysowi!

2020-04-17 17:53

Akcja „Elbląg dla Elbląga” wciąż trwa. Zgromadziła już ponad 1,1 tys. uczestników, cyklicznie pojawiają się nowe wpisy przedsiębiorców oferujących swoje usługi w dobie kryzysu i komentarze mieszkańców. Zapraszamy do udziału kolejnych chętnych.

Reklama